בר רפאלי לבגדי ים פלפל (צילום: יניב אדרי)
יפה הווילון הזה, איפה קנית? בר רפאלי אי שם בתחילת שנות האלפיים | צילום: יניב אדרי

יש משהו קסום בתקופה הקצרה שבין גילויה של הכוכבת הבאה לבין המהפך שלה לאחת כזו. הרגעים שבהם אבק הכוכבים עדיין לא נדבק, מניירות הדיווה עדיין לא השתרשו ותמימות הנעורים עדיין לא אבדה, גרמו לנו להתאהב בכמה מהישראליות הסקסיות ביותר (אגב, הצבעת כבר? כי אמרו לנו למסור שמחכים רק לך). מאז הן עברו הלאה לשטיחים האדומים, השמפניות והחברים מהוליווד, ואנחנו נותרנו עם התמונות האלה שמשמשות אותנו למזכרת מהימים היפים ההם.

בר רפאלי

הרבה לפני שהפכה למושא הפנטזיה הגברית בישראל ובעולם, דוגמנית בינלאומית והחברה של ליאו, הייתה בר רפאלי דוגמנית צעירה ושאפתנית שביקשה לקנות לעצמה את הכרטיס לתהילה. הרגע הזה הגיע בתחילת שנת 2000, כשהמושבניקית כחולת העיניים נבחרה לככב בקמפיין בגדי הים של "פלפל" בזנזיבר, לצד הפרזנטורית הלוהטת, יעל בר זוהר.

בר רפאלי לבגדי ים פלפל (צילום: יניב אדרי)
למכירה, אופניים, יד שנייה מדוגמנית | צילום: יניב אדרי

עצם המחשבה על יעל בר זוהר ובר בבגדי ים זעירים על חוף ים אקזוטי ומבודד, גורמת לנו להתרגש כמו שמיניסטית בנשף סיום, אבל בתקופה ההיא נחשבה רפאלי דווקא להצגה המשנית בחגיגה הזו. לא חלף זמן רב עד שטקס חילופי סמלי הסקס הושלם, ובר הותירה ליב"ז אבק כוכבים. בהמשך, כידוע, היא הפכה למגה סלב עולמית, כזו שכבר מזמן אי אפשר לקטלג בתור הבת של השכן.

בר רפאלי לבגדי ים פלפל (צילום: יניב אדרי)
לא רוצה לעשות שיעורים, מה תעשי? תשלחי אותי לזנזיבר? | צילום: יניב אדרי

אבל לאור האווירה הנוסטלגית השורה עלינו היום, החלטנו לחזור בזאת לימים שבהם בר הייתה באמת דוגמנית בתחילת דרכה. הייתה זו תקופה שבה ניתן היה להביא אותה לדירת רווקים בתל אביב, ולגרום לה להסתובב בתוכה בביקיני זעיר. זה אמנם לא נראה כמו חופי זנזיבר, אבל אם תשאל אותנו, החיוך השובב והביקיני כחול-לבן לא היו מביישים אף מהדורה של ספורטס אילוסטרייטד.

מורן אטיאס

באחד מכישלונות המודיעין החמורים ביותר בתולדות סוכני הדוגמנות בישראל, הצליחה מורן אטיאס להיעלם מתחת לרדאר ולהשתקע לאיטליה לפני שמישהו מאיתנו הספיק להכיר אותה. כשחזרה לכאן מספר שנים מאוחר יותר, היא הייתה כבר דוגמנית בינלאומית מצליחה עם שערים במגזינים נחשבים, מנחת טלוויזיה פופולארית וחברה קרובה של הוגה ה"בונגה בונגה", סילביו ברלוסקוני.

מורן אטיאס צעירה (צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode)
מי יודע בת כמה מורן אטיאס בתמונה הזאת? לפותרים נכונה יוגרל כרטיס כניסה לתחרות הישראלית הסקסית | צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode

כמו בר, גם אטיאס הפכה בשנים האחרונות לתופעה בינלאומית גדולה מדי להכלה. היא השתתפה בסדרות טלוויזיה, סרטי קולנוע איטלקיים והוליוודיים, הנחתה אירוויזיון, זכתה בתחרות הישראלית הסקסית של שנת 2009 ודיברה איטלקית שגרמה לנו לעצור הכול ולהקשיב לה בעודנו אוכלים בולונז. אבל אנחנו זוכרים גם תקופות אחרות, אלו שבהן אטיאס הייתה הרבה פחות מוכרת בארץ הקודש מאשר בעולם.

מורן אטיאס צעירה 2 (צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode)
סליחה, מישהו ראה את סילביו? אני מחכה לו פה כבר שעה | צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode

בניגוד לכל הקולגות האחרות ברשימה הזו, אין הרבה גברים שייזכרו בתמונותיה של אטיאס בצעירותה וייזכרו בתקופה בה הייתה הכוכבת הראשית על קירות חדרם. הסיבה לכך היא שאין כמעט אדם שזוכר מתי והיכן צולמו התמונות הללו. הערכה גסה שלנו מדברת על עשור פחות או יותר, אבל אל תתפוס אותנו במילה. לא באמת עשינו מחקר מקיף בעניין הזה, יותר העדפנו לבהות בתמונות האלה במשך שעות ולפלוט מדי פעם: "מאמא מיה".

גלית גוטמן

גלית גוטמן היא אחת מאותן תופעות טבע נדירות שאנחנו מתקשים מאד להבין: מצד אחד נראה כאילו הייתה איתנו מאז ומעולם, מצד שני נראה שהשנים לא באמת משפיעות עליה בצורה כלשהי. כשבר רפאלי החלה את דרכה בתור ילדת פרסומות מתוקה, נבחרת גוטמן ל"תגלית השנה" של "לאישה", וכשעשתה בר את צעדיה הראשונים כדוגמנית על החולות של זנזיבר, כבר הייתה גוטמן כוכבת טלוויזיה ב"רמת אביב גימל".

גלית גוטמן לבגדי ים דלתא (צילום: בן לם)
טוב רגע סבתא, אני רק מצטלמת ומחזירה לך אותם. גלית גוטמן פותחת קריירה | צילום: בן לם

בשנים האחרונות עשתה גוטמן בהדרגה את המעבר הכואב (עבורנו כמובן) מדוגמנות להנחיית תוכניות טלוויזיה. לאט לאט הלכו והתמעטו תמונותיה בבגדי ים והתחלפו בסדרות שגרמו לכולם לבכות: לנשים בגלל הסיפורים ולנו בגלל הגעגועים. אז הנה הזדמנות טובה במיוחד לראות כיצד נראתה גוטמן בתחילת הדרך, בשנים שבהם זה היה ממש בסדר להשאיל מסבתא זוג תחתונים ולצאת להצטלם.

יעל בר זוהר

אנחנו מתנצלים בזאת בפני כל גולשינו ילידי שנות ה-80 או ה-2000, אין לנו ספק שגם לכם היו פנטזיות נעורים רבות שילוו אתכם למשך כל חייכם, אבל עבור אלו שעברו את שנות התבגרותם בשנות ה-90 הנוסטלגיות, אין ולא יהיה סמל מין גדול יותר מיעל בר זוהר המתבגרת, זו שחלומנו הגדול ביותר היה להבריז איתה מבית הספר ולרוץ לבריכה.

יעל בר זוהר לבגדי ים פלפל (צילום: רון קדמי)
אף אחד כבר לא מחייכת אלינו ככה יותר. יעל בר זוהר לפלפל לפני הו כל כך הרבה זמן | צילום: רון קדמי

בר זוהר אמנם הפכה לכוכבת עוד לפני כן, כשחקנית ראשית ב"רמת אביב גימל", אבל אז ראינו בה בעיקר נערה חמודה ולא יותר. כל זה השתנה ברגע שבו הורידה את התלבושת האחידה, ברחה עם החבר לבריכה והראתה לנו איך נראית פנטזיה בשיאה (מי שרוצה להיזכר מוזמן לקפוץ לדקה 0:57 בסרטון הבא). משם היא המשיכה להנחיית תוכניות טלוויזיה בכל ערוץ אפשרי, מחזות זמר, פסטיגלים והצגות יום לפעוטות. ובשנים האחרונות היא חוזרת שוב לפנטזיותינו כאימא סקסית במיוחד. אבל על זה נרחיב בכתבות אחרות.

יעל בר זוהר לבגדי ים פלפל (צילום: רון קדמי)
תלמדי ילדה, יום אחד כל זה יהיה שלך | צילום: רון קדמי

בינתיים, תרשה לנו להישאר עוד קצת בתקופת פלפל והביקיני. אחת לשנה ארזה חברת בגדי הים לה אתה חייב כל כך הרבה את בגדי הים הסקסיים ביותר שלה והטיסה אותם ביחד עם יעלי שלנו לזנזיבר. שם, בין החול הלבן לים הכחול, נולדו רגע נוסף שנותר בליבנו לנצח: העברת הכתר הרשמית בין הפנטזיה הישנה שלנו, לזו שמלווה אותנו עד לעצם היום הזה.

מיה רובין

אי אפשר לדבר בימים אלה על ישראליות סקסיות בלי להזכיר את הדוגמנית הכוכבת של "שלוש". מיה רובין, היום בת 36 וכוכבת ריאליטי, בילתה את 13 השנים האחרונות דווקא בארצות הברית, שם הפכה לדוגמנית מצליחה. לפני שנתיים עוד כיכבה בקמפיין הבחירות של ברק אובמה, אבל בסוף היא החליטה לעזוב את הנכר, לחזור ארצה ולספק חיוכים ממזריים לגברים אנונימיים שינסו לזכות בליבה. בימים אלה היא מבלה עם שלושה גברים (לא עם כולם ביחד, סוטה), מהם תבחר את בר המזל שיישאר לצידה.

מיה רובין צעירה (צילום: בן לם)
תראו מה זה, פוקהונטס בבגד ים. מיה רובין הייתה סקסית גם לפני יותר מעשור | צילום: בן לם

סנדי בר

אמנם קצת קשה להאמין לזה היום, אבל היו זמנים שבהם הופעתה של סנדי בר על המסך הספיקה כדי לשבש כל תוכנית אחרת שהייתה לנו לפני כן. אלה היו הימים שלפני הפרסומות הנוראיות למילקי, לפני הנישואים לאקי ולפני העקירה לארצות הברית, שגרמה לה להתרחק ממוקד תשומת הלב. אבל אנחנו זוכרים אותה כשחקנית הסקסית מ"כסף קטלני", ובעיקר כדוגמנית שהתחרתה ראש בראש עם יעל בר זוהר על ליבנו בשנות ה-90.

סנדי בר לבגדי ים דלתא (צילום: בן לם)
סנדי בר של פעם. לגולשינו הצעירים מומלץ לעבור הלאה, שם מחכה לכם דוגמנית שאתם כן מכירים | צילום: בן לם

בתקופה ההיא פיזזה גם סנדי בביקיני עבור פלפל, חשפה את קסטרו לעולם (אם כי לא כמו שיעל חשפה) והופיעה כמעט בכל מקום אפשרי. חיפשנו במשך ימים ארוכים את התמונות ההן, אבל בסופו של דבר נתקלנו דווקא בפרסומת של סנדי למותג התחתונים לנוער, "פאנצ'תונים". כשחושבים על זה היום, אנחנו לא יודעים מה יותר מוזר: העובדה שמישהו חשב שבני נוער יקנו משהו שנקרא "פאנצ'תון" או העובדה שבהשוואה לתחתונים שנערות לובשות היום, הם נראים כמו מכנסיים ארוכים.

עדי הימלבלוי

עד 2007 הדרך היחידה שבה ניתן היה להיתקל בעדי הימלבלוי הייתה זפזופ שגוי לערוץ הילדים, שם הפכה לכוכבת גדולה בעקבות השתתפות בסדרות כמו "השמיניה" ו"דאוס". בהמשך עברה הימלבלוי גם לעולם המבוגרים וכיכבה בטלנובלה ה"אלופה", אבל לנו הספיק לדעת שמדובר בסדרה על יהודה לוי ככוכב כדורגל, כדי שלא נרצה להביט עליה שוב.

עדי הימלבלוי לבגדי ים פלפל (צילום: גולי כהן)
תפסתם אותנו, זאת תמונה של עדי הימלבלוי מלפני 4 שנים בלבד. מבטיחים לפצות אתכם ממש תכף | צילום: גולי כהן

אבל אז הגיעה הימלבלוי למקום שגידל כל כוכבת רצינית בשני העשורים האחרונים בישראל: בגדי הים של פלפל כמובן. ברגע שבו ראינו את הבלונדינית מחולון בביקיני האדום, ידענו שמצאנו את היורשת. אז נכון, זה לא היה כל כך מזמן (2007 אם נדייק) ויחסית לשאר הבנות ברשימה הזו התמונות שלה מחמיאות הרבה יותר, אבל העולם שייך לצעירות. הרי על זה קשקשנו פה במשך יותר מאלף מילים.

בונוס לקורא המתמיד

בהתחלה חשבנו לשמור אותן לעצמנו, אבל כאות הוקרה על כך שהגעת עד הלום, החלטנו בכל זאת לחשוף תמונות נוספות של בר רפאלי מיום הצילומים הנוסטלגי ההוא בדירת הרווקים בתל אביב.

בר רפאלי לבגדי ים פלפל (צילום: יניב אדרי)
מוזרה השכונה הזאת, כולם עומדים בחלון ובוהים | צילום: יניב אדרי
בר רפאלי לבגדי ים פלפל (צילום: יניב אדרי)
די, נו, בסוף יגמרו לי המים בדוד | צילום: יניב אדרי
בר רפאלי לבגדי ים פלפל (צילום: יניב אדרי)
אתה יכול לכבות את הנרות ולהביע משאלה, אבל תחשוב טוב | צילום: יניב אדרי
בר רפאלי לבגדי ים פלפל (צילום: יניב אדרי)
אם מחפשים אותי, אני בארמון | צילום: יניב אדרי
בר רפאלי לבגדי ים פלפל (צילום: יניב אדרי)
רק שתדעו, כל דקה שאתם מאחרים זה פחות ביקיני לשליח | צילום: יניב אדרי
>> רוצה לבדוק מה קורה עם הישראליות הסקסית ברגעים אלה ממש? כנס כבר לתחרות