קרלה גוג'ינו מתפשטת לאסקוויר (צילום: esquire)
קיבלנו את תשומת הלב שלכם? | צילום: esquire

1. Always

הייתה תקופה, אי שם בשנת 1994, ש-MTV שלטה ביד רמה ולא ניתן היה לחמוק מתחנת הקליפים הפופולרית. בין השאר כיכב בערוץ הקליפ לשיר Always של ג'ון בון ג'ובי, ומלבד העובדה שהוא עושה מוזיקה שקוסמת בעיקר לנשים, דבר אחד היפנט אותנו למסך בכל פעם שהקליפ הופיע: הדמות הראשית, בחורה בהירת עיניים עם קימורים קטלניים. בימי טרום האינטרנט נותרה הגיבורה אנונימית, אך לימים, משהו כמו 20 שנה אחרי, הבנו שהבחורה שגרמה לכולם להתאהב בקליפ היא קרלה גוג'ינו.

2. קלאסיקת ילדות

קצת לפני שהופיעה בקליפ של בון ג'ובי עשתה קרלה סיבוב הופעות אורח בכל הסדרות הקלאסיות - הצלצול הגואל, אלף, שנות הקסם, מי הבוס, וכנראה פספסנו אותה בעוד סדרת נעורים אחת או שתיים. היא מלווה אותנו מהילדות, ממש כמו הבת החמודה של השכנים שגדלה להיות בחורה לוהטת עם השנים שפתאום שמנו אליה לב. מוזמנים להעביר לדקה 4:35, או לראות את כל הפרק, לא נלשין:

3. עיר החטאים

הבחורה הכי לוהטת עם אקדח שראינו אי פעם. ואנחנו אומרים את זה רק פעם בחודש, בערך. בתפקיד בלתי נשכח בסרטו של המיוחד של רודיגז היא מגלמת קצינת מבחן קשוחה, ואפילו מאבדת יד, רק כדי לבקש סיגריה כדי להרגיע את הכאב. קשוחה, אמרנו?

קרלה גוג'ינו
כן, זה אקדח . לא, אני לא שמחה לראות אותך.

4. שחקנית אופי

היא שחקנית טובה – לאורך השנים שיחקה אינספור תפקידי אופי – למרות שעם המראה שלה יכלה בקלות לוותר על יכולות משחק כמו שחקניות רבות אחרות בתחום. היא אפילו כיכבה בלא מעט הצגות תאטרון , וגרפה שבחים על משחק משכנע. כישרון – יש.

קרלה גוג'ינו
כמה אופי בבחורה אחת

5. התמודדה בכבוד מול ארי גולד

היא גילמה אישה חזקה בתכנית כל גברית עם דמויות נשיות מאוד חיוורת: בתור הססוכנת של ויני צ'ייס היא הראתה לנו את הצד הקשוח אך עם זאת סקסי, התמודדה עם ארי גולד בגבורה, המיסה את ויני צ'ייס וחבריו, ושדרה כריזמה מהפנטת. ונשים חזקות, כידוע, עושות לנו את זה.

6. לא הולכת עם הזרם

מלבד תפקידים פחות שגרתיים היא גם כנראה האישה היחידה שעוד לא קרא את 50 גוונים של אפור, ואנחנו מוקירים אותה על כך. "אני חושבת שאני האדם היחידי, או האישה היחידה לפחות, שעוד לא קראה את הספר", סיפרה בראיון בעקבות אחד התפקידים האחרונים שלה, בסדרת הטלוויזיה "הבחורה החדשה", ששאב השראה מהספר הפופולרי.  

קרלה גוג'ינו
לא זורמת, אבל בקטע טוב

7. אלקטרה לאקס 

בסרט "נשים בצרות" וגם בהמשך שלו היא גילמה שחקנית פורנו בשם אלקטרה לאקס, וגרמה לנו לדמיין מה היה קורה אם הייתה בוחרת בקריירה כזו. הטריילר מסכם את הסיפור:

8. מזיזה דברים

לא הדברים האלה, נו, אנחנו חושבים על עוד דברים חוץ מסקס. לפעמים. קרלה היא לא רק שחקנית, היא גם מפיקה – היא יודעת להזיז דברים וגם ליזום, וכשהיא מחליטה משהו היא הולכת עליו בכל הכוח. תחשבו איזה כיף זה - סופסוף בחורה החלטית, שזו גם סוג של פנטזיה גברית, תודו.  

אין תמונה
קרלה, יודעת להזיז דברים

9. הנשיקה הלסבית הזאת

10. מנפצת סטיגמות

היא הצליחה להפוך עריכת דין למקצוע סקס – היא השתתפה בקליפורניקיישן, סדרת החובה לכל גבר, בתור עורכת דין שנחלצת לעזרתו של האנק מודי. כמובן שיש גם סקס בסיפור, אבל היא בעיקר נותנת הצגה מרשימה בתור סמכות משפטית סקסית, שגורמת לנו לרצות להסתבך בפלילים רק כדי שתייצג אותנו.

 >> שבוע שעבר התאהבנו בסלמה הייק