ברוכים הבאים למדור החדש והמצליח בטרוף בערוץ הגברים, "אני רק שאלה". בכל שבוע נזרוק לתוך התיבה 4 שאלות הרות גורל, כאלה שיש אנשים שכל-כך צריכים לדעת את התשובה עליהן עד שאין להם ברירה אלא לפנות אלינו. אנחנו, בתמורה, נעשה את הכול כדי לספק את התשובות. וכן, גם אתם יכולים להשתתף. פרטים בתחתית הכתבה.

אחרי ויכוח עם חבר וההבנה ש"שוודית וסינית" זו לא תשובה רצינית, רציתי לדעת: מה מידת החזייה הגדולה והקטנה ביותר שיש?

טוב, אז נשמור את הטוב לסוף ונתחיל עם מידת החזייה הקטנה, התשובה די פשוטה, כל יפנית יודעת שמידת החזייה הקטנה ביותר שמיוצרת היא A60. מתחת לזה אפשר פשוט ללכת עירומות כי גם ככה אף אחד לא ישים לב. אבל החלק המעניין יותר הוא מידת החזייה הגדולה ביותר. פה אנחנו צריכים לחלק את התשובה לשתי קטגוריות: החזה המשופץ והחזה האמיתי.

אין תמונה
זה עונה לך על השאלה? שילה הרשי

בקטגוריית החזה המשופץ ישנה תחרות מתמדת וכל כמה שנים עולה גברת אחרת עם תסביכי ילדות קשים לכותרות וטוענת שאצלה נמצא החזה הגדול בעולם. נכון לרגע זה הטוענת לכתר היא הברזילאית בת ה-28 שיילה הרשי, עם קרוב לעשרים ניתוחים וחזייה במידה 38kkk. לעומתה, בקטגוריית החזה האמיתי ישנה כבר שנים שליטה של הגברת האני האווקינס-טרנר, הידועה יותר בשם הבמה הגאוני שלה Norma Stitz, ומאז 2009, ספר השיאים של גינס לא מצא מישהי עם חזה גדול יותר. החזייה של נורמה מיוצרת במיוחד במידת 102zzz. עקב עליות וירידות במשקל של נורמה לעיתים המידה משתנה מעט, אבל אף אחת לא מתקרבת אליה, כנראה מהפחד. אם אנחנו באמת רוצים לדקדק בגוף השאלה, החזייה הגדולה ביותר שיוצרה שייכת לקמפיין להעלאת מודעות לסרטן השד באנגליה ובמהלך הקמפיין יצרו חזייה סביב בניין משרדים שהיקפה 29.6 מטר. גדול אפילו בשביל נורמה. היא מבוססת על דגם של חזייה במידה 34B אבל האישה שתלבש אותה צריכה להיות במידה 1360B.

אני מאוד אוהב בירה, אבל לוקח לי לפחות 2 ליטר בשביל להשתכר. ועכשיו, עם עליית המס על הבירה אני חייב לדעת, מהי הבירה עם אחוז האלכוהול הגבוה בעולם?

אני מבין שעליית המחירים בענף הבירה היא נושא קשה וכואב שאסור לצחוק עליו. למזלך יש תרופה למכה. הייתי ממליץ על Schorschbock 57%. הבירה שמתהדרת בסלוגן הבירה החזקה ביותר במערכת השמש.

הבירה החזקה בעולם (צילום: האתר הרשמי)
מתחילים לחייך עוד לפני שהתחלנו לשתות. הבירה החזקה בעולם | צילום: האתר הרשמי

Schorschbock (לא הצלחנו להגיד את זה בעברית) היא מיקרו-מבשלה שיושבת לה בגרמניה ומייצרת כל מיני סוגים של בירות חזקות, החל מ-13 אחוזי אלכוהול, על בסיס קבוע. אך מפעם לפעם, אם ישנה מספיק דרישה, היא מוציאה מהכספת את החומרים הסודיים שעוזרים לה לייצר בקבוקי בירה בהירה עם לא פחות מ-57 אחוזי אלכוהול. לבשלן הבירה הראשי של Schorschbock לא היה פשוט לבשל את הבירה הזו מכיוון שבמשך שנים היה מרוץ חימוש אלכוהול של בירות בין המבשלה הגרמנית למבשלה הסקוטית Brewdog, שהצליחה ב-2010 לייצר את הבירה השנייה בחוזקתה בעולם עם רק 55 אחוז אלכוהול, ולה היא קראה "קץ ההיסטוריה". אם ברצונכם לטעום מטעם גן העדן ולצאת לגמלאות בגיל צעיר תצטרכו לחכות בסבלנות כי כמו שציינו, הבירה מיוצרת רק על פי דרישה.

אני צופה בטניס כבר שנים, וכל פעם שובר את הראש מחדש ולא מבין מה ההיגיון בקפיצות האלה בניקוד, אנא עזרו לי.

טניס, הספורט הלבן, מנוקד בשיטה ייחודית: אתה מתחיל ב-00 ובכל משחקון שאתה זוכה אתה עולה ל-15, 30, 40 ובסוף, אם הגעת ל-60, ניצחת את המערכה. פשוט ולא הגיוני? תרשה לי רק לתת טיפה רקע.

ארנטחה רוס (צילום: fanpop.com)
שאלה על טניס. תמונה לגיטימית, לא? | צילום: fanpop.com

משחק הטניס הומצא על ידי נזירים צרפתים עוד בימי הביניים שפשוט העבירו כדור משחקן לשחקן ומאוחר יותר הוסיפו לו שיטת ניקוד ואפשרות לנצח. אפשר להסיק מכך, אגב, שהמטקות על חופי הארץ נמצאות בפיגור של 500 שנה בערך. אז למה הקפיצות האלה בניקוד? תסתכל על השעון שלך. מקור הניקוד הוא במספר 60 שהיה נחשב באותה תקופה למספר עגול אידיאלי, וגם מאוד באופנה עם המצאת השעונים וכל זה. אחת התיאוריות אומרת שבכדי לסמן את הניקוד בטניס היו מזיזים את המחוגים רבע סיבוב. יקפצו עכשיו הדקדקנים ויגידו אז למה אחרי 30 מגיע 40 ולא 45? כאן יש טענות האומרות כי הצרפתים פשוט התעצלו לומר 45 וקיצרו את התהליך מכיוון שבצרפתית כמו בעברית קצר יותר לומר ארבעים מארבעים וחמש, ובסיס המושג הוא אותה המילה (ארבעים). זהו, כאשר אתה מגיע ל60. השלמת סיבוב והנה זכית במערכה. עכשיו אפשר להירגע ולהמשיך להביט על החצאיות הקצרות של השחקניות.

למה קוראים לנשיקה צרפתית בשמה? ואיך קוראים לה בצרפת?

נשיקה צרפתית היא נשיקה עם הרבה תשוקה שמשלבת נגיעות לשון והיא נחשבת מאוד אירוטית בעולם. המושג הגיע דווקא מאנגליה, שלא כל כך אהבה את הצרפתים (ממש תעלומה בפני עצמה) והתחילה לקרוא לכל מיני תופעות לא רצויות על שם הצרפתים. כראייה לכך אפשר לראות את המושג האנגלי למין אוראלי – "לעשות את זה בדרך הצרפתית" או הביטוי שכל ליידי בריטית אומרת בחיוך נבוך אחרי צרור קללות Excuse my French"". כך שבמהלך השנים הכניסו את הצרפתים כביטוי לתופעה לא רצויה וכך גם הנשיקה הכל כך נועזת, שנחשבה כתועבה וחוסר חסד במשך שנים ארוכות, קיבלה את השם נשיקה צרפתית.

נשיקה צרפתית (צילום: huffington post)
תועבה | צילום: huffington post

ולחלק האחרון שעדיין לא ענינו עליו: בצרפת קוראים לסוג כזה של נשיקות 'Patin', שזה בתרגום חופשי החלקה, כנראה בגלל החלקת הלשון לתוך חלל הפה שמוכן לקבל אותה.

רוצים גם לשאול שאלות ולקבל תשובות? שלחו לנו הודעה בפייסבוק, השאירו שאלות בתגובות למטה או במייל men@mako.co.il ואנחנו נחפש את התשובה בשבילכם.