פטריק25 (צילום: שוקה כהן)
סנט פטריק דיי: הכול יכול לקרות | צילום: שוקה כהן

כמו בכל שנה, ברגע שמגיע התאריך הזה, ה-17 למרץ, כולנו פה במערכת נתקפים התרגשות בלתי מוסברת, אנרגיות חיוביות ורטט בכל הגוף שגורם לנו לחייך באושר במשך כל היום. בהתחלה אנחנו לא בטוחים מאיפה כל ההתרגשות הזאת מגיעה, ואז, איפשהו באזור עשר בבוקר, אנחנו נזכרים: הי, היום זה סנט פטריק דיי!

יום פטריק הקדוש, על שם הקדוש פטריק, הוא אחד הימים השמחים ביותר שנחגגים באירלנד וברחבי העולם כולו. יום שבו הכול נצבע ירוק, כולם שותים ויסקי ובירות – ולא סתם, שותים ויסקי ובירות כמו ששותים אותם באירלנד: הרבה, ובלי הפסקה.

למה חוגגים? כי פטריק, שמת לפני 1548 שנים בדיוק, נחשב למי שהגן על אירלנד מכל הרעות והחולי - הוא הקים מנזרים, המיר את הכופרים ואפילו גרש נחשים. האירים מקפידים לזכור לו את זה לנצח, ולכבוד העניין הם רוקדים, שרים, שותים, אוכלים, מתחפשים לשדונים ולובשים ירוק. פיסת היסטוריה אירונית: עד שנות השבעים הפאבים באירלנד דווקא נסגרו ביום הזה, כי יום פטריק הקדוש היה נחשב חג דתי. ב-1995 ממשלת אירלנד הבינה שהם מאבדים המון כסף בגלל העניין הזה, הפכה את החג לחג לאומי, וכל הפאבים בעולם קיבלו אישור לפתוח את שעריהם לכל מי שרוצה להשתכר לכבוד הקדוש פטריק.

מה שכן, אסור לשכוח שמדובר בחג נוצרי, ולכן אנחנו מראש מבקשים מכל מי שלא אוהב לחגוג חגים נוצריים לחפש כתבה אחרת – או לחכות לדפוק את הראש עם היין האדום בפסח.

אז איך תחגוג את סנט פטריק? זה פשוט: צא החוצה, מצא פאב ושתה כמו אירי. אם אפשר, שים על עצמך כובע ירוק

אם אתה רוצה למצות את החג הזה עד תומו, האופציה המתבקשת היא כמובן לנחות באחד מהברים האיריים: המולי בלומז (שמציע מוסיקה אירית חיה ומבצעים על המשקאות האיריים, כבר מהשעה 16:00), הטמפל-בר (מבצעים על אלכוהול אירי ומוסיקה אירית) או באחד מסניפי הדאבלין (הי, נחש מה). השיטה במקומות האלה היא פשוטה למדי: מגיעים, שמים כובע ירוק על הראש, שותים מה שנותנים לכם, שרים בצרידות ומחפשים בנות שבאו לעשות את אותו הדבר.

אין תמונה
גם אם לא הצלחת למצוא מישהי להשתכר איתה, אנחנו מבטיחים שעדיין יהיה מצחיק

אם לא הצלחת למצוא מקום במעוזי הבילוי האיריים, מה שסביר, אנחנו בטוחים שתמצא את מה שאתה מחפש כמעט בכל בר אחר – כל מקום שמכבד את עצמו מציע ביום הזה מבצעים וחגיגות שקשורות לפטריק הקדוש. לדוגמה: הבאגסי ביסטרו בר יחגגו את סנט פטריק דיי עם מנת ספיישל נקניקיות, בירה מהחבית ומוסיקה אירית. ודוגמה אחרת לגמרי: באוונגרד יחגגו מסיבה אירית עם בירה ירוקה מתוצרת עצמית, ספיישל נקניקיות, אלכוהול אירי ומוסיקה אירית.אתה גם יכול למצוא לעצמך הופעה טובה ביום הזה - כמו למשל ההופעה של דני ליטני בפאב אנזו ברמת ישי, שגם שם, שים לב, יש מבצעים על כל הוויסקי והבירות האיריים ומוסיקה אירית לרוב.

בונוס למי ששותה גינס: כובע ודיילת

אין תמונה

מבשלות בירה ישראל עם מותג הבירה האירי גינס וחברת IBBL-Spirit - היבואנית של בושמילס - יוצאות בפעילות משותפת ב-100 מהפאבים המובילים ברחבי הארץ. הקו המנחה: לשתות בירה אירית ו-ויסקי אירי. השיטה: דיילות מיוחדות שיסתובבו בפאבים ויאפרו ברוח החג את כל האורחים – ויחלקו לכל מי ששותה גינס או בושמילס כובעי צילנדר.

בונוס למי ששותה ג'יימסון: ג'יימסון

ג'יימסון הופכים ברים לא אירים לברים אירים, ומקשטים אותם בדגלים ובכרזות. יותר חשוב: ג'יימסון יוצע במחירי מבצע, ולפרקונים (שדונים ירוקים מהפולקלור האירי) יסתובבו במקומות, ישקו את החוגגים ויחלקו מתנות. לרשימת הברים: http://www.hacarem.com

לא רוצה לצאת לחפש חניה? גם טוב: תישאר בבית, תשיג בקבוקי ויסקי ושתה כמו אירי. אם אפשר, תזמין כמה בנות. ותחבוש כובע ירוק

להישאר בבית זאת אופציה חביבה מאוד, אבל צריך להתכונן בהתאם. דאג שיהיה לך בבית את הציוד הבא: ויסקי אירי, מוסיקת פולקלור אירית, בחורות שאין להן בעיה להשתכר כמו איריות. כדי להיכנס לאווירה, לחץ פליי על הסרטון הבא, תגביר לפול ווליום ושים שומר מסך של כבשים לבנות על גבעות מוריקות.

 

 >> לא מצאת מישהי להשתכר איתה? אולי לא חיפשת מספיק טוב. בוא נעזור לך