סמי פרחה (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
מוציא את כל השחקנים משיווי המשקל. סמי פרחה | צילום: אימג'בנק/GettyImages

כל שחקן פוקר שאי פעם ראה קצת פוקר בטלוויזיה ניסה להכניס את עצמו לנעליים של אחד המקצוענים. מה יש להם שלי אין ואיך הם מצליחים להרוויח אלפי דולרים בכל יד ואני מפסיד בכל שבוע עוד חמישים שקלים?

יש המון תכונות בסיסיות לשחקן פוקר, חלק מהן מולדות וחלק מהן נרכשות עם הזמן. יש שחקנים שטוענים שצריך לקרוא כמה שיותר ספרות מקצועית (שווה להיכנס לאמזון ולראות את מגוון הספרים), יש כאלה שטוענים שניסיון ורק ניסיון זה מה שקובע. אני חושב שמדובר באיזון, לדעת לקרוא את הספר הנכון, לבחור את השולחנות הנכונים לך בתוכנת הפוקר, לשחק משחקים חיים עם שחקנים קצת יותר טובים ממך כדי שיהיה לך ממי ללמוד, ולראות כמה שיותר תוכניות טלוויזיה כדי שתוכל ללמוד מהמקצוענים.

אגב ללמוד מהמקצוענים: אם היית יכול לקחת את התכונה הכי טובה של המקצוענים הגדולים בעולם ולהרכיב את שחקן הפוקר המושלם, לא היית עושה את זה? היית. אז הנה, חסכנו לך עבודה: קבל את השחקן הכי טוב של טקסס הולדם שיכולנו להרכיב מאוסף התכונות של הכרישים הכי גדולים בתחום.

פני פוקר: פטריק אנטוניוס

אם יש תואר אייסמן בעולם הפוקר הוא הולך בקלות לפיני הענק הזה. כשפטריק משחק הוא אפילו לא ממצמץ, שלא לדבר על העובדה שהוא מתנשא לגובה של 1.90 לפחות ובנוי כמו שור. מצד אחד הוא נראה כמו רוצח שכיר ומצד שני כמו פסל של דה וינצ'י, נראה אתכם מנסים להוציא ממנו מידע.

פטריק אנטוניוס (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
מי ירצה לבלף את הענק הזה? פטריק אנטוניוס | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

חישוב סיכויי הקופה: כריס פרגוסון

"ישו", כמו שקוראים לו חבריו למשחק, הוא דוגמה מעולה למתמטיקה מאחורי המשחק. כריס מתגאה בתואר דוקטור במדעי במחשב, שלא לדבר על השושלת שהוא מגיע ממנה בה גם אימו וגם אביו מלמדים מתמטיקה ותורת המשחקים. הבן אדם פשוט מחשב מהלך, הוא תמיד יהמר את הסכום הנכון בזמן הנכון והוא הבן אדם ללמוד ממנו את המתמטיקה של המשחק.

כריס פרגוסון (צילום: Michael Buckner, GettyImages IL)
בזמן שאתה מתלבט אם לקפל או לא, הוא כבר חישב את כל התשובות. כריס פרגוסון (מימין) | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL

יכולות קריאה: דניאל נגרנאו

אחד השחקנים הכי טובים ובעיקר מפורסמים בעולם הפוקר וגם פרשן פוקר מעולה, לדניאל נגראנו יש יכולת נדירה: הוא רואה דרכך כאילו היית אוויר. פשוט חפשו פרקים ישנים של "high stakes poker" ותראו אותו מודיע לשחקן, בלי להתאמץ אפילו, מה יש לו ביד.

ניסיון במשחק חי: דויל ברונסון

השחקן הכי מוכר בעולם והבן אדם שבמו ידיו הכיר לעולם את המשחק, דויל משחק כבר 50 שנים פוקר מקצועי, כתב ספר שהוא התורה של הפוקר ושיחק יותר ידיים מכל אחד אחר. ניסיון כמו שלו לא תוכלו למצוא בכל עולם הפוקר. בסרטון הבא מפגין משהו מהניסיון הזה - עם אחד הבלופים הגדולים שראינו.

ניסיון במשחק און ליין: טום דוואן

דוואן הרוויח בממוצע בשלוש שנים האחרונות 3 מיליון דולר בכל שנה. אולי אי אפשר להשוות את הניסיון החי שלו לזה של דויל ברונסון - שראה בחייו כמה אלפי ידיים - אבל בכל זאת, קשה מאוד להשוות את זה למאות אלפי הידיים שטום שיחק באינטרנט בשש השנים מאז התחיל לשחק און ליין. הנה דוגמה לבלוף מנצח של דוואן:

איזון בין משחק חי לאון ליין: פיל אייבי

פיל אייבי נחשב כיום לשחקן הכי טוב בעולם מסיבה אחת: איזון. אייבי הוא אחד השחקנים הכי רווחיים בהיסטוריה של האתר FULLTILT, מה שלא גורע מרווחים מדהימים גם במשחקים חיים. הבן אדם משלב את הניסיון שלו משתי העולמות לכדי ישות פוקר כמעט מושלמת.

פיל אייבי (צילום: Simon Fergusson, GettyImages IL)
ככה נראה אחד השחקנים הכי טובים של טקסס הולדם בעולם. פיל אייבי | צילום: Simon Fergusson, GettyImages IL

פסיכולוגיית משחק: סמי פרחה

סם פרחה לוקח בקלות את תואר הפסיכולוג של עולם הפוקר. הבן אדם מוציא משיווי משקל את כל המקצוענים בסבב והוא עושה זאת בכזה חן, שכולם אוהבים אותו למרות שהוא משגע אותם. כל יד של פרחה נהפכת לסיפור, הרפרטואר שלו כזה מושלם וכזה מגוון שקשה להתמודד איתו, הוא תמיד יגיד את המשפט הנכון, יעשה את תנועת הגוף הנכונה, שתגרום לשחקן מולו להתקפל - גם אם יש לו יד יותר טובה. בסרטון הבא סמי פרחה ודניאל נגרנו בחקירה צולבת של שחקן יריב:

>> טקסס הולדם: מדריך הישרדות לשחקן המתחיל