המיתוס: לחנונים שקבורים במשחקי מחשב אין חיי סקס

חנון עם פלטה מחזיק פרחים בשיניים (צילום: Alija, Istock)
הי, פרח ענוג שלי. את מוכנה לחגוג את העלייה שלנו לדרגה 58 בוורלד אוף וורקראפט? | צילום: Alija, Istock

ההנחה פשוטה: אם אתה קבור חמש שעות ביום מול משחק התפקידים האהוב עליך, סביר להניח שלא רק שאין לך חיים, אתה גם יצור עלוב שלא יודע לתקשר עם נשים והפרטנר הכי אקטיבי לחיי מין שהיו לך זה כיסא המחשב שלך. רובנו מדמיינים את אותם חנונים כרזים מאוד או שמנים מאוד, עם משקפיים וכובע מצחייה, שמעדיפים לתקשר עם אנשים דרך המחשב שלהם והפעם היחידה שהם יוצאים מהבית זה כדי לעמוד בתור לגרסה החדשה של וורלד אוף וורקראפט.

האמת: חיי הסקס שלהם פעילים יותר משלך. המחקר הזה מצא שלא רק שהמיתוס לגבי גיימרים הוא מוטעה, הוא גם הפוך לגמרי; המחקר מצא שגברים שמשחקים משחקי מחשב צפויים לצאת לפי שתיים דייטים בחודש מאשר גברים שלא משחקים. הכוונה, אגב, היא לא לדייטים עם דוגמניות צמרת שיושבות משוכלות רגליים באיזה בר, אלא לנשים מהסוג שלהם – גיימריות. בעולם של היום מילונים של גברים ונשים עסוקים בלכסח זה לזו את הדמויות בעולם וירטואלי כזה או אחר, וחתונות של אנשים שנפגשו כשחקנים בוורלד אוף וורקראפט הפכו כבר לדבר נפוץ. בקיצור, לא רק שגיימרים עושים סקס, הם גם עושים את זה הרבה יותר ממך.

המיתוס: נשים נעשות רגשניות בכל מה שקשור למערכות יחסים

את המיתוס הזה הסרטים ההוליוודיים כל הזמן נוטים לטפח - החל וכלה בסקס והעיר הגדולה. האישה מצטיירת כיצור היסטרי שדומע במהירות ברגע שהגבר שלה אומר "אנחנו צריכים לדבר", ואילו הגבר מצטייר כפרטנר הרגוע במשוואה, שבסופו של דיאלוג מחבק אותה אליו, מלטף את לחיה ואומר לה שהכול יהיה בסדר, בזמן שהוא טופח על ישבנה של פרגית אחרת שבדיוק עברה בסביבה.

האמת: אלה אנחנו שבוכים במיטה. המחקר העדכני הזה מראה שדווקא גברים יותר לוקחים ללב שינויים דרמטיים במערכות יחסים מאשר נשים. המיתוס נוצר פשוט כי גברים לא מחצינים את הרגשות שלהם כמו נשים, אבל האמת המרה - כך לפי המדע - היא שאחרי שסיימנו להיראות אמיצים בעיני בנות הזוג שלנו, אנחנו קוברים את הראש בכרית והולכים לבכות קצת.

אין תמונה
בסרטים הנשים מוחות דמעה אחרי כל משפט שאנחנו אומרים. במציאות אלה הם הגברים ששוברים קירות מעצבים

הסיבה, אגב, נעוצה בעובדה שבעוד לנשים יש מספר מקורות שיכולים לספוג את המטען הרגשי שלהן - אימא, אחות, חברות - לגברים יש רק מקור אחד כזה: האישה שלהם. וברגע שהיחסים איתה מדרדרים, אנחנו נכנסים למצוקה קשה ביותר.

המיתוס: אתרי היכרויות הם המוצא האחרון ללוזרים

למרות שאתרי היכרויות הצליחו לזוז מהשוליים לכיוון המיינסטרים, עדיין יהיה לך קשה מאוד למצוא היום גבר שמוכן להודות שאת אשתו הוא פגש בג'יי דייט. סביר יותר להניח ששניהם ימציאו איזה סיפור על מפגש בסופרמרקט. הבושה הזאת גורמת לכולנו לחשוב שלפגוש אנשים באמצעות אתר היכרויות זה דבר מביך, שזה למעשה המוצא האחרון בהחלט ושלוזרים הם היחידים שבאמת מחזיקים שם פרופיל פעיל.

האמת: אתרי היכרויות הופכים אנשים למאושרים. לפי המחקר הזה, משתמש אחד מתוך חמש באתרי היכרויות מתחתן עם מישהי שפגש באתר וש-94 אחוזים מהזוגות שמכירים באתרים כאלה ממשיכים לפחות לדייט שני. המספרים האלה עושים בית ספר לכל הפגישות האקראיות שלנו עם נשים בפאבים, מועדנים או סצנות אחרות שהן לא באינטרנט. מרשים, לא?

הסיבה לנתונים המפתיעים האלה, כך לפי המחקרים, היא שאנשים נוטים להיות יותר פתוחים וכנים באינטרנט. מוזר, לא? אנחנו תמיד חשבנו שבחורות מלאות משקרות שהן כוסיות וגברים חנונים משקרים שהם טייסים או משהו כזה. אבל לא; מסתבר שדווקא האנונימיות היא זאת שעוזרת לנו לחלוק פרטים שלא היינו חולקים במפגש אקראי בפיק אפ בר. חוץ מזה, תחשוב על זה ככה: מה הסיכוי שהבחורה שפגשת בבר היא מישהי שתתאים לך מספיק כדי שתרצה להמשיך לצאת איתה? כשאתה בוחר בדקדקנות בחורה על פי הפרופיל שלה באתר היכרויות, הסיכוי שבאמת תתאימו גדל בהתאם. מ.ש.ל.

המיתוס: הפמינסטיות הן נשים קשוחות ולא סקסיות

הן לא מגלחות שערות ברגליים, מסרבות ללכת עם מחשופים ויעשו הכול כדי שלא נסתכל עליהן בתור אובייקט מיני - אז הן בוודאי נשים קרות לב שלא מסוגלות לכל סוג שהוא של רומנטיקה. כך לפחות גורס המיתוס.

האמת: פמניסטיות עושות יותר גברים מנשים אחרות. המחקר הזה מ-2007 טוען שדווקא נשים שטוענות שהן פמיניסטיות יוצאות עם יותר גברים מנשים לא פמניסטיות. ולא רק שהן יוצאות עם יותר גברים, מסתבר שהגברים שהן יוצאות איתם מאושרים יותר מחיי המין שלהם מאשר גברים של נשים אחרות.

המיתוס: אם גרתם ביחד אתם יותר מוכנים לנישואין

זה די ברור, לא? כדי להחליט שאתם מוכנים לחיי נצח ביחד, כדאי מאוד שתעברו קודם כל לגור ביחד לשנה או שנתיים, כדי לראות שאתם יודעים מי עושה קניות ומי זורק את הזבל. זוגות מודרניים חיים לפי ההנחה הזאת כבר שנים ארוכות והיום לא תמצאו כמעט זוגות שהתחתנו לפני שגרו ביחד.

זוג מחויך יושב על פרקט (צילום: iofoto, Istock)
בובי, אתה כזה מקסים שרצית לגור איתי לפני שאנחנו מתחתנים. אה, אגב, סיפרתי לך שאנחנו מתחתנים? | צילום: iofoto, Istock

האמת: מסתבר שעדיף לקפוץ למים העמוקים בלי הכנה מוקדמת. המחקר הבא גילה שדווקא זוגות שהתחתנו אחרי שגרו ביחד לפני החתונה נמצאים בסיכוי גדול יותר להתגרש ובכל מקרה הם פחות מרוצים מחיי הנישואין שלהם. המסקנה הזאת מורכבת משתי סיבות; אחת, אם אתם צריכים להעמיד את הזוגיות שלכם במבחן, כנראה שמשהו פגום בזוגיות הזאת מלכתחילה. ושתיים, חיים משותפים יוצרים התחייבות שלפעמים מובילה לפשרות שלא באמת רצית בהן. אתה כבר חי איתה כמה שנים, אתם כבר עושים הכול ביחד ואולי אפילו יש לכם חשבון משותף. אז מה אם אתה לא ממש אוהב אותה - לעזוב את כל זה זה חתיכת ווג'ארס. אז במקום לעזוב אותה אתה מתחתן איתה - והסוף כבר ידוע לכולנו.

 >> מכוערים, הרימו ראש: נפתח אתר היכרויות לאנשים לא יפים