שבוע טוב לכם, תקופת החגים כבר כאן אז המדור החליט לפנק אתכם במגוון נושאים לשיחה בארוחות החג הקרבות: חלוקים לבנים, מבנים ענקיים וכמובן שחקני פורנו מזדקנים, ממ.. הגפילטע מעולם לא היה מזמין יותר.

השאלה הראשונה שלנו עלתה בסיעור מוחות אחרי לילה במיון של חבר מקורב למדור, בואו נאמר שסלמון במחיר מבצע צריך לעלות חשד לכולנו. בכל מקרה, חשבתם פעם מדוע כל הרופאים לובשים חלוק לבן?

תחילה אני חייב גילוי נאות: השאלה נשאלה גם בתגובות של המדורים האחרונים, אז אנחנו נחלק פה את הקרדיט לקורא 'לבורנט' ולסלומון מקולקל במבצע. בכל מקרה מסתבר שעניין החלוקים הלבנים הוא די חדש בעולם הרפואה ושעד לפני 120 שנים לערך רק מדענים במעבדות לבשו חלוקים לבנים כדי למנוע מחומצות ושאר חומרים כימיים להישפך עליהם וללכלך את בגדיהם (כי ברור שחתיכת כותנה לבנה היא זו שתציל חיים במקרה של חומצה).

האמת שעד שנת 1900 רופאים היו מסתובבים בבגדי אזרחיים רגילים לחלוטין, דבר שגרם להמון אנשים להרוויח כסף בתור התחזות ל'רופאים' ומטפלים כשבעצם אין להם שום הכשרה מקצועית (אבל מי יתלונן? גם ככה אחרי מפגש עם מתחזה שכזה המטופל כנראה היה מת). הרופאים האמיתיים נפגעו כתוצאה מחוסר האמון הציבורי אז הם החליטו להשאיל את החלוק הלבן מחבריהם המדענים בכדי למתג את עצמם מחדש בתור אנשים טהורים ונקיי כפיים וזה פשוט תפס. החלוצים הראשונים היו דווקא המנתחים ואחריהם רופאי בתי החולים ומשם לאט לאט כולם החלו להדבק באופנה החדשה. ב1950 כבר ניתן היה לראות את כלל סוגי הרופאים, המטפלים והרוקחים עם חלוקים לבנים, וזה כבר יצר בעיה הפוכה:

כתבת בלוגים
רופא אף אוזן סנאי

מסתבר שהיום מספר רב של עוסקים ברפואה זונחים את החלוק הלבן בשל תופעת "תסמונת החלוק הלבן" מצב בו אנשים בריאים רק רואים אדם עם חלוק לבן וכבר מתחילים להרגיש לא טוב, עד לרמה בה לחץ הדם ממש עולה ואיתו מפלס הלחץ הנפשי והחרדה. התופעה שכיחה בלא פחות מ15% באוכלוסייה!, מה שמעורר לי את השאלה מה קורה לעיוור צבעים שסובל מהתסמונת הזו?!

השאלה השנייה שלנו לשבוע זה נשלחה לדף הפייסבוק של המדור (שאגב, קיבל את הביקורת: "דף הפייסבוק הכי טוב לשנת 2014" מאת מבקר האינטרנט האובייקטיבי לאון קמלמן) בו שאלו אותנו מהו המבנה הגדול ביותר בעולם?

אוקי, אז כולנו יודעים שהמבנה הגבוהה ביותר בעולם הוא הבורג' של דובאי, אבל הוא עדיין לא קוטף את המקום הראשון, האמת שהרבה כותרות כדוגמת "המבנה הגדול בעולם" עולות פה ושם במדורי החדשות, זו כותרת שמביאה אחלה רייטינג, כך גם לפני שנה כנפתח בסין ה'ניו סנצ'ורי גלובל סנטר' שגם הוכרז כמבנה הגדול בעולם, עם אורך של 500 מטר על 400 מטר. ואין לנו מה לזלזל בגודלו, מדובר על מבנה המכיל בתוכו 2 בתי מלון, אולמות קולנוע, חוף ים מלאכותי, אוניברסיטה ואפילו העתק של כפר דייגים כי היה חלל ריק ליד הברזייה או משהו, אבל גם הוא עדיין לא המבנה הגדול בעולם. אז מה כן?

מפעל בואינג (צילום: flickr)
מפעל המטוסים של בואינג בסיאטל | צילום: flickr

ארון הבגדים של ליידי גאגא! סתם לא, אבל חשבתם פעם איפה מייצרים מטוסים? בדיוק, המבנה הגדול בעולם הוא מפעל המטוסים של בואינג בסיאטל, ארה"ב. המבנה שאורכו קילומטר ורוחבו חצי קילומטר (שזה די מטורף) מכיל 40 אלף עובדים שמסתובבים כל היום על אופניים בשביל להתנועע שם. המפעל שעובד 24 שעות ביממה מייצר 75% מכלל המטוסים בעולם בקצב של עשרות מטוסים לחודש, והכל נעשה בו החל מחדר התצוגה בו חברות התעופה בוחרות את עיצוב השירותים ועד לצביעה הסופית של המטוס. מקום עבודה באורך של קילומטר ואני מתלונן שאין לי שירותים קרובים למשרד, לפחות אני לא צריך לחכות להסעה שתיקח אותי להשתין.

והשאלה האחרונה שלנו שוב מעלה בי תהיות לגבי הטיב הנפשי שלכם. הפעם רציתם לדעת מיהו שחקן הפורנו המבוגר בעולם.

שיגיאו טוגודה (צילום: vice.com)
מנזקי השיזוף | צילום: vice.com

תשמעו, ראשית - תלכו להיבדק, בסדר? כבר קיבלתי טלפון מהפסיכיאטר המחוזי שמעוניין ברשימה שמית של הקוראים, אבל עד שהתהליך המשפטי יבשיל, אתם רציתם לדעת ואני רק בורג קטן במערכת החולה הזו. אז תכירו את שיגיאו טוגודה ואני בטוח לא מבטא את השם נכון (Shigeo Tokuda לקוראים הממש מוזרים שילכו לחפש אותו באינטרנט עכשיו). היפני הנחמד הזה נולד ב1934. כן, אני כבר שומע את המוח שלכם מתחיל לחשב לאחור. טוקודה עבד כסוכן נסיעות עד שהגיע זמן הפרישה. לדבריו, היה לו משעמם בבית והוא חיפש מה לעשות, היות ואף אחד לא הסכים להעסיק אותו הוא מצא את עצמו מתיידד עם במאי סרטים למבוגרים שהציע לו עבודה, ולא בתור נערת מים. טוקודה הסכים ומשם הכל היסטוריה.

כיום, בגיל 80 ועם מעל 350 סרטים מאחוריו טוקדה הוא כוכב ענק ביפן (מדינה בה תוחלת החיים היא הגבוה בעולם ולכן יש הרבה צריכה של פורנו מבוגרים), לטובתו נזכיר שהוא לא בררן במיוחד ומככב לצד כוכבות שהן גם שליש מגילו ועד לזוגתו לחיי המסך, כוכבנית צעירה בת 75 (!), שזה דיי מדהים בפני עצמו במובן מסוים. בעולם האמיתי אגב, טוקדה נשוי כמעט 50 שנה לאישתו שלטענתו כנראה יודעת מה הוא עושה אבל לא שואלת שאלות בנושא.

הרגע הזה שהמדור נגמר אבל התמונה של טוקדה בפעולה עדיין נשארת לנו בראש.. נשמח אם תעזרו לנו לחשוב על משהו אחר אז אם יש לכם שאלה הזויה שאתם חייבים תשובה עליה פשוט תשלחו אותה במייל men@mako.co.il, אפשר גם בפייסבוק, או פשוט השאירו אותה פה למטה בתגובות ואנחנו כבר נחייב את לאון לענות עליה (הוא חתום על חוזה..)