אם אתם אנשים נורמטיביים, אז כנראה שאתם נשמרים היטב מלהיתפס צופים בפורנו במחשב במקום העבודה שלכם – לעומת זאת, כשבתפקידכם אתם עוסקים ביחסי הציבור של התעשייה, אז לא רק שהכונן הקשיח שלכם מפוצץ בתוכן פורנוגרפי, אלא גם כל עמדת העבודה שלכם. לאחרונה, אתר האינטרנט NY Post ראיין את שאנן ויקס (24) - מנהלת חשבונות מדיה חברתית בחברת Adult PR.

"זו בהחלט חוויה משוגעת", מספרת ויקס. "וזה עוד בלשון המעטה". לטענתה, העבודה היומיומית יכולה להיות די מונוטונית ואפילו משעממת. למרות זאת, האווירה משתנה מקצה לקצה כשהיא נאלצת לנסוע לכנסים פורנוגרפיים ברחבי העולם – ובמיוחד אאלו שבמתרחשים בגרמניה. "הפעמים הראשונות בכנסים כאלו היו די מזעזעות. אבל אם אתם מספיק זמן בתחום מתרגלים לזה די מהר – בדיוק כמוני", מספרת ויקס. "זה מעניין לראות את ההבדלים בין התעשיות. אירופה פיתחה לעצמה מוניטין של פורנוגרפיה פרועה יותר. זה כל פעם מפתיע אותי מחדש. תעשיית הפורנו האמריקאית הרבה יותר מוסדרת ושמרנית לעומתה".

אנשי יחסי ציבור, אתם יודעים איך זה, רגילים לקבל מתנות מהאנשים שהם עובדים איתם – וכן, גם כאלו שעובדים עם תעשיית הפורנו. "שולחים לנו צעצועי מין למשרד על בסיס קבוע", מספרת שרה ריילנד, מנהלת פרויקטים ב-Adult PR. "הרבה פעם הם גם שואלים אם אנחנו רוצים לנסות אותם ולתת חוות דעת – כמובן שלא חסרים מתנדבים".

חברת Adult PR אומנם ממוקמת בבריטניה, אבל רוב הקליינטים שלהם עובדים מארה"ב. על פי הדיווחים, חברות הפקה רבות בתעשיית הפורנו מעדיפות לפנות לסוכנות בינלאומית מאשר מקומיות בגלל שהעיסוק שלהם נחשב שנוי במחלוקת – למרות שעל פי הסטטיסטיקה של אתר Pornhub לשנה הנוכחית - הרוב המוחץ של צרכני הפורנו הם אמריקאים.

"יש סיפורים על אנשים שאיימו על חייהם", מספרת ריילנד. "ארה"ב ידועה לשמצה בכך שהיא 'פחות ידידותית' ממדינות אחרות עבור כוכבי פורנו ואנשים בתעשייה. לנו הם לא יכולים לעשות כלום כי אנחנו בצד השני של הבריכה".

ריילנד מוסיפה כי למרות העובדה שהמצב בבריטניה טוב יותר, עדיין ניתן להבחין באותן סטיגמות. לטענתה, הרבה אנשים מתקשים לעשות את ההפרדה בין השחקנים לבין האנשים שמייצגים אותם. "חלק מהאימהות בבית הספר חושבות שאני כוכבת פורנו בעצמי", מספרת ריילנד, אם לשלושה. "מבחינת הילדים שלי, אני עובדת עם נשים וגברים שעושים עבודה מעט יוצאת דופן – ותפקידי הוא לוודא שהם בטוחים ומטופלים היטב".

_OBJ