תפוחים? דבש? בננות? זה בירות או שיר של רמי קליינשטיין? תראה, בשביל לדעת שגולדסטאר זו אחלה בירה, שהיינקן נותנת בראש ושצ'אנג זו האהבה הכי גדולה שלך מאז הטיול במזרח, אתה לא צריך לבזבז זמן על המדור הזה. גש למקרר וקטוף לך אחת קרה. אגב, אם צ'אנג היא באמת האהבה הכי גדולה שלך, מה שאתה צריך זה למצוא רופא שמתמחה בהשתלת חוש טעם. השבוע עשיתי סיבוב באזור הדמדומים של המקרר ומצאתי שלוש בירות שאולי לא יזיזו לגבר מחוספס שכמותך, אבל אם יש נשים בסביבה, אני בטוח שהן ידעו להעריך אותן.

מכופפת הבננות: שניידר וויצנהל

אין תמונה
הסיפור: האישה שחולקת איתי את המקרר חטפה עצבים על המדף וחצי שמילאתי בבירות, כדי שאוכל לשתות אותן ולספר לך איך היה . רגע לפני שעפתי מהבית עם כל הסחורה נזכרתי שמדובר באישה שתעשה הכול בשביל בירה קרה, ופתחתי בקבוק של שניידר ווינצהל – בירת חיטה שמקורה בגרמניה. אחרי עוד שתיים שלוש בירות, הצלחתי לשכנע אותה שפרויקט 50 הבירות הוא מאוד מאוד חשוב והיא הסכימה שאני אשמור אותן. (לא שזו חוכמה כזאת גדולה; בזמנו הצלחתי לשכנע אותה שאפשר לחלוק איתי מקרר ושני ילדים).

המתכון: קוראים להן בירות חיטה, אבל האמת שכדי לייצר אותן משתמשים בכמות שווה פחות או יותר של לתת חיטה ולתת שעורה. בדרך כלל הן לא מסוננות, ורוב הריחות שלהן מגיעים לא מהלתת והכשות אלא דווקא מהשמרים.

איך הבירה: ריח אופייני לסגנון: בננה, ציפורן ושמרים, טעם מתקתק ופירותי, ותחושה חלקה ונעימה – כאמור, בירה לבחורות.

אלכוהול ומחיר: 5.2%, 13-14 שקל.

ציון: 7.5 פקקים.

יונקת דבש: אורגניק פולרס הני דיו

אין תמונה
הסיפור: אני באישה שלי כבר זכיתי, אבל אם האישה שלך לא בעניין של בירת חיטה אולי כדאי  שתבדוק עליה את בירת הדבש האורגנית של פולרס. עד כמה שזה נשמע מוזר, בבריטניה מאוד אוהבים בירות אורגניות ליד הקינואה, וקטגורית הבירות הללו, כך אומרים, צומחת במהירות שלא הייתה מביישת שדה פורח של כוסמין.

המתכון: אייל אורגני בהיר בתוספת דבש.

איך הבירה: בהירה וצלולה, עם מעט מאוד קצף. יש לה ריח עדין של הדרים, קצת שוקולד וכשות. בפה היא קלילה ונעימה עם קצת דבש בסיום ובלי טיפת עוקץ. בירה לבחורות? בהחלט. בתנאי שהן לא ממש אוהבות בירה.

אלכוהול ומחיר: 5%, 18-20 שקל ל-500 מ"ל.

ציון: 6 פקקים.

רחוקה מהעץ: לינדמנס תפוחים

אין תמונה
הסיפור: גבר, אישה ותפוח מככבים באחד הסיפורים הכי עתיקים שיש, לכן נדלג עליו ונלך ישר לסיפור של הבירה. זוהי בירת אייל בסגנון למביק שמיוצרת, כמו כל הבירות בסגנון הזה, בעמק הסן ממערב לבריסל. הלמביק המקורית היא בירה חמוצה מאוד ולכן מקובל להפוך אותה לברת שתייה באמצעות טעמי פרי.

המתכון: בירה בסגנון למביק מתחילה לתסוס במיכלים פתוחים באמצעות שמרי פרא שנמצאים אך רק באוויר של עמק הסן. מהמיכלים היא עוברת לחביות עץ משומשות לתקופה ארוכה שבמהלכה מוסיפים את הפירות או את רכז הפרי.

איך הבירה: חמצמצה ונעימה עם סיום מתקתק וריח של תפוחים ירוקים ומעט שמרים. בירה לבחורות שלא אוהבות בירה? ברור, אבל בתנאים הנכונים גם אתה יכול ליהנות ממנה. בתנאי שלא תספר על זה לאף אחד.

אלכוהול ומחיר: 3.5%, 12-14שקל ל-250 מ"ל.

ציון: 7 פקקים.


עוד ב-makoגברים:

האם פוקר הוא הימורים? כתב הפוקר שלנו חושב שלא כל משחק שיש בו מזל הוא משחק מזל; בדקנו מכונת גילוח שעשויה מיהלומים ודיאודורנט ש(לא) עשוי משוקולד; מחקר חדש וחשוב מגלה שג'יימס בונד מעדיף את הנשים שלו ברונטיות, אמריקאיות ועם אקדח ביד; הטרנד החדש בישראל: עיצוב המפשעה (גם לגברים); והפרויקט הנוצץ והחדש של ערוץ הגברים: מי היא הישראלית הכי סקסית בכל הזמנים?