לא מעט שחקניות זרות חדשות נכנסו לשוק הבירה המקומי, וחלקן מצאו את דרכן לשולחן המערכת. אז רגע לפני שהקיץ נגמר, קבלו סקירה זריזה של הבירות החדשות שיצננו לכם את האווירה בחוף הים.
 
בין כל סוגי הבירות החדשות, המבשלות הביתיות הממותגות, טעמי הפירות, המשחקים עם אחוזי האלכוהול והמרכיבים המתוחכמים, אנחנו חייבים לפתוח עם פרגון דווקא לבירה הכי לא צפויה שמבחינתו היא ההפתעה המרעננת של הקיץ הזה. בירת KEO מגיעה מהשכנים בקפיריסין, והיא אמנם לא בירה חדשה באי, אבל עשתה עלייה ממש לא מזמן. מדובר בבירה בהירה, לאגר מרעננת שמתאימה לקיץ הישראלי באופן מופתי. הטעם מאוזן, קליל ובגדול יושב עלינו בול. אופציה מצוינת לבילוי על בסיס יומי- בין אם בחוף הים או לצד ארוחת ערב קלה במרפסת. 4.5 אחוז אלכוהול, 14 שקלים ל-330 מ"ל.
 
מכאן נעבור ליבול החדש של חברת הכרם, שנכנסת חזק לעולם הבירות המקומי, והשיקה ארבע בירות מסקרנות ושונות אחת מהשניה, כך שכל אחד יכול למצוא את זו שתקלע לטעמו. הראשונה היא בלו מון – בירת חיטה אמריקאית שמבוססת על הסטייל של הבירות הבלגיות עם שינויים קלים והתאמות מקומיות - ובעיקר מדגישים שם את מרכיב התפוז, ואפילו ממליצים לשלב סלייס של תפוז בכוס. מדובר בהצלחה גדולה מעבר לאוקיינוס, והבירה הזו יכול לצבור לעצמה לא מעט מעריצים גם אצלנו.  

אין תמונה
השחקנים החדשים

השניה היא ברודוג, ומדובר למעשה במספר בירות שונות מאותו מקור. ברודוג (Brewdog) היא אחת ממבשלות הבוטיק המצליחות כרגע בעולם, שמלבד לייצר בירות טובות גם חזקה מאוד במיתוג ויחסי ציבור. מספר גרסאות יגיעו לישראל, כל אחת שונה, עם טעמים אחרים ואחוזי אלכוהול משתנים, שמצליחות לרוב להמנע מעודף טעמים או הגזמה שמאפיינת בירות בוטיק צעירות שמנסות להיות מיוחדות ויוצאות מיוחדות מדי. מדובר בבירות לחובבי טעמים, בעיקר, החל מבירת ההארדקור עם 9.2 אחוז אלכוהול ועד ל-ווגבונד, הבירה המיוחדת ללא גלוטן. ללא ספק אחת היציאות המסקרנות של השנה בשוק המקומי, ומעניין יהיה לראות איך הבירות משתלבות.

השתיים הנותרות של חברת הכאם הן רדברגר – לאגר גרמנית ותיקה ומעולה, לכל מי שאוהב את הבירה שלו בלי משחקים וטעמים מיותרים, והבירה האחרונה היא ברנארד הצ'כית, לאגר נוספת שכמיטב מסורת הבירות הצ'כיות לא משחקת משחקים, מרירה, שקולעת לטעם של הבירות שהרבה מהישראלים אוהבים, כולל אותנו. 

בלו מון – 5.4 אחוז אלכוהול, 13 שקלים ל- 355 מ"ל |  רדברגדר- 4.8 אחוז אלכוהול, 10 שקלים ל-330 מ"ל | ברנארד לא מפוסטרת -4.9 אחוז אלכוהול, 9.50 ל- 330 מ"ל | ברוג דוג: פאנק IPA  - 5.6 אחוז אלכוהול, 17 שקלים, הארדקור IPA – 9.2 אחוז אלכוהול, 21 שקלים.

ונעבור לבלגיה

עולם הבירות מחפש כיוונים חדשים, ופונה לא מעט לעולם הטעמים החדשים. אחרי השנדי בטעם אבטיח החדשה של מכבי, בירת ליפמן בטעם פירות ובריזר ליים החדשים, הגיעה גם הבירה החדשה של  Leffe מבלגיה, Leffe Ruby  – בירה אדמונית ופירותית שמתפקדת כמעט כקוקטייל לכל דבר, ומתאימה לערב קיץ ישראלי טיפוסי לצד ארוחה קלה או אפילו בכוס עם קרח כדי לאזן את המתיקות. 5 אחוז אלכוהול, 13 שקלים  לבקבוק 330 מ"ל.

ונסיים עם וודט -Vedett Extra White. בלגית קלאסית, עם הרבה טעמים פירותיים, בעיקר הדרים, שמעניקים לה יותר קלילות מהבלגיות הכבדות וירדה לנו חלק בגרון. ואולי זה שוב הבנות במשרד שכיבו לנו את המזגן וגרמו לכל בירה קרה שלגמנו להרגיש כמו הדבר הכי טוב ששתינו השבוע. 13 שקלים ל־330 מ"ל.