אין תמונה
טוב תעשה אם תפנים: נשים שמשחקות פוקר הן סיבה לדאגה. ליב בורי

תמיד כשאנחנו חושבים על פוקר אנחנו מדמיינים חבורה של גברים מזוקנים, ערימות של ז'יטונים, עשן של סיגריות וטונה של אגו. אצל חלקנו - הבבונים שבחבורה - זה אכן המצב ובערבי הפוקר שלנו לא תראו כוסית אחת לרפואה. אבל המיתוס הזה, שרק גברים יודעים לשחק פוקר, הוא לגמרי לא נכון.

שנות האלפיים כבר מזמן כאן ואיתן ההוכחה שנשים לא פחות טובות מגברים בכל מה שקשור לפוקר ובאופן ספציפי יותר לטקסס הולדם. כדי להוכיח את הטענה אנחנו מביאים בפניך שש נשים שלא רק נראות מעולה, הן גם יכולות לקחת לך את הכסף כל כך מהר שלא תבין איך זה קרה לך.

משחקת מושלם, נראית מושלם: ליב בורי

דוגמנית בריטית בעלת תואר באסטרופיזיקה, בורי זכתה באפריל האחרון בטורניר EPT (הסבב המקצועני של אירופה) במיליון ומאתיים חמישים אלף יורו. ליב הייתה הבחורה היחידה בשולחן הגמר, והגמר, שבמקרה יצא לי לראות, היה תענוג לעיניים: הבחורה הזו שיחקה מושלם, אגרסיבית, מאיימת ובעיקר בעיקר בלי פחד. אני אישית הייתי חושב פעמיים לפני שהייתי מזמין אותה למשחק הביתי שלי. מצד שני, היא דוגמנית.

יפהפייה וקטלנית: ונסה רוסו

דוגמנית של ספורטס אילוסטרייטד, בעלת שני תארים ואפילו כנרית, רוסו היא עוד שחקנית פוקר מקצוענית שלא שתרצו לפגוש בשום שולחן. גם ונסה זכתה בתואר של EPT, הגיעה לכסף בהמון טורנירים נחשבים וגרמה להרבה גברים לקום מהשולחן כשרק התחתונים שלהם זה מה שנשאר להם למזכרת.

Vanessa Rousso (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
יודע למה הן מרכיבות משקפי שמש? כדי שהן יוכלו להביט בך בשלווה בזמן שאתה בוהה להן במחשוף. ונסה רוסו | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

הכי מפורסמת: אנט אוברסטד

אין תמונה
קטנה קטנה אבל כרישת פוקר. אנט אוברסטד

כנראה שחקנית הפוקר הכי מוכרת בעולם, אוברסטד זכתה בגיל 18 בצמיד של WSOPE (גמר אליפות אירופה לפוקר) - ולא, זו לא הייתה תחרות לנשים בלבד; 362 משתתפים היו בטורניר, הרוב גברים ומיותר לציין שרוב השחקנים מקצוענים אמיתיים. לאנט הקטנה זה לא הפריע והיא פשוט קרעה לכולם את תצורה ותוך כדי זה גם הוסיפה לחשבון הבנק שלה מיליון פאונד.

לא רק בזכות המחשוף: אריקה שונברג

כנראה השחקנית הכי פחות מפורסמת ברשימה, אבל היא חייבת להיות בה כי היא פשוט מדהימה. אמנם היא הכניסה לכיס כבר קרוב ל-800 אלף דולר ואין ספק שהיא שחקנית מעולה, אבל אני חייב להודות שאם היא הייתה משחקת איתי בשולחן קרוב לוודאי שהייתי פשוט נותן לה את הצ'יפים רק בשביל הסיכוי שהיא תיתן לי נשיקה על הלחי.

Erica Schoenberg (צילום: Michael Buckner, GettyImages IL)
מתחת לאיפור יש מוח חד וערמומי. אריקה שונברג | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL

כנראה השחקנית הטובה בעולם: ג'ניפר הרמן

ג'ניפר הרמן (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
שווה בין שווים. ג'ניפר הרמן | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

הרמן היא כבר קלאסה אחרת. במבט ראשון היא נראית כמו אימא אמריקנית טיפוסית, אדיבה, שלווה ונעימת הליכות - וזו הטעות שכולם עושים. ג'ן הרמן זכתה בשני צמידים של WSOP שזה הישג מדהים, אבל בעיקר היא תיזכר ממשחקי הקאש. ג'ניפר הרמן משחקת במשחק הגדול בעולם, שבו סכום הכניסה הוא מינימום 100 אלף דולר, שם באמת נמדד שחקן. שלא כמו בטורניר שבו אפשר למצוא חובבנים, במשחק קאש שכזה יושבים רק הטובים שבטובים וג'ניפר הרמן עומדת שם כשווה בין שווים. חברה הטוב דניאל נגראנו אומר שלדעתו היא השחקנית פוקר הכי טובה בעולם ואני חייב להסכים, היא משחקת סגנון מעולה שבאמת מבליט את היכולות הנשיות שלה, מין עדינות כזו, אבל עדינות שמסוגלת לקחת לך 50 אלף דולר בלי בעיה בכלל.

פוקרסלב: ג'ניפר טילי

זה כבר השדרוג של דור השחקניות, מה שנקרא "פוקרסלב". אחרי קריירה מרשימה בהוליווד החליטה ג'ניפר לכבוש פסגות נוספות, משום מה היא נתקעה על פסגת הפוקר ולנו זה בטוח כיף לראות. טילי היא מסוג השחקניות שאתה לא בטוח אם היא שם בשביל הפוקר או הטלוויזיה; מצד אחד היא באמת לקחה מקום ראשון בגמר ה-WOSP לנשים בלבד בשנת 2005, מצד שני מספיק לראות אותה משחקת בכמה תוכניות טלוויזיה כדי להבין שהיא לא מתקרבת בכלל לכל הנשים שדיברנו עליהן עד כה. היא גם חברה של אחת מהדמויות היותר מוכרות בפוקר, פיל "יוניבומר" לאק, שהוא גאון פסיכי שכזה. יחד הם דוגמה לכך שפוקר זה הרבה יותר ממשחק, זה סלברטיזים בהתהוות.

Jennifer Tilly1 (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
לא השחקנית הכי טובה, אבל תזכורת לכמה שפוקר הפך להיות נוצץ וזוהר. ג'ניפר טילי | צילום: אימג'בנק/GettyImages

פוקר מצריך מבן אדם המון יכולות, אינטואיציה, כריזמה, שקט נפשי, קריאת מצבים והנשים בכתבה מוכיחות שיש להן את זה ובשפע. מקווה שהבחורות שקראו את הכתבה יבינו את זה ואולי, רק אולי, הגברים שבינינו לא יצטרכו להתנצל יותר שהם הולכים להעביר עוד ערב עם החבר'ה במשחק - כי הבחורה שלהם תהיה זו שארגנה את המשחק.

>> טקסס הולדם: כך תהפוך לשחקן המושלם