המדענים החרוצים של קים ג'ונג און טוענים שהם הצליחו להמציא אלכוהול שלא יכול לגרום לשותים ממנו לתופעות לוואי של הנגאובר. אנחנו לא יודעים אם הם רציניים לגמרי, או שהם פשוט שתו די הרבה בעצמם.

הליקר המדובר מורכב משורש ג'ינסנג - שלו מיוחסות סגולות רפואיות והסוכר בו הוחלף באורז שרוף, שלפי טענת המדענים מנטרל את הטעם המר של האלכוהול ומצמצם משמעותית את הסיכוי לסבול מבחילות וכאבי ראש אחרי צריכת המשקה.

ג'ינסנג (צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL)
צמח הג'ינסנג. באמת עובד? | צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL

"הליקר הוא נעים ולא גורם להנגאובר", כתבו בגאווה בעיתון הקוריאני פיונגיאנג טיימס. שם גם טענו ששנים ניסו המדענים להמציא משקה שכזה ושהליקר הנוכחי הומצא במפעל טידונגנג פודסטאף לאחר המון ניסיונות.

למרות הטענות שלהם, מומחים אחרים לוקחים את ההצהרה של המדינה בעירבון מוגבל. "יש מספר ליקרים באיכות גבוהה שמיוצרים בצפון קוריאה", אמר אנדריי אברהמיאן, ראש המחקר בארגון צ'וסון אקסצ'יינג', שמטרתו לתמוך ביזמות בצפון קוריאה. "אבל מנסיוני אין באף מקום בעולם אלכוהול שלא גורם להנגאובר". הוא הוסיף כי הוא לא טעם את המשקה המדובר, אבל היות והליקר מורכב מצמח הידוע בשימושו כתרופה במדינה זו, הוא פחות נלהב מלחשוב על הטעם של הדבר הזה.

מי ששותה לא מצביע (צילום: רויטרס)
להן כן יהיה הנגאובר. בטוח | צילום: רויטרס

בכל אופן, אם קים ג'ונג און החליט לתת לנו מידע שהוא לא מוגזם ומנותק מהמציאות, אז לנו לא אכפת גם אם יש לזה טעם של בנזין מעורבב עם נחושת. נסתדר.