שבוע טוב חברים. רבים וטובים מכם שואלים אותי כל הזמן לגבי כמויות צפייה בפורנו, כמה גברים צופים בפורנו וכמה נשים? אז דבר ראשון תרשו לי לומר לכם שהגיע הזמן למצוא תחביבים אחרים. דבר שני, טוב נו, שברתם אותי, אני עונה..

קרדיט: commons.wikimedia
אני? פורנו? תתביישו בכלל ששאלתם

אז אם תוכלו לקרוא את התשובה הזו עד הסוף מבלי "להוריד את הווליום ברמקולים, לסגור את התריסים ולאסוף גליל נייר טואלט לחדר כי אתם מצוננים עלק" אני אודה לכם מאוד. כי תכל'ס התוצאות מעלות הרבה שאלות כמו איך לעזאזל העולם ממשיך להתקיים אם כולנו צופים בפורנו כל הזמן? טוב, עזבו את זה בואו ניגש למספרים:

הרבה גופים אוהבים לבדוק את הנתון הזה מכיוון שכל פעם הוא שווה כותרת בצהובון אחר. אם נאסוף כל מיני סקרים מהשנים האחרונות נגיע לנתון לא מפתיע במיוחד ובו אחוזי הגברים שצופים בפורנו עומדים די יציב על סביבות 90 אחוז מהגברים שצופים בפורנו על בסיס קבוע (פשוט חבורה של חולים), כאשר רבע מהם דואגים לתחזק את התחביב על בסיס יום יומי. אתם יכולים להבין לבד שמדובר על אחוזים מהגברים שיש להם חיבור לאינטרנט בעולם המערבי החופשי, יש כרגע מעט בעיות ברוחב הפס אצל השבטים על גדות האמזונס אז הם לא נכללים בסקר אוקי?.. אצל נשים התמונה שונה במקצת: משום מה קשה להן להודות בזה בפומבי, אבל כאשר אוספים סקרים אנונימיים מגיעים לתוצאות שנעות בין 66-76 אחוזים מהנשים שצופות בפורנו. שזה הרבה יותר ממה שהן מספרות במציאות. גם אם נשאל את אתרי הפורנוגרפיה הגדולים, רבים מהם יתגאו בעובדה כי בין רבע לשליש מהלקוחות המנויים לאתר, כאלה שמשלמים כסף תמורת תוכן, הן בעצם נשים. כמובן שאם הגיל כמות הצפייה של אדם בפורנו יורדת, אבל היא עדיין קיימת. מה שכן, למען גילוי נאות: אחת התשובות הכי בולטות בקרב נשים שצופות בפורנו הוא שהן צופות יחד עם בן הזוג כחלק ממשחק מקדים, כך שאפילו פה אפשר להאשים את הגברים באחוזי הצפייה של הנשים. אני רק מבקש מכם לזכור את הנתונים מהתשובה הזו בפעם הבאה שאתם לוחצים את היד למישהו. אתם תודו לי אחר כך..

האמת שאין לי מושג מי שאל אותי את השאלה הזו, אבל היא כל כך מגניבה שאני אייחס אותה לאדם הכי מעניין בכותרות עכשיו, קים ג'ונג און. השאלה היא: "האם לשוטר מותר לעצור אותי ולהחרים לי את האוטו בשביל מרדף משטרתי, כמו שרואים בסרטים?"

ג'סטין ביבר נעצר
צריך לקחת לך את זה, יש לי שאלה דחופה ללאון

קים, אכן שאלה מגניבה שאלת, לצערך, פעם אחרונה שניסיתי לייצג את עצמי באולם המשפט מצאתי את עצמי מבלה ערב צ'יזבטים במעצר עם מירו. אבל למזלך יש לי כמה חברים שיש להם הרבה יותר ידע בנושא אז אני רוצה שתכיר את עו"ד אייל בסרגליק, אחד מעורכי הדין הפליליים הבכירים בארץ ואפילו מרצה על המשפט הפלילי בקריה האקדמית אונו. בקיצור, אייל הוא האדם לשאול אותו את השאלה הזו.

אייל מסביר לי שאין בספר החוקים הסדרה מפורשת לסיטואציה שבה שוטר מגיע, מוציא אותך מהרכב ומתחיל איתו מרדף (אולי זו הסיבה באמת שרואים את זה רק בסרטים). אבל אם נפשפש בכל הסעיפים של סמכויות השוטר נוכל ליצור לנו תמונה מעורפלת שיכולה לאפשר דבר כזה בנסיבות מאוד ספציפיות. תראה קים, לשוטר יש אפשרות להשתמש בכוח או בכל אמצעי סביר לביצוע מעצר. זה סעיף הגג שאפשר להיאחז בו, כי תחתיו אנחנו יכולים לכלול גם לקיחת מכונית ומרדף כאמצעי סביר ("בטח סביר אדוני השופט, זה הרי קורה כל הזמן בסרטים"). עכשיו נוסיף לזה את העובדה כי יש גם סעיף אחר שמאפשר לשוטר 'לתפוס חפץ' בשביל לעצור את עולם הפשע המשתולל. הסעיף הזה מאפשר לשוטר לתפוס לך את הרכב שהוא סוג של חפץ בסופו של דבר ולהחרים אותו. אבל הסעיף הזה עדיין לא ברור לחלוטין לגבי השימוש ברכב (או בחפץ). בקיצור בשורה התחתונה: סעיף השימוש בכוח הוא סעיף גג מאוד יפה אבל לא ברור לחלוטין, כל שאר הסעיפים בחוק נותנים רק חצאי תשובות לסוגיה הזו. כך שאם שוטר כבר עושה את המעשה הזה, כדאי שיהיה לו סיבה מאוד טובה לעשות את זה. או לפחות מספיק כסף לשכור עורך דין טוב שיוציא אותו מזה בבית המשפט.

בסי השאירה לנו שאלה קצרה בתגובות של שבוע שעבר: " מאיפה לעזאזל באה האגדה שיענים קוברות את הראש באדמה כשהן פוחדות או מאוימות?"

בת יענה (צילום: Thinkstock)
היית חייב לגלות לכולם? מניאק | צילום: Thinkstock

בסי, לפי שאת (אני פשוט מניח בצורה גסה שאת בחורה כי זה נוח לי יותר) מפנה לי שאלות תרשי לי לשאול אותך משהו ברשותך. האם את יכולה לזכור אי פעם מילדותך תמונה של יען מטמינה את ראשה בחול? -כן? מעולה. עכשיו האם את יכולה להיזכר בתמונה כזו שהיא לא מצוירת או מבוימת? – הופה.. בעייתי אה?

זו בדיוק התשובה בסי, יענים פשוט לא עושות את הדבר הזה. מה ההיגיון להטמין את הראש שלך בחול בעת איום כאשר כל הגוף הענק שלך חשוף? זה שהיא יען לא אומר שהיא מפגרת. אז מאיפה נובע הבלבול? כמה סיבות: דבר ראשון לעיתים יענים יכולות להנמיך את הראש שלהן כשהן חשות איום, זה הסוואה טובה לדמות של שיח (דמייני את זה רגע.. אחלה שיח נכון?). בנוסף יענים מגיעות עם ראשן לקרקע כדי לעזור לבנות את הקנים שלהן כך שמהזווית הנכונה יכולה להיווצר לך הדמייה כאילו היען מטמינה את ראשה הקטנטן בחול, כאשר למעשה היא סתם מסתירה אותו מאחורי תלולית עפר בהרחבה הספק חוקית של הקן שלה. אותו האפקט ייווצר גם אם היען תאכל משהו והראש שלה ירד לרצפה, קשה להבחין בו יחסית לגוף הענק שלה. בכל מקרה מכל בלבולי ביצי היען האלה אני שמח לשבור את המיתוס: היען לא טומנת את ראשה בחול. נקסט.

"לאון קבל: במהלך אחד הלילות של פסח, בזמן טיול ברמת הגולן ראיתי כוכב נופל וכמובן שמיד ביקשתי משאלה. אז עלתה בי השאלה למה דווקא כשכוכב נופל אני מבקש משאלה ובמקרים אחרים כמו לדוגמא כשנשרפת לי המנורה במקרר אני לא מבקש משאלה? מחכה לתשובה, אבישי"

מטאורים נופלים
הלוואי ותמשיכו לשאול שאלות לנצח

אבישי, תראה איך בתשובה אחת אנחנו נעבור בין אסטרונומיה לפסיכולוגיה דרך אנתרופולוגיה וכל זה בלי להוסיף שקל. מוכן למסע? קבל: דבר ראשון בוא ניסגר שמה שאתה ראית זה לא בדיוק כוכב נופל אלא מטאור. יענו צפית בחתיכות סלעים וגרגרי חול שהתאדו מהמפגש העוצמתי במולקולות האוויר כאשר מטאורואיד חדר את שכבת האטמוספירה של כדור הארץ. אם לא הבנת עד עכשיו, זה היה החלק של האסטרונומיה.

היום העובדות האלה כבר כל כך ברורות שאני מאמין שגם חלק גדול מכם ממלמלים עכשיו לעצמם "נו, ברור שזה חתיכות מטאורואיד מאודה" כל עוד אתם שואפים עוד שאיפה מהמקטרת. אבל פעם לא כולם ידעו את זה והתשובות ל'מה זו התופעה הזו' היו הרבה יותר מגניבות. (כן כן, אנחנו כבר נכנסנו לחלק של האנתרופולוגיה) אם היית נוסע בזמן ושואל כל מיני תרבויות שונות מהעבר היית מגלה ש"כוכב נופל" הוא בעצם התגלות של האלים על פני כדור הארץ, אולי ניסיון שלהם לומר לנו משהו. היו תרבויות שיכלו להישבע לך כי מדובר בנשמות אבודות של אנשים שלא מצאו את דרכם למעלה או שנפלו מגן עדן ואפילו תמצא תשובות שמדברות על מלאכים תועים בשמיים. מה שמשותף לכול התשובות הוא הממד המיסטי של הסיפור, אם כבר יש לך התגלות מהאל/נשמה/מלאך ממש פה מעליך, למה שלא תנסה להביע משאלה נכון? אז קבל איזה יופי נכנס בסוף הפן הפסיכולוגי: אם המשאלה לא תתממש אתה תשכח מזה תוך כמה ימים. אבל אם היא כן תתממש אתה בטוח תספר לכולם שזה בזכות הכוכב הנופל שראית, מכאן שתמיד תשמע איך כוכב נופל קיים את המשאלה ולא תשמע על כוכבים שלא הצליחו למלא את המשאלות ולכן אתה ממשיך עד היום לבקש משאלות מגרגרי חול חלליים. מצטער אבישי, האמת כואבת, אבל אתה ביקשת אותה.

גם אתם נהנים מהתגובות ההזויות למטה? אנחנו מבינים אתכם. בינתיים שלחו לנו שאלות בפייסבוקהשאירו שאלות בתגובות למטה או ב-men@mako.co.il ולאון קמלמן כבר ימצא בשבילכם את התשובה.

>> בשבוע שעבר: איך יודעים שנשים משקרות?