שבוע טוב לכולם ותודה שבחרתם מיוזמתכם האישית וללא שום איומים לקרוא שוב את מדור הטריוויה שלנו. השבוע קיבלנו כמה שאלות מעניינות מאוד, הראשונה שנבחרה היא של מיטב חיילינו שבחרו לדון באחד הנושאים החשובים בעולם: "היי לאון, אחרי וויכוח סוער בפלוגה החלטנו שאתה תדע לתת את התשובה הסופית: למי יש את איבר המין הכי גדול בעולם? וכמה גדול הוא? – המסייעת"

השיאנים הביזאריים
סקר מהיר בקרב גולשותינו: בעד או נגד?

סוף סוף, תודה באמת. לא האמנתי שייקח לכם יותר משנה לשאול את השאלה הזו. הפאלוס, איבר המין הזכרי, הוא דבר כמעט קדוש במספר רק של תרבויות בעולם ומאז ומתמיד יש את החשיבה, הלאו דווקא מוצדקת, שלמי שיש יותר גדול הוא יותר גבר... (למרות שגם למי שיש יותר כסף הוא יותר גבר ואני לא בטוח שלכלכלה של סין יש יותר מדי במה להתגאות מתחת למכנסיים). בכל מקרה אנחנו סוטים מהנושא. אז מי הבן אדם שיכול להתאזן ב-45 מעלות קדימה ללא עזרת הידיים רציתם לדעת? בבקשה.

תכירו את ג'ון פאלקון. בחור נורמלי לחלוטין בן 43 מניו-יורק, שצבע עורו לבן (למי שחשב אחרת יא גזענים) וגובהו סך הכל  1.77מ'... עד כאן ממוצע מאוד. מה שכן, לפני כ-14 שנים הוא הצטלם לסרט דוקומנטרי שדיבר על איבר המין הגברי ושם הוא התגלה בתור הגבר עם האיבר הכי גדול בעולם. במדידות חוזרות ג'ון מחזיק בין הרגליים 23 ס"מ של מצב רפוי ולא פחות מ-34 ס"מ של זקפה. למרות הסטיגמות שעולות לכם בראש, ג'ון מבטל הצעות לשחק בפורנוגרפיה כל פעם מחדש וזאת מכיוון שהוא באמת רוצה להצליח בעולם המשחק ולא בזכות מתנת האל שהוא קיבל. הוא השתתף בכמה סרטים דוקומנטריים עד היום שבהם הוא מספר שלא הכל ורוד כשאתה מצויד עד כדי כך: נשים פוחדות להיות איתו עד שהוא אפילו ניסה את המין הגברי מספר פעמים וכיום הוא מגדיר את עצמו דו-מיני. לפני שנה ג'ון שוב הגיע לכותרות לאחר שנעצר בשדה התעופה של סן פרנסיסקו בשל חבילה חשודה במכנסיים שלו. אחרי שגלאי המתכות לא צפצף וגם מכונת השיקוף לא הראתה דבר הייתה לו רק ברירה אחת להוכיח את חפותו.. בטוח שלא רק אקדחים נשלפו באותו הרגע. 

"למה תמיד בסרטים מצוירים כשהדמות ישנה מעופפות לה האות Z מעל הראש? לא עולה לי שום מילה באנגלית שקשורה לשינה ומתחילה ב- Z.. "

חתול ישן מול מחשב
נא לשאול שאלות מעניינות יותר, אנחנו נרדמים פה

את השאלה הזו השאיר או השאירה לנו GG'' בתגובות של המדור האחרון וזו שאלה מגניבה ויצירתית אז למה לא אני אומר? אז קודם כל GG, את צודקת (כן אני מניח שאת בחורה, או שזה הכינוי הכי מטרוסקסואלי שיכלת לבחור..) – לא עולה לך מילה עם Z בראש שקשורה לשינה כי זה בכלל מגיע במקור מגרמנית.

את מקור התופעה אנחנו נמצא כמובן בקומיקס. אותן רצועות ציור שחלקנו הגדול חונך עליו החלו את דרכם הרבה לפני הסרטים המצוירים. ושם הונחו אבני הפינה לכל מיני אותיות לטובת יצירת סאונד, המפורסמים בניהם יהיו פיצוץ: "בום!" או מכה בסגנון של "טראח!" אני מניח שאת מבינה על מה אני מדבר. בשנת 1903 הופיעה לראשונה בקומיקס גרמני העוסק בתעלוליהם של ילדים דמות מפורסמת שהייתה רב חובל זקן שתמיד היה ישן, ובכדי להעביר את השינה שלו המחבר היה צריך להיות יצירתי אז הוא החליט לעשות זאת על ידי הוספת האותיות ZZZ מעליו – לא כדרך להעביר את פעולת השינה, אלא בכדי להמחיש נחירות שנשמעות כמו ניסור מסור שכבר היה מסומן בעבר כ-ZZZ. וזהו, מכאן רק צריך לתת לזה זמן ושיהפוך לסימן מוסכם. כמובן שזה לא נהפך ישר ללהיט ואנחנו יכולים לראות קומיקסים מתחילת המאה ה-20 שמנסים את מזלם לשלב שלל אותיות בשביל להעביר את תחושת השינה והנחירה ובניהם: “g-r-r-k-k-k-k,” וגם “z-z-z-c-r-r-k-k-k-k,”, מה שלפי דעתי נשמע הרבה יותר כמו תסמונת איש זאב מאשר נחירות.. בכל מקרה, אתם מוזמנים להחליט לבד מה הכי זורם לכם ולהודות לשמיים ש-z-z-z נבחר לייצג את העסק.

תמיר התערב עם חבריו בנוגע לסוגיה: כמה כסף יש בכספומט?

החנות אחרי עקירת הכספומט (צילום: חדשות 2)
בתמונה: מה שנשאר אחרי שלאון ביצע את הניסוי | צילום: חדשות 2

אהלן תמיר והחברים, ממש שם של להקה יש לכם, צריכים קצת עזרה בתחום הפלילים אני מניח? הגעתם למקום הנכון. בתכל'ס אתם רוצים לדעת עד כמה שווה באמת לעקור כספומט מהמקום ולרכב אל האופק... טוב לפני שאני אגלה לך את התשובה אני אספר לך שבחרת בנושא מעניין, כספומטים כפי שאתה מכיר אותם היום קיימים כבר מ-1967, אז התקינו את הכספומט הראשון בלונדון. הממציא שלו, ג'ון שפרד-בראון, פשוט איחר לבנק ונותר נעול מבחוץ ללא מזומנים ואז עלה לו הרעיון.. האמת שהיה ניסיון מוקדם יותר ליצור מין בנק אוטומטי בניו יורק ב-1939 אבל זה לא באמת הצליח והפרויקט נגנז.

הכספומט הראשון בישראל הוצב בתל אביב ב-1971 בסניף של בנק לאומי, אבל גם פה הוא לא זכה לאמון הציבור, נסגר ונפתח מחדש ברחובות לאחר כ-7 שנים. ממציא השם "כספומט" אגב היה עוזרו האישי של בנק דיסקונט דאז – ניסים גומל, וזה מלמד אותך שהשם 'כספומט' הוא שם גנרי (כזה שנדבק לכל שאר המכשירים שדומים לו, כמו "פלאפון" למרות שזו חברה ומוצר בפני עצמה). אז במציאות כל בנק קורא למכשיר האוטומטי שלו בשם האחר ואתה יכול למצוא ברחוב הישראלי כיום כספומט, בנקט, כספון, סניפומט ובנקומט, כל אחד בבנק אחר (קופירייטרים של בנקים.. כל הכבוד..)

בכל מקרה, שתדע לך שאם בא לך לעקור כספומט מהמקום תוכלו להגיע לרווח של כ-800,000 שקל בממוצע, אבל זה משתנה כי זה מאוד תלוי במיקום המרכזי של המכשיר –  במקומות מבודדים תקבל הרבה פחות כסף. הבנק עצמו מקבל התרעה ברגע בו 60 אחוז בערך מהסכום המלא של הכספומט נמשך ואז הוא מתקשר לברינקס לחדש את המלאי. פרט לכך, אל תשכח שיש לך גם את העלות של המכשיר עצמו, שיכולה לנוע עד 50 אלף שקלים, תלוי ברמת התחכום של המכשיר. אבל כמובן שבסופו של דבר אני לא ממליץ לך בשום אופן לבצע שום פשע.. אלא אם כן אתה שולח לי חלק מהסכום על המודיעין שהבאתי לך עכשיו.. במעטפה חומה לא מבוילת.. כתובת אני אשלח לך בפרטי.

"אהלן לאון, מכיר את ההרגשה הזו לעיתים שפשוט בא לך לברוח ולהיות קצת לבד על איזה אי בודד? אז מה האי הבודד הכי בודד שאני יכולה למצוא? תודה, אביבית"

אי בודד, אי (צילום: Norwegian Polar Institute)
אם באנטרקטיקה היו פיצוציות, אז הפיצוציה הכי קרובה לאי הזה הייתה במרחק 1,600 ק"מ משם | צילום: Norwegian Polar Institute

אביבית היקרה, כל מה שאת צריכה זה אחלה מצפן, סירה עמידה, אבל גם מצנח ומטוס קל לא יזיקו. אני רוצה שתכירי את האי "בובה", האי הבודד הכי בודד (כנראה) בעולם. 1,600 ק"מ מאנטרקטיקה, שהיא הנקודה הכי קרובה אליו, עומד לו אי באמצע באוקיינוס האטלנטי. האי בובה התגלה לראשונה כבר ב-1793 אבל בגלל שהוא ממוקם פשוט באמצע שום מקום והוא קפוא כמעט לחלוטין, מה שלא נותן לספינות כמעט גישה אליו, הצרפתים שגילו אותו פשוט נופפו לו מהים ולא התקרבו. אחר כך היו עוד כמה פעמים שהאנגלים הכריזו שראו אותו, ואפילו דרכו אליו, אבל אף אחד לא באמת טרח לבלות בו יותר מכמה צעדים. כך זה המשיך עד 1927, השנה בה מספר נורווגים השתקעו במשך חודש שלם על האי. בגלל שהיה להם את הפז"ם הגבוה ביותר שם הם תקעו דגל והכריזו שהאי שייך להם. אנגליה, צרפת ושאר הטוענים לכתר הביטו על ציפורן הרגל שלהם, ראו שזה לא מזיז אותה אז הם פשוט וויתרו ואמרו "סבבה.. שלכם.." ומאז האי שייך בגאווה לנורבגיה ועדיין אין בו שום דבר פרט למלא קרח וציפורים שמקננות על מדפי הלבה שלו.

חשוב להדגיש שהאי כל כך בודד שאף אחד לא באמת טרח לחקור אותו אותו מדי, ישנן כמה עדויות מוזרות על האי, אחת מהן היא מ-1964 בה מצאו על האי סירת הצלה ומעט צידה אך גופות לא נמצאו מעולם, וב-1979 קלט לוויין פלאש חזק מעל האוקיינוס ההודי, וחוקרים גילו שמקור ההבזק הוא מהאי. לאחר ששרידים של נשורת רדיואקטיבית הגיע לחופי אוסטרליה הם הבינו שכנראה שמישהו עשה שם ניסוי גרעיני.. מי אתם שואלים? לפי פרסומים זרים, ישראל נמצא ברשימת החשודים העיקריים יחד עם טיוואן ודרום אפריקה.. אבל לכו תאמינו..

גם אתם נפלתם לחרושת השמועות לגבי הכותב הלא ידוע ולא מוצלח שעונה לשאלות הקוראים לכאורה? זה לאון, כולם יודעים את זה.. אתם מוזמנים גם לשלוח לנו את השאלות הכי הזויות שלכם בפייסבוקאפשר גם בתגובות למטה או ב-men@mako.co.il ואנחנו נדאג שלאון קמלמן ימצא את התשובה עליהן.

>> איפה אפשר להחביא מיליון דולר במזומן?