אחרי שפתרנו את סוגיית החזייה הגדולה בעולם, נכנסו להיסטוריית הנשיקה הצרפתית, הסברנו את שיטת הניקוד ההזויה בטניס ומצאנו את הבירה עם אחוז האלכוהול הגבוה בעולם, הגיע הזמן לעבור הלאה. מדור "אני רק שאלה" עם ארבע שאלות חדשות לגמרי. רוצים להשתתף? פרטים למטה.

מאז שחר ילדותי ישנם כמה דברים שאני פשוט יודע: אסור לאכול שלג צהוב. האלכסון הוא אסון ולשחורים יש יותר גדול. רציתי להתמקד דווקא בחלק השלישי ולדעת למה אלוהים בירך דווקא את הגזע השחור ביותר גדול? אבנר.

גבר שחור עם סרט מדידה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
הצלחנו לעבוד עליכם כל השנים האלה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

שאלה טובה, כולנו מכירים את המיתוס שלשחורים יש יותר גדול. וזה נכון. טוב, זה בערך נכון, מדובר פשוט באשליה אופטית-ביולוגית. בכל המחקרים שנעשו אי פעם מצאו כי אורך הפין הממוצע אצל כל הגזעים הוא דומה פלוס מינוס סטיית תקן זניחה. אולי חוץ מהגזעים האסייתים החייבים לעמוד קרוב יותר לאסלה, אבל זה הטבע ואנחנו מדברים על הבדלים ממש קטנים.

אז למה בכל זאת כולם כל כך בטוחים שלשחורים יש יותר גדול? אז ככה, כמו שכל אדם לבן יודע, כאשר הפין שלנו במצב מנוחה הוא קטן וקומפקטי, וכאשר ישנה עוררות מינית יש את האפקט הטלסקופי והוא מזנק לפי 4 לערך. אז אם אתה, בתור אדם לבן, רואה איברי מין שחורים במהלך חייך בעיקר במצב מנוחה (שירותים ציבוריים או מקלחות בצבא) ואתה יודע ששלך גדל פי ארבע בערך בעת עוררות מינית, אז אתה עושה את אותו החישוב על המפלצת השחורה שיש לחבר שחום העור לידך ומגיע למסקנה מבהילה: אם עכשיו הוא איזה 15 ס"מ, אז במצב עומד יש לו בטח 60 ס"מ! בדוק, לא?

אנחנו פה בשביל להרגיע: אצל אחינו השחורים זה לא עובד ככה. הציוד שלהם לא טלסקופי ומה שאתה רואה כשהוא נח זה אותו הדבר רק מעט יותר נפוח ומלא דם בעת עוררות מינית, מעין צינור מתכת שלא מתקפל. מרגיש קצת יותר טוב עם עצמך עכשיו?

מכיר את זה שאתה שם אוזניות בכיס והן מסתבכות עם מיליון קשרים, לא משנה כמה מסודר תניח אותן? אז למה זה קורה? בתודה מראש, מיכאל המתוסכל.

אוזניות (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אל תיגע, זה נושך | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אכן עניין מתסכל. התשובה הקצרה היא שזה הטבע המתמטי של מסלולים אקראיים. אבל במקרה שהמשפט הזה גרם לך להרים גבה ניתן גם הסבר פשוט יותר: בין נקודה אחת לאחרת עובר קו או 'מסלול' מסוים. במקרה שלנו המסלול זה הכבל הגמיש של האוזניות. עכשיו, המסלול הזה תמיד נמצא בחלל מסוים, נכון לרגע זה הכיס שלך מהווה את החלל. למסלול יכולות להיות מספר אפשרויות גדול אבל סופי שבו הן יכולות להיות בתוך החלל, ולעיתים המסלול מכיל בתוכו קשרים. מתמטיקאים גילו שככל שיש לך מסלול ארוך יותר והחלל קטן יותר כך יהיו לך יותר מסלולים עם קשרים. או במילים אחרות: יש לך חוט גמיש בכיס, אתה זז והחוט זז כל הזמן באופן אקראי גם כן, כשהוא מכניס עצמו לעיתים למצב של קשר הוא נתקע ומספיק לזוז אז מן הסתם אתה תמיד תמצא אותו במצב של מלא קשרים ותחשוב שמישהו למעלה ממש לא אוהב אותך. אז הסר דאגה מליבך, זו פיזיקה פשוטה ולא כוחות מלמעלה. אגב, אם תלפף את החוט סביב משהו, כמו נגן המוזיקה שלך לדוגמה, אתה תכריח את המסלול להישאר באותו המצב בחלל וכך תמנע הרבה קשרים. שיהיה המון בהצלחה עם העניין הזה.

יש לי שאלה שאני לא חושב שמישהו יתעלה עליה: מהו סרט הפורנו המצליח ביותר בכל הזמנים? בתודה מראש, בוריס.

גרון עמוק (צילום: ויקיפדיה)
קלאסיקה | צילום: ויקיפדיה

אל נא לזלזל בגולש בוריס, זו אולי לא השאלה הטובה בכל הזמנים, אבל עדיין, שאלה טובה. אז איך בודקים מהו סרט הפורנו הכי מצליח? בגלל שמדובר בסרט מסחרי המדד הנכון ביותר להצלחה הוא מדד ההכנסות הכספיות שלו, ולכן נענה על התשובה לפי מהו סרט הפורנו הרווחי ביותר בכל הזמנים. והתשובה היא... הוא... היא... "גרון עמוק", משנת 1972. איך זה יכול להיות? פשוט מאוד, הוא יצא במקום הנכון בזמן הנכון. גרון עמוק יצא לאקרנים בארה"ב בשנת 1972 ועורר סערה ענקית כאשר בתי הקולנוע הציגו סרט אירוטי שלא לומר פורנוגרפיה לשמה באופן מסחרי. הוא חולל כזו מהפכה עד שכל גופי התקשורת דיברו עליו, מה שהפך אותו לאייקון תרבותי שאנשים מאז ועד היום מסוקרנים לדעת במה מדובר. עלות הפקת הסרט, אגב, הייתה בסך הכל 22.5 אלף דולר. נכון להיום, הכנסות הסרט עומדות על 45 מיליון דולר בארה"ב בלבד והערכה גסה כי ברחבי העולם הוא גרף בסביבות ה-600 מליון דולר במהלך 40 השנים האחרונות. זהו יחס מטורף, מה שהופך אותו בקלות לסרט הפורנו הרווחי והמצליח בכל הזמנים.

שי חדד השאיר לנו שאלה במדור של שבוע שעבר וביקש לדעת למה גברים נוהגים יותר טוב מנשים, כולל הוכחות מדעיות אם אפשר.

אין תמונה
אתם יכולים או לקרוא, או להסתפק בתמונה הזאת

אהלן שי, התעקשת על תשובה מדעית, ובטח לא שיערת לעצמך שדווקא התעקשותך על ההוכחה המדעית היא שתגרום לבעיה. עשרות אם לא מאות מחקרים נעשו על הסוגיה האין סופית "מי נוהג יותר טוב, גברים או נשים?". כל כמה חודשים ניתן למצוא כתבה על מחקר חדש שיצא לאור וקובע כי נשים או גברים נוהגים יותר טוב, תלוי באיזה גוף תקשורת מדובר.

אבל הבעיה היא הרבה יותר עקרונית, מכיוון שהשאלה האמיתית היא, מהי נהיגה טובה? אם נערוך תמצית של ממצאי המחקרים נגלה כי מצד אחד לנו, הגברים, ישנה התמצאות טובה יותר במרחב, אנחנו מהנדסים אותו בצורה טובה יותר, מה שעוזר לך מאוד בחנייה ברוורס, ויש לנו זיכרון טוב יותר למסלולים מאשר לנשים, בגלל זה אנחנו לא צריכים שאף אחד יאמר לנו איך להגיע. כל זאת הוכח מדעית.

מצד שני, אנחנו גם נוטים לקחת הרבה יותר סיכונים על הכביש, כמו נהיגה במהירות מופרזת ואי שמירת מרחק וכ-80 אחוז מהתאונות הקטלניות נגרמות על ידי נהגים גברים. גם זה הוכח מדעית. אז אתה מבין, קשה מאוד לקבוע מי נוהג יותר טוב, כי מצד אחד, אתה כנראה תגיע יותר מהר למקום היעד כי תיסע לשם מהר יותר, אתה תזכור ותתמצא במסלול טוב יותר ותעשה כמה עקיפות מסוכנות, מצד שני יש לך הרבה פחות סיכוי להגיע בחיים ליעדך. עד כדי כך שחברות ביטוח בעולם גובות יותר כסף מגברים בגלל הסיכון המיותר. אז פעם הבאה שאתה מותח ביקורת על הנהיגה הנשית, תחשוב פעמיים. היא לא מעירה לך על זה שאתה פוחד מקצת שעווה חמה על הירך נכון? כל אחד והסיכונים שלו בחיים.

אין דבר כזה שאלה טיפשית. ואם כן, תשלחו אותה אליי, מחכה לשאלות שלכם במייל men@mako.co.il, בדף הפייסבוק של מאקו גברים או אפילו בתגובות פה למטה.

>> לכל הכתבות במדור