חברים יושבים על הבר (צילום: עודד קרני)
ההיא שם בפינה? מה שאתה צריך לעשות זה ככה: | צילום: עודד קרני

ווינגמן. אבן היסוד של כל הפיקאפים באשר הם. להיות ווינגמן (אין לזה מילה טובה בעברית ו"מסייע" נשמע רע) זה להיות שם בשביל חבר שלך ולדאוג שהלילה הזה לא יסתיים בשבילו באכזבה גמורה. בין אם אתם יוצאים לפאב קרול או סתם לפיקאב בר, ווינגמן טוב הוא זה שידאג שהשותף שלו נראה מעולה בכל רגע נתון; זה שדוחף אותו קדימה גם כשהוא חושב להישבר; וחשוב מכל – זה שיודע שהוא הולך לעשות את כל מה שהוא יכול כדי לוודא שלפחות אחד מכם משיג את הבחורה, או במינימום מספר טלפון. והאחד הזה זה לא אתה.

עוד משהו שחשוב להבין הוא שהקשר בין גבר לווינגמן שלו לעולם אינו חד צדדי. אם יש לך ווינגמן בערב אחד, זה אומר שאתה תהיה הווינגמן שלו בהזדמנות אחרת – אולי בפיקאפ הבא, אולי בערב הבא, אבל אתה צריך לדעת שאם אתה רוצה שיהיה לך ווינגמן, אתה צריך להיות כזה בעצמך מדי פעם. זה גם מסתדר מבחינה לוגית: עזרת לו להשיג זיון? תהיה בטוח שהוא יעזור לך בפעם הבאה.

איך עושים את זה? הנה שבעה כללים בסיסיים:

1. תגרום לו להיראות טוב #1. ניגשתם לבחורה המיועדת. הוא אוזר אומץ ומתחיל לדבר איתה, ואתה, בתזמון מושלם (ומתוכנן מראש) נכנס במקומות מסוימים בשיחה כדי לגרום לו להיראות יותר אמין. הוא בדיוק מספר על הקטע ההוא בדרום אמריקה שהוא הציל את הבחורה השוודית משוד מזוין? תתפרץ פנימה לשיחה ותוסיף תיאור משולהב משלך על אותו אקט הירואי. הוא רומז על שירותו הסופר סודי במוסד? תהנהן בכובד ראש ותזכיר לו את הסיפור המטורף ממלזיה.

2. תגרום לו להיראות טוב #2. אחד הדברים הבעייתיים ביותר ביציאה לפיקאפ בר בכוחות עצמך (או עם חבר'ה שלא ממש אכפת להם ממך), הוא שאתה יכול להסתובב שעה עם חתיכת שולה ירוקה שמתנדנדת לך מהאף כמו ילד בגן שעשועים ואתה בכלל לא יודע על זה. בתור ווינגמן נאמן אתה תספר לשותף שלך את כל מה שלא בסדר אצלו – החל מהפה שלו שמתחיל להסריח ועד לרגע שבו הוא שתה ייגרמייסטר אחד יותר מדי והוא צריך שמישהו יעצור אותו בזמן לפני שהוא ידבר שטויות ויהרוס לעצמו את הצ'אנס.

3. מנע הסחות דעת #1. בחורות באות לברים עם חברות. התפקיד שלך: להפריד אותה מהעדר. השיטה המועדפת ברוב המקרים היא פשוט להתחיל עם הבחורה השניה – אפילו אם היא לא מאוד מוצאת חן בעיניך, וכן, אפילו אם היא כונפה.

4. תעשה עבודת שטח מקדימה. הטיפ הזה ממשיך באופן ישיר את הטיפ הקודם. נכנסתם לפאב, זיהיתם את המטרה. החיסרון: היא מוקפת בחברות. היתרון: החברות האלה זה מאגר מידע מעולה בשבילך. תחתור למגע, תבחר את החברה הפחות יפה, תזמין אותה לדרינק. עכשיו תתחיל לתשאל אותה בעדינות על חברה שלך, כאשר פריטי המידע החשובים הם: האם יש לה חבר, האם היא סטרייטית, האם היא בעניין. ברגע שיש לך את כל זה, נתק מגע ותדווח לחבר שלך על הממצאים כדי שתוכלו להחליט ביחד איך ממשיכים מכאן.

חיזור (צילום: jupiter images)
די נו, אל תצחקי. חבר שלי באמת שלח אותי להתחיל איתך | צילום: jupiter images

5. מנע הסחות דעת #2. תהיה בטוח שהמטרה שחבר שלך סימן כבר סומנה על ידי מישהו אחר. התפקיד שלך הוא להיכנס באמצע ולמנוע מהבחור השני לעשות את הצעד הראשון. איך תעשה את זה? תהיה יצירתי. תדמיין שאתה הומו ותפחיד אותו ("אתה בא לפה הרבה? כן, גם אני לא ידעתי שזה פאב של הומואים בהתחלה") או שפשוט תדגים לו שאתה טיפוס עצבני, תחסום לו את הדרך ותקווה שאתה חזק יותר.

6. תתחיל בשבילו. מדובר במקרה קיצוני, אבל מה לעשות שלפעמים הדבר הכי קשה בפיקאפ הוא לשבור את הקרח, במיוחד אם מדובר במישהו חסר ביטחון עצמי. ואם הוא צריך ווינגמן טוב כמוך, זה כנראה המצב. במקרה כזה אתה יכול לעשות את הצעד הראשון בשבילו, רק שים לב שאתה לא עובר על חוק הווינגמן הראשון אותו הזכרנו בהתחלה – שלא יהיה מצב שהבחורה נדלקת עליך בטעות. איך עושים את זה? זה יכול להיות פשוט; לגשת אליה, להפנות את תשומת ליבה לבחור הביישן שמסתכל עליה מקצה הבר. זה גם יכול להיות יותר מורכב. הכול פונקציה של כמה אתה יצירתי (למשל, להתחיל עם בחורה בצורה ממש טיפשית, ואז שהשותף שלך יעיף אותך משם) ועד כמה אתה מוכן להתאבד בשביל חבר שלך.

7. תעצור אותו בזמן. לפעמים החבר שלך כל כך מתלהב שמישהי אשכרה מדברת איתו שהוא לא ישים לב שלמעשה מדובר בכונפה מהגיהינום. התפקיד שלך: להיכנס לשיחה בחוסר טקט מוחלט, להוציא אותו דביל ולגרום לה ללכת. ברגע שהוא מסתובב אליך בעצבים, תצביע בשקט על הבחורה היפה ההיא שעומדת בשקט בצד עם הדרינק שלה. הי, בשביל זה יש חברים.