אחרי שהסתובבנו בחיפה, תל אביב, ירושלים וגם בקיבוצים – אנו ממשיכים את מסע הפיק אפ שלנו גם במסיבת גייז. אם חשבתם שמדובר במקום שאי אפשר למצוא בו מישהי, לפחות לא כזאת שאוהבת בעלי גרוגרת, תופתעו לדעת שדווקא יש שם לא מעט כאלה. וגם אם לא תמצאו מישהי, לפחות תוכלו להתנחם בזה שהרבה יותר כיף שם. במילותיו של אחד ממי שהגיעו למקום ששאל אותי: "למה אתה כזה פורמאלי? אה, אתה סטרייט?". אין, במסיבות הגייז כיף יותר.

גאווה-לסביות (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"גייז מפגינים אהבה. הכול כאן נורא משוחרר" | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

הלכנו לליין הגייז של פאב הג'וני בלום בצומת רעננה. בהתחלה אנחנו יושבים עם מי שאחראים על הליין, יהודית ראסטה (שייקביץ'), 27, ושי עטירה, 23. ראסטה: "זה התחיל בפברואר 2011. לא היו לי חברים בקהילה. חיפשתי משהו משפחתי. ניהלתי את הבר והצעתי לעשות ליין גייז בחצי צחוק. הרצנו את זה, וכראייה לכך בקיץ גם כל המקום בחוץ מלא. אנשים מרגישים בנוח לצאת. שי הגיע בתור לקוח קבוע". שי: "אנו עובדים צמוד ומתנגשים. מגיעים לכאן מכל הארץ, גם סטרייטים".

"במקום של גייז סטרייטים מרגישים הכי בנוח"

"שבוע שעבר חגגנו יומולדת לבחורה סטרייטית", עטירה מספר. "סטרייטים נהנים כאן להתערבב בקהל. במקום של גייז סטרייטים מרגישים הכי בנוח. מקבלים אותך איך שאתה, הקהל מחבק ואוהב. בנות סטרייטיות אוהבות להגיע. לא זורקים להן הערות". ראסטה מסבירה שבניגוד למועדון התל אביבי, שבו נאמר בעדינות שנפש האדם שמולך היא לא העיקר, כאן באמת מתעניינים בך. "פה יש שיחות להכיר את הבן אדם". שי: "כאן זה פחות זול".

יהודית ראסטה ושי עטירה (צילום: איציק אורן)
"מקבלים אותך כאן איך שאתה, הקהל מחבק ואוהב". יהודית ושי | צילום: איציק אורן

נניח שאני רוצה להתחיל עם מישהי, האם יש דרך לזהות מי סטרייטית ומי לא? תמיד מדברים על מן רדאר שיש בקהילה. האם הוא קיים?
ראסטה: "אני חושבת שבגלל שפה האוכלוסייה מגוונת יותר אז אי אפשר לדעת. בתל אביב הקהל מוחצן יותר ולכן שם קל יותר לזהות".

אחרי ההסברים המקדימים התחלנו להתערבב ונתקלנו בקוראל ועומרי, שניים בתחילת שנות ה-20 שלהם. עומרי מסביר את ההבדלים מנקודת מבטו: "סטרייטים שיכורים בחיים לא יעלו על הבר וירקדו. תמיד תראה אותם בחבורות של בחורים שמתחילים עם בחורות. פה כולם עם כולם, משפחה. יותר שמח, יותר צבעוני. הומואים יותר מעריכים את הגוד טיים בחיים. אין אצלנו מחסומים, אין גבולות". קוראל מסבירה בפשטות שהאווירה יותר טובה.

ניסינו לברר עם זוג סטרייטים את מטרת הגעתו למקום. ערן (35) ודניאל (24) מסבירים שהם באו בשביל ידידה משותפת שלהם. "אנו באים לשבת כאן בכיף".

"יש פה אווירה מתירנית"

אוקי, אז זוגות נהנים. אבל האם לסטרייט פנוי יש מה לחפש? בחור סטרייט שהגיע עם חברו מסביר שהוא בדרך כלל לא יוצא לליין גייז, אבל כבר היה כמה פעמים ושמבחינתו הוא פשוט מגיע לשתות.

מה ההבדל בין הליין הזה לפאב ביום רגיל?
"מבחינתי אין הבדל משמעותי. בגדול יש אווירה יותר טובה ויותר זורמת".

אוקי, ואיך מתחילים כאן עם מישהי?
"קודם כל אני בודק שהיא לא לסבית. בחורות פה יותר פתוחות וזורמות, מניסיון. יש פה אווירה מתירנית".

 גם אם זה המצב, למה לבוא דווקא לכאן? אתה מראש מגביל את כמות הבחורות שמתעניינות בך.
"כן, אבל לכל גיי יש ידידות סטרייטיות. גייז מפגינים אהבה. יש פה בנים עם בנים ובנות עם בנות. הכול נורא משוחרר, וכך גם הסטרייטיות".

טיפים לסטרייט המתחיל במועדון גייז?
"אני בא לכאן כבר שנה. הבסיס להכול הוא לא להיות הומופוב. לא לחשוב מה יהיה אם יתחילו איתי". בסיום דבריו הוא מבקש להוסיף: "סטרייטים, אל תגיעו, זה יהרוס לי".

עומרי - ליין גייז (צילום: יאיר נתיב)
"לא פעם מתחילות איתי בנות ושואלות אם אני גיי". עומרי | צילום: יאיר נתיב

בחור נוסף שמגיע לליין הוא עומרי, שמסביר שגם הוא בא בגלל האווירה המשוחררת. "לא פעם מתחילות איתי בנות ושואלות אם אני גיי. הכרתי כאן לא מעט בנות", הוא אומר.

יש לדעתך הבדל בין פיק אפ עם בחור ובחורה?
"לפי ההיגיון יהיה הבדל, אבל ממה שאני שראיתי – אין".

הצלע האחרונה מבחינת סדר המפגש שלנו אך בהחלט לא אחרונה מבחינת חשיבותה היא הסטרייטיות. אחת הבחורות איתה דיברנו דווקא לא מעודדת במיוחד. "לגבר אין יתרון למרות היתרון המספרי שלו, דווקא כאן. הוא צריך עדיין להיות מושך כמו בכל מקום".

נטלי (23) אומרת שהיא מגיעה למסיבות גייז דווקא כדי שבחורים לא יתחילו איתה; היא עושה את זה רק כדי שהיא תוכל לרקוד בהנאה בלי שאיזה משתין בעמידה יתחיל לשאול שאלות. "אם מישהו כן יתחיל איתי יש לו יותר סיכוי וגם נקודת זכות על זה שהוא יותר פתוח". לירז (24): "בנות מגיעות לכאן כשהן פחות מאוימות, וזה יתרון עבור הבחורים".

>> אנשים שלא רוצים לעשות סקס, יש דבר כזה? הצצה לעולם של א-מיניים