1. המחווה שלה למריל סטריפ

אנחנו מעריכים אישה שיודעת לפרגן לאישה אחרת – וכשמדובר בשחקנית גדולה כמו מריל סטריפ זו אמנם אינה מטלה קשה, אך האת'וואי עדיין עושה את זה בקלאסה. יכולות השירה המפתיעות שלה היממו אותנו - והגראנד פינאלה: שפגאט באמצע השיר – מדובר באחת ההפגנות המרשימות של מולטי טאסקינג שראינו אי פעם.

2. הפארודיה על הומלנד

המערכון הקצר בהשתתפותה מתוך SNL והחיקוי שלה לדמות של קלייר דיינס בהומלנד היא לא פחות מגאונית. המשחק המוגזם וההתמסרות הטוטאלית לדאחקה פשוט כובשת, וגרמה לנו לצחוק בקול רם ולהעריך עוד יותר את הצד הקומי שלה. אפרופו חיקויים - יש לה גם אחד לא רע בכלל של קייטי הולמס.

אן האת'ווי
מוגזם?

3. אשת החתול

אנחנו לא סגורים מה הייתה התרומה שלה לעלילה של סט הבאטמן האחרון או כמה היא מתאימה בכלל לתפקיד של הפסיכופתית בחליפת החתול - אבל בכל פעם שהגיחה לסצנה בכיכובה הסקסיות שלה כבשה את המסך ופשוט השתלטה עלינו.

אן האת'ווי
פרררררר. האת'ווי כאשת החתול.

4. אפקט הבת של השכן

אן האת'ווי נראית נורמלית - הבת של השכן, רק הרבה יותר יפה, צחורה ונעימה. משהו בה נראה מאוד נגיש, אך עם זאת היא אלגנטית ובעלת יופי קורן שמהפנט אותנו - יש בה את המשהו המסתורי הזה שמזכיר לנו את הפעם הראשונה שהתאהבנו בסתר במלכת הכיתה.

אן התאווי - 2004 (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
הבת של השכן, רק לא שלנו | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

5. היא הנחתה את האוסקר לבד

למרות שג'יימס פרנקו היה ממש שם לצידה, ואפילו נשא את התפקיד המחייב של מנחה שותף, הוא לא באמת עשה הרבה חוץ מלעמוד על הבמה. האת'ווי השתלטה על המצב בחינניות יחסית, והחן הטבעי אפשר לה לשלוט במצב מבלי להילחץ ולעשות מזה סיפור – תכונה שאנחנו מאוד מעריכים בבנות זוג.

6. אקטיביסטית

לא פעם אמרה השחקנית שהעולם יהיה מקום טוב יותר אם נקום, נביע עמדה ונעשה משהו. ואיך אנחנו אוהבים נשים עם אמביציה וכריזמה. היא פמיניסטית – אבל במידה, ומעודדת נשים להיות יותר מעורבות בפוליטיקה ולנצל את זכות ההצבעה. היא פעילה למען זכויות אדם, ובעד שוויון זכויות לקהילה הגאה, ותורמת באופן קבוע לארגוני צדקה שונים.

7. חולקת את העושר

את תמונות החתונה שלה היא מכרה לעיתונים ומגזינים – אבל את הכסף היא לא לקחה לעצמה אלא חילקה בין מטרות טובות וארגוני צדקה שונים , בין השאר האגודה האמריקאית לחקר הסרטן, מרכז ילדים לחקר מחלות, וארגון לקידום זכויות הנישואים הלהט"בים.

אן התאווי - 2006 (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
במראה הרשמי | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL

8. היא נראית טוב גם בשער קצר

למרותך שאנחנו תמיד בעד שיער ארוך, לא משנה כמה עצמות הלחיים מעוצבות ומסותתות, אנחנו חייבים להודות שהשחקנית החייכנית מצליחה להראות סקסית ורעננה עם שיער קצר. הלוק המקוצץ מזכיר לנו קצת את הפיה טובה מהאגדות, רק עם קצת יותר סקס אפיל.

אן האתווי (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
נראית טוב גם בקצר | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

9. יש לה זרימה לא רעה

ואנחנו מדברים על ראפ - באחד מהביקורים בתכנית האירוח של קונאן אובריין היא הוכיחה שהיא לא נופלת מהראפר ליל ווין, ושחררה רצף מילים קטלני עם פלואו של מקצוענית, או לפחות מישהי שמתאמנת שעות מול המראה. ריספקט, תמיד חלמנו לצאת עם מישהי שיורה חרוזים.

10. היא מוקירה את ערכה של פיצה

חוץ מלגלם נסיכות בסרטים בתחילת הקריירה שלה, היא גם משחקת על במות התאטרון. בזמן ששיחקה בהצגה בשם "הלילה ה-12" בניו יורק נוצרו תורים ארוכים אל תוך הלילה, ואנשים חיכו לרכוש כרטיסים במשך שעות ארוכות. לקראת שלוש(!) בלילה הגיחה לפתע השחקנית באזור הקופות – עם מגשי פיצה שהביאה במיוחד לעומדים בתור. תקראו לנו תמימים, ונניח לרגע שלא מדובר בתעלול יחצ"ני – מדובר באחד הדברים המגניבים ששמענו ששחקנית בסדר הגודל שלה עשתה.

אן האת'ווי (צילום: gawker.com)
יאי! פיצה, פיצה, פי פי פי פי פיצה | צילום: gawker.com

11. כל כך סקסית שמגיעה לה עוד סיבה

היא לא אחת מאלה שמתפשטות בכל הזדמנות, אבל אין לה בעיה להגיע לאירועים עם שמלה חושפת סייד בוב, או להצטלם בעירום (מוצנע) כדי לקדם סרט חדש. היא עושה את זה בכזה כיף וכזה חיוך גדול שאנחנו לא יכולים להסיר את העיניים ממנה. מנצחת.

אן התאווי סייד בוב (צילום: jakefinnegan.com)
למה כולם מסתכלים? יש לי משהו בין השיניים? | צילום: jakefinnegan.com
_OBJ
>>> כל החבילה: כך התאהבנו בנטלי פורטמן