בזמן שברחבי העולם הגדול מתנהלות עסקאות ענק בין אטרקציות רשת ועולמות תוכן חדשים פורצים לחיינו, אתה עדיין תקוע בניסיון להבין איך קוראים את הטיימליין. אבל עכשיו הגיע הזמן שתצטרף גם אתה למהפכה ותכיר את הזירות הפופולאריות החדשות. מי יודע? אם תתנהל נכון, יכול להיות שהעסק הזה עוד ישתלם לך.

אינסטגראם

אינסטגראם (צילום: אילוסטרציה)
תלחצי על הכפתור עם הציור של המצלמה. מה כבר יכול לקרות? | צילום: אילוסטרציה

מה אומרים לך שזה? רשת חברתית מבוססת תמונות, המאפשרת לך לצלם, לשתף ולעקוב אחרי פרופילים מצולמים של חברים. המסננים הבנויים באפליקציה מאפשרים להעניק חזות שונה לכל תמונה ולספר סיפור מקורי.

מה זה באמת? תירוץ עבור אנשים שקדחו לך בפייסבוק עד שחסמת, אינפלת, מחקת וזרקת אותם מחייך לנצח נצחים, להציף לך את הפיד בתמונות אמנותיות בשחור-לבן של כפות רגליים, אוכל וחתולים.

מה יש לך לחפש שם? אם עד עצם היום הזה לא הבנת את השילוב הקדוש בין נשים למצלמות, זאת תהיה הזדמנות מצוינת עבורך ללמוד. מדובר בתהליך מדורג, מסודר ומחזורי יותר מהאבולוציה: שלב התנסות ראשוני, התאהבות בצילום עד כדי אובססיה, התגליתי המדהימה שהיא יכולה לצלם את עצמה במקלחת, קליק, תמונה ויראלית, שעות של אושר עבורך.

סימנים שאתה בכיוון הנכון: עקבת אחרי חלק תחתון של חוטיני מבצבץ על ישבן שזוף, שהציץ אליך מתמונה פופולארית. בצפייה מדוקדקת לא נמצא זכר לחלק עליון. התחלת אוטומטית לעקוב אחרי החשבון, ואז סוף סוף מצאת אותו בתמונה אחרת. אבל שם כבר היה חסר החלק השני.

סימנים ששוב לא הבנת מה עושים: התחלת לעקוב אחרי המשתמש "Pussy Cat" רק כדי לגלות גבר מעורטל מחייך למצלמה, בזמן שהוא אוכל ארוחת צהריים עם חתול שחור-לבן.

טאמבלר

אין תמונה
בתמונה: עומס קוגנטיבי מומלץ על ידי הרופאים

מה אומרים לך שזה? אתר אינטרנט, המשמש כמיקרו בלוג, בו ניתן לפרסם טקסטים, תמונות וסרטוני וידאו. האפשרות לעקוב אחרי בלוגים של משמשים אחרים הופכת אותו לרשת חברתית.

מה זה באמת? הפורנו של הדור החדש: זמין, מהיר, לא מקוטלג ועמוס בנשים אנונימיות שלא יודעות לאיית מילים כמו: "בושה", "מצפון" או "מה פתאום שאני אצטלם ככה, אבא שלי יכול לראות את זה".

מה יש לך לחפש שם? הרבה דברים. לפי נתונים שפרסמו לפני כחצי שנה כל 2 מתוך 5 חיפושים בטאמבלר הכיל את המילים: "סקס", "הנערה מהבית השכן" או "השכנה הסקסית מהדירה ממול עושה את השכן, מה לא ברור פה?!?!". מאז, כאמור, עבר קצת זמן, אבל יש לנו תחושה שבכל זאת עדיין אחד מכל חמישה חיפושים מוביל לתמונות של "דמדומים".

סימנים שאתה בכיוון הנכון: מצאת את הנערה מהבית השכן

סימנים ששוב לא הבנת מה עושים: בילית שעה שלמה בגלילה של עמוד מלא לבבות ותמונות של אדוארד הערפד, בציפייה שעוד רגע השכנה תצוץ.

דרו סאמת'ינג

אין תמונה
מוטציות חסרות גפיים בביקיני תמיד עשו לנו את זה

מה אומרים לך שזה? אפליקציית ציור פופולארית, שמאפשרת לך לצייר עם אנשים מרחבי העולם, ועל ידי כך לצבור צבעים ומטבעות.

מה זה באמת? התירוץ המושלם להאשים את הסמארטפון שלך בכך שהכלבלב החמוד שניסית לצייר נראה כמו ממותה שעברה מוטציה.

מה יש לך לחפש שם? נשים שלא למדו אמנות מעולם וחושבים שהמפלצת המשוננת והוורודה שציירת היא בעצם גרסה חמודה מאד לשפן. נשים שיצליחו לזהות שאכן התכוונת לצייר שפן, ושאתה לא באמת פסיכופת מסוכן שצריך לסגור במוסד מאובטח היטב. ונשים שיסכימו לצאת איתך בתנאי שתמחק מידית כל ציור שאי פעם יצרת ותתנצל אישית בפני כל מי שנאלץ לראות אותו (כולל השפן).

סימנים שאתה בכיוון הנכון: הפסקת לצייר שפנים וחזרת לבהות בשפנפנות.

סימנים ששוב לא הבנת מה עושים: אתה זה שצייר את התמונה למעלה.

פורסקוור

אין תמונה
וזה כבר השדרוג למציאת הדברים שבאמת מעניינים אותך

מה אומרים לך שזה? רשת חברתית מבוססת מיקום, שבאמצעותה תוכל לעדכן את החברים היכן אתה נמצא ולהתעדכן במיקום שלהם. צ'ק אין למקום מעניק פרסים בדמות ניקוד וסיכות.

מה זה באמת? הדרך הכי טובה לדעת שאתה צריך תחביב - ומהר. כל דבר שהוא, גם איסוף גוגואים, אילוף שחפים ובניית מודלים של מטוסים מיניאטוריים מתקבלים. העיקר שלא תנסה להתחרות עם הבן של השכן על מי יהיה "ראש העיר" של הקפה השכונתי.

מה יש לך לחפש שם? מידע על מקומות שבהם אתה באמת צריך להיות בזמן הזה.

סימנים שאתה בכיוון הנכון: איתרת איפה הבלונדינית מקורס מיקרו כלכלה עושה כושר, נרשמת ועכשיו אתה מבלה ארבעה ימים בשבוע בריצה לידה על ההליכון.

סימנים ששוב לא הבנת מה עושים: איתרת איפה הבלונדינית מקורס מיקרו כלכלה עושה כושר, ניגשת אליה, הראית לה את הכלבלב שציירת ב"דרו סאמת'ינג" ולא הבנת למה היא קראה למאבטחים.

טוויטר

קייט אפטון (צילום: טוויטר)
אל תצייץ, בדיוק השכבתי אותן לישון | צילום: טוויטר

מה אומרים לך שזה? רשת חברתית המאפשרת לתקשר עם החברים באמצעות מסרים קצרים של עד 140 תווים ותמונות. הציוצים נחשבים לדרך יצירתית ותמציתית לחלוק את מחשבותיך על העולם.

מה זה באמת? נו, באמא שלנו, זאת רשת חברתית המאפשרת לתקשר עם החברים באמצעות מסרים קצרים של עד 140 תווים ותמונות. הציוצים נחשבים לדרך יצירתית ותמציתית לחלוק את מחשבותיך על העולם.

מה יש לך לחפש שם? בחורות שעברו את שלב הפוק, הלייק, וגידול הכבשים ברשת, ומוכנות לנהל תקשורת בוגרת, קצרה ועניינית איתך. טוב נו, בסדר, תפסת אותנו. תתחיל לרשום: קים קרדשיאן, אוברי או'דיי, רוזי ג'ונס ו-אדריאן קארי. מכאן תסתדר לבד.

סימנים שאתה בכיוון הנכון: אתה המצטרף ה-100 אלף לעמוד של רוזי ג'ונס, זכית בתמונה ממסיבת הפיג'מות האחרונה עם החברות בהקדשה אישית.

סימנים ששוב לא הבנת מה עושים: המשפט הראשון שכתבת היה: "צוויץ, צוויץ, מישהו יכול להסביר לי מה עושים פה?"

>> הדברים שבאמת היינו רוצים לכתוב לכם על הוול בפייסבוק
למה שרק אנחנו נכתוב? בוא תוסיף גם אתה משהו