גרנט קלארק
קלארק בימיו הקשים | צילום: _natrahh, twitter

"הפעם הראשונה שטעמתי אלכוהול הייתה כשהייתי בן 12 - שנה מאוחר יותר, כבר הייתי מכור להרואין": צעיר אמריקאי בן 19 תיאר לאחרונה בצורה מצמררת כיצד ההתמכרות שלו לסמים כמעט והרסה את חייו לאחר שנטל מנת יתר ממנה התאושש בדרך נס.

גרנט קלארק, תושב יוסטון שבטקסס, טוען כי המשיכה שלו לאלכוהול וסמים נבעה מילדותו הקשה, אחרי שבצעירותו היה עד להתעללות של אביו באמו עד לגירושים המכוערים בין השניים.

כתוצאה מהתקופה האיומה שחווה לצד אביו, גרנט מספר שהוא הפך לנער מוטרד מאוד מבחינה נפשית, והדבר היחיד שהצליח להקהות את הכאבים ששטפו את גופו היו כמויות אדירות של אלכוהול - ובסופו של דבר גם הרואין.

"התחלתי להשתמש בסמים כי הם היו הפתרון הזול בשביל מה שעבר עליי", סיפר קלארק. "חוץ מזה, זה היה בדיוק מה שהייתי צריך. ההרואין היה כמו שמיכה חמימה שעטפה אותי והפרידה ביני לבין כל הבעיות שלי בחיים. למרות זאת, מהר מאוד הגיעו גם תופעות לואי קשות שלאט לאט כרסמו את גופי והרסו את חיי".

עד גיל 19, קלארק חווה לא פחות מחמישה אירועים של מנת יתר, ואושפז שלוש פעמים בבית חולים. בפעם האחרונה שזה קרה, הוא היה מורדם במשך 4 ימים לאחר שלקה בכשל של הכליות, הכבד, מערכת הנשימה והלב. בנוסף, אחרי שהוא התעורר, הוא גילה שהוא לא יכול ללכת.

גרנט קלארק
גרנט יחד עם זוגתו הנוכחית | צילום: _natrahh, twitter

למרות הקשיים האדירים, והמצב אליו התדרדר, קלארק הצליח לשרוד את מנת היתר ולהתגבר על ההתמכרות שלו לסם המזעזע.

לטענתו, בזכות תוכנית הגמילה שעבר, הוא הצליח לסיים לאחרונה את לימודי התיכון שלו, מצא אהבה חדשה, ואפילו הגיש מועמדות לקולג'. כעת מתרכז בלספר את סיפורו לכל מי שמוכן לשמוע, בתקווה לתת השראה לאחרים לנצח את ההתמכרות לסם.

"העצה הכי טובה שלי לאלו שמנסים להתנקות היא להתמסר לחלוטין לתוכנית הגמילה", הוא מסביר. "תלכו על זה בכל הכוח ואל תגררו את הרגליים שלכם. בשבילי המשוואה הייתה ברורה מאוד: אם לא אצליח - אני אמות. ככה זה עם התמכרות לסמים, לא רק בשבילי אלא בשביל כולם".