אתמול התפרסם מחקר מפתיע, שגורס שנשים חונות טוב יותר מגברים. הסתכלנו פעם אחת, ושוב פעם, התעכבנו על המילים "אמנם לוקח לנהגות הרבה יותר זמן, אך הן מדויקות יותר", ונענענו בראשנו בפליאה. כי לא משנה כמה מחקרים יצאו בנושא, אותנו לא תצליחו לשכנע - ויש לנו הוכחות.

קשה לנשים לחנות. משהו בתפיסת המרחב עובד פחות טוב אצלן והפעולה של להיכנס למקום חניה בלי לפגוע בקיר, אגם קפוא, עמוד חשמל או רכב אחר היא כלל לא פשוטה עבורן. אנחנו לא מאשימים אותן - גם לנו יש את הפגמים הגנטיים שלנו - אבל לצחוק מותר, ואחרי המחקר הנוכחי, מותר כפליים. לפניכם מיטב הסרטונים המתעדים נסיונות כושלים של חניות נשים. נשים, אם אתן ממש כועסות עכשיו, אנחנו מבטיחים לא לכעוס אם תכתבו כתבה על "גברים שלא מצליחים לעשות שני דברים במקביל". דיל?

איך מסתבכים בחנייה עם סמארט?

הגברת שמופיעה בסרט יכולה הייתה להיכנס לחניה הזאת גם עם מיני ואן. במקום להיכנס בחניה שאמורה לקחת שנייה, אפילו בלי רוורס, היא מסתבכת. עוצרת, נוסעת אחורה, ואפילו יוצאת מהרכב כדי לבדוק האם היא לא חרגה מהשוליים. מומלץ לשמוע עם קול כדי לא ליהנות לבד.

חשבתם שמדובר רק בנשים הישראליות?

חשבו שנית: גם האישה הרומנייה מתקשה. אמנם לא מדובר בהישג כמו של אשת הסמארט מהסרטון הקודם, אבל חייבים להודות: אם שם היה מדובר במקום למיני ואן – כאן יש מקום אפילו למשאית קטנה. איך? איך? איך?

היציאה מחניה גם לא קלה

לא פשוט לצאת מחניה מרווחת במשך שתי דקות, כולל הכוונה. אמנם לא רואים את הנהגת שבתוך הרכב, אבל ממש אפשר להרגיש אותה חושבת במהלך העצירות שביצעה. האם אחתוך את ההגה ימינה? האם אני נכנסת במשהו? הכי טוב לקחת את הזמן, כנראה חשבה לעצמה.

הקושי שביציאה מחניון

מכירים את זה שלפעמים המתקן אליו מכניסים את כרטיס התשלום לחניון רחוק? אפשר גם פשוט להפיל אותו. לצד המעשה הגאוני שצוין, בקליפ הבא תוכלו למצוא גם גבר שיוצא מהרכב אחרי שהתייאש מחניה ברברס של מישהי, מוציא אותה מהאוטו, מחנה (בפעם אחת) וממשיך הלאה. וזה עוד לא הכול.

ארבע דקות של ניסיונות שנעשו לשווא

נכון, חנייה במקביל היא הליך לא פשוט במסגרתו נדרשת מיומנות מוטורית ותפיסה מרחבית. ובכל זאת, נראה שארבע דקות זה עדיין יותר זמן ממה שזה אמור לקחת בדרך כלל. מה שכן, נראה שהחבר'ה שהסריטו את זה די נהנים מכך.

איך אפשר להתנגש ברכב אחר כשיש לך כל כך הרבה מקום?

מדובר בקליפ שנדרשת סבלנות בצפייה בו, אבל לקראת סוף הדקה השנייה זה מגיע. הסיפור ידוע: מרחבים גדולים, יציאה פשוטה מחניה, ובכל זאת הסתבכות בלתי נמנעת שבסופו של דבר מובילה לפגיעה ברכב אחר.

מי תהיה הגדולה ביותר?

בקליפ הבא מוצג לנו מצעד החניות הנשיות המוצלחות. החל מעל פסי רכבת, דרך כביש בטון שעוד לא נסלל, אנו מגיעים למקום הראשון. לא נקלקל לכם, אך האמינו לנו – מדובר בחניה שווה במיוחד. ההישג המרשים של הנהגת לא מונע ממנה, כפי שאפשר לראות, לחייך בשמחה.

>> נשים לנתיב הימני בלבד: תנועות מחאה חדשות של גברים