שנת תשע"ד כבר כאן מזמן, 2014 מתקרבת בצעדי ענק וממש השבוע יתחילו בני העם היהודי לצאת מהבית עם מטריה ולקרוא שוב, מההתחלה, בספר התורה. בין אם אתם עבריים או לועזיים, עובדים על שעון קיץ או חורף או סתם רוצים לשמוח בשמחת תורה, שלוש העובדות הללו מספקות הזדמנות מצוינת לעצור לרגע ולהציג בפניכם כמה נשים ישראליות שיש שעדיין מי שישאלו "מי"? כשיזכירו את שמן, אבל השנה הקרובה תהיה זו שבה, כך אנחנו מהמרים בכל אופן, כולם יכירו אותן. שנה אחת – שבע נשים (וגם בונוס לחובבי חו"ל).

דר זוזובסקי

דר זוזובסקי (צילום: יריב פיין וגיא כושי לזהרה טייץ)
דוקטור זוזובסקי, בשבילכם | צילום: יריב פיין וגיא כושי לזהרה טייץ

אין ספק שהשנה האחרונה הייתה עמוסה עבור השחקנית והדוגמנית הצעירה, כולה בת 21, בעלת השם שובר השיניים דר זוזובסקי. היא שיחקה בסדרות "החממה" ו"פצועים בראש", תופיע גם ב"בני ערובה", האמורה לעלות למסכים בקרוב, ונמצאת הרבה על הקו שבין רמת השרון, שם גדלה והתחנכה כ"צופיפניקית" גאה, לבין ערים אירופיות שונות (בשניות אלו ממש היא בשבוע האופנה במילאנו), בהן היא מצטלמת לשערי המגזינים נחשבים בעולם. אז לידיעת הקוראת בר, שימי לב מי נמצאת ממש שתי אותיות אחרייך. ומה היא חושבת על שמה? "זה קיצור של דוקטור", אמרה בעבר בראיונות שונים.

רותי אסרסאי

אירוע גולברי רותי אסרסאי ואקי אבני (צילום: שי וליץ)
רותי אסרסאי ומישהו שעוד מעט ייראה אנונימי לידה | צילום: שי וליץ

בעולם התיאטרון רותי אסרסאי היא שם מוכר מאוד, עם תפקידים ראשיים ב"וויצק" (עליו זכתה בפרס השקנית המבטיחה בשנת 2010), ריצ'רד השלישי והליידי השאפתנית והאכזרית ב"מקבת", אותה היא מגלמת בימים אלה לצדו של גיל פרנק בתיאטרון הקאמרי. גם מחוץ לתיאטרון עושה השחקנית בעלת הפנים האציליות צעדים ראשונים, עם תפקיד בסרט הקולנוע החדש "סוכריות" של יוסף פיצ'חדזה ובסרט הדוקומנטרי המסקרן של ריקי שלח, בו התייצבו נשים מפורסמות רבות, בתפקיד עצמן, כדי לספר לצופים איך זה מרגיש להיות אישה. למרות כל אלה, כשמזכירים את שמה של רותי, שנולדה בבאר שבע (כבר סיבה מצוינת לאהוב אותה) להורים שעלו מאתיופיה, מקבלים בעיקר את התשובה "אה, החברה של אקי אבני". בשנה הקרובה יתהפכו היוצרות ואבני יהפוך לבן הזוג של...

דנה מיינרט

אל תתנו לבייבי פייס ולחיוך הממיס של דנה מיינרט, ילדה-טובה-מושב-ניר-בנים, להטעות אתכם. מדובר באחת השחקניות הצעירות הסקסיות בארצנו, ויעידו על כך הסצנות הנועזות שלה בסדרות "2.3 בשבוע", שם שיחקה קיבוצניקית שאונס שחוותה בעבר נחשף ומשפיע על יחסיה עם בן זוגה בהווה, ו"תא גורדין", שם היא עוזבת את בן זוגה בסדרה (ובחיים) תום חגי, כדי להתכנס אל בין זרועותיו של רן דנקר. את קריירת המשחק שלה החלה דנה בתיאטרון גשר, שם שיחקה בהצגה "פרימה דונה" וכיום היא משחקת בתפקיד הראשי בהצגה "איש קטן, מה עכשיו?", של הקאמרי. אז מה עכשיו? דנה מיינרט.

נועם פרוסט

נועם פרוסט ל-עלמה בנקר חורף 2013 (צילום: ראובן כהן)
אוכלת כל שבוע חומוס. נועם פרוסט | צילום: ראובן כהן

עם מבט כחול וחד, קפוא כמו של נסיכת קרח, וחן נערי בגובה 180 סנטימטרים, נועם פרוסט היא ככל הנראה דוגמנית המסלול הישראלית המצליחה בעולם כיום. היא מדלגת בין שבועות האופנה בערים כמו ניו יורק, מילאנו ופריז, מדגמנת עבור ג'ון גליאנו וויקטוריה בקהאם, וכמו כדי להכעיס, אמרה לאחרונה בראיון שהיא עדיין "אוכלת כמעט כל שבוע חומוס ביפו". היופי של פרוסט הוא ככל הנראה גנטי, כי אמה היא דוגמנית העבר ענת בירן, אולם הקריירה שלה החלה די במקרה, כשהתלוותה, בהיותה בת 16 בלבד, לאביה מפיק הטלוויזיה עדי פרוסט, לצילומי הסדרה "מאחורי הקלעים של עולם האופנה הישראלי". על הסט פגשה נועם את הסוכנת אלינור שחר, ומשם הדרך למסלול הייתה קצרה.

שני זיגרון

שני זיגרון (צילום: יריב פיין וגיא כושי לדיזל)
בדרך לכבוש את עולם הדוגמנות. שני זיגרון | צילום: יריב פיין וגיא כושי לדיזל

"בת 16 הייתי, רציתי רק לרקוד", כך לא שרה ככל הנראה שני זיגרון היפהפייה, לא מפני שהיא אינה אוהבת לרקוד, אלא ככל הנראה בגלל שהיא עסוקה מדי, בלדגמן. בגילה המופלג, 17 בלבד, הספיקה שני, מרעננה, לצעוד על המסלולים הנחשבים בעולם ולהופיע לבדה בהפקת אופנה שהתפרסה לרוחב שמונה עמודים במגזין VOUGE הלונדוני היוקרתי. בין הגיחות לחו"ל לומדת שני לבגרויות בתיכון מטרו ווסט שבעיר הולדתה ו"היא יכולה להיות גם הבת של השכן וגם אישה בוגרת עם סקס אפיל מדהים", אמר עליה צלם האופנה רונן פדידה. מי אנחנו שנתווכח.

יעל איתן

עוד שחקנית מבטיחה, שעשתה לנו את זה בחיבתה למבוגרים (בכלל) ולדליק ווליניץ (בפרט) בסדרה "חטופים", היא יעל איתן. בשנת 2012 זכתה יעל בפרס שחקנית התיאטרון מבטיחה על תפקידה בהצגה "למה לא באת לפני המלחמה" בתיאטרון באר שבע, וראינו אותה גם בטלוויזיה ב"חברים של נאור", "האי" ו"אולי הפעם". אז לא אולי, כמעט בטוח, שהשנה נראה הרבה יותר ממנה, כי מבטים כמו שלה, עם עיני השקד החומות, לא רואים כל יום.

ריף כהן

אין תמונה
הרגע שלה הגיע. ריף כהן

זמרת קטנטונת עם קול גדול, שמסתובבת כבר הרבה זמן על קו תל-אביב – פריז והוציאה לפני כשנה אלבום ראשון, בצרפתית - ריף כהן היא בדיוק המרענן הבא שאתם חייבים לעצמכם. אקזוטית, סקסית וחמודה עד אין קץ. אחת שתצא איתכם לקרוע את המועדונים ותשתה אחר כך כוס שוקו חם. את ריף ראינו כבר בעונה הראשונה של "שבתות וחגים" המיתולוגית וגם בסרטים וסדרות נוספות, אולם נראה כי כבר זמן רב היא עומדת "רגע לפני". בקרוב, כך אנחנו מהמרים, הרגע הזה פשוט לא יוכל שלא להגיע.

ועכשיו, בונוס למתקדמים: 3 כוכבות לוהטות מחו"ל:

ג'וליה גארנר

ג'וליה גארנר (צילום: Mike Coppola, GettyImages IL)
קניבלית, חשפנית, ישראלית. ג'וליה גארנר | צילום: Mike Coppola, GettyImages IL

ההתבגרות של השחקנית הניו-יורקית המתולתלת בת ה-19, הייתה שונה ככל הנראה משל נערות אחרות בנות גילה. אחרת איך תסבירו תפקידים כמו נערה יתומה מאם, בת למשפחת קניבלים, בסרט "אנחנו מה שאנחנו" (טריילר), או חשפנית ב"עיר החטאים 2", העתיד לצאת לאקרנים בקרוב. ואי אפשר בלי הקשר הישראלי – גארנר היא בתה של השחקנית הישראלית תמי גינגולד, שהספיקה להשתתף בכמה פרקים של "זהו זה" ובסרט "הקרב על הוועד" עם שלישיית הגשש החיוור. למרות שעזבה את הארץ לטובת ניו-יורק, לא זנחה את שורשיה הישראליים וג'וליה העידה כי בבית דיברו בעברית וכי יש למשפחה קשר חזק לארץ. נראה שגם לנו יהיה בקרוב קשר חזק אלייך, ג'וליה, אם לא תאכלי אותנו קודם.

מארין ואכט

אין תמונה
היורשת של בריג'יט בארדו. מארין ואכט

הצרפתייה בת ה-22, בעלת עיני הטלה התמימות והשפתיים החושניות, מוגדרת כיורשת של בריג'יט בארדו. האמת? אחרי צפייה בסרט החדש "יפה ואמיצה" של פרנסואה אוזון (המוצג ברשת בתי הקולנוע לב), בו היא מגלמת בת טובים המתדרדרת לזנות, מארין נמצאת לגמרי בכיוון הנכון. אפרופו זנות, הסרט הציג בפסטיבל קאן האחרון שבמהלכו, כך על פי מקורות זרים, יכולה יצאנית העובדת בעיר להגיע לשכר של 40 אלף יורו בשבוע. סתם, שתדעו. עכשיו לכו לראות את מארין בקולנוע.

סוקי ווטרהאוס

סוקי ווטרהאוס (צילום:  Photo by Flash90)
מחזיקים לה אצבעות. סוקי ווטרהאוס | צילום: Photo by Flash90

חשבתם שנשאיר אתכם בלי דוגמנית מחו"ל? אז חשבתם. סוקי ווטרהאוס, האוחזת בלוק שנות ה-60, בכינוי "סוקי קוקי" (באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב) וגם בשחקן בראדלי קופר כבן זוגה, היא אחת ההבטחות החמות של השנה הקרובה. סוקי התגלתה בטעות בגיל 16, כשבילתה בבר לונדוני (התגלית בטעות, היא הייתה שם בכוונה), ומאז היא מופיעה בקביעות בקמפיינים ופני הלוליטה שלה מעטרים את עמודי העיתונים ושלטי החוצות ברחבי העולם. היום, בגיל המופלג 19, מנסה סוקי, אולי בהשפעת הבויפרנד, את כוחה גם בקולנוע. ולפני פיזור, חשבון הפייסבוק שלה בהחלט שווה הצצה.

אז רגע לפני שאתם רצים לשמחת בית השואבה, שננו את השמות הללו טוב-טוב. הן יהיו העזר שכנגדכם בשנה הקרובה. עלינו.

>> כמה גברים ישראלים בוגדים בנשים שלהן? סקר הגברים הגדול