אין תמונה
בתמונה: זוג ציצים. רגע, לא

במחלקה למטבוליזם באוניברסיטת מדריד יושבים כמה חוקרים עם מבט מטורלל על ארגזי בירה הפוכים, דופקים שישיות ומבסוטים מהחיים. לאחרונה יצא משם מחקר שטוען - מה טוען, מוכיח - ששתיית בירה באופן קבוע עושה נפלאות לגוף ולנפש (אם לא סופרים את הכרס, אבל למה להשבית שמחה).

משתתפי המחקר, 57 גברים ונשים, נמנעו משתיית בירה במשך חודש אחד - ובחודש שלאחריו שתו שתי כוסות בירה על בסיס יומי. ומה התברר? בחודש של הכן-בירה נרשמה אצל כל המשתתפים התחזקות נאה של המערכת החיסונית. המסקנה: שתייה קבועה ומתונה של בירה מפחיתה את הסיכונים לחלות.

הגילוי הזה מצטרף לשורת מחקרים המדווחים שבירה מורידה את הסיכון למחלות לב, סוכרת ואפילו סרטן, מחדדת את הזיכרון, וגם - קבל סקופ - משפרת את מצב הרוח. ואם אשתך עושה פרצוף, תן לה את זה: החוקרים גילו שלכל העסק יש אפקט חזק פי שניים על נשים: אצלן גם כוס אחת עשתה את העבודה.

בשורה התחתונה: אם נחבר יחד את כל ההמלצות, יוצא שגבר ממוצע צריך לשתות כוס יין אדום ושתי כוסות בירה ביום. נשאר רק המחקר על הוויסקי ונשקול ברצינות לעבור לאורח חיים בריא.
בשורה העוד יותר תחתונה: כל הזקנים הבלקניים האלה מהפרסומת ליוגורט, שמוכרים לנו איך הם הגיעו לגיל 100 על חלב עזים וטופו? עלק טופו.