בימוי: דור אורבוך | צילום: דמיאן צצקין | הפקה: דנה בן ג'ויה | ליהוק: תהילה גרינפלד | עריכה: נעמה דעוס

פין קטן. בואו נדבר על זה. מאז ומתמיד גודל איבר המין הגברי מתקשר במידה מסוימת לגודל הגבריות, וזה ממש לא סתם שהרבה מעסיקים את עצמם בשאלה - האם הגודל כן קובע? יש שיאמרו שהאובססיביות סביב הפין גדלה עוד יותר בעידן שבו הכל פרוץ, החל מפורנו ועד לתמונות דוגמנות באינסטגרם שלא משאירות שום מקום לדמיון. הרבה בעיות של ביטחון והערכה עצמית יכולות להגיע מההשוואה אל מול ממדים לא מציאותיים, חרדת ביצוע אם תרצו, כשבפועל בכלל אין שום סיבה לחרדה שכזאת. 

בשנת 2015 נערך מחקר בינלאומי שאיחד נתונים מ-17 מחקרים נוספים שהתקיימו לאורך השנים, בהם השתתפו למעלה מ-15 אלף גברים. 9.16 ס"מ אורך במצב רפוי, ו-13.12 ס"מ בזקפה, היו הגדלים הממוצעים שנמדדו על ידי רופאים מוסמכים, מה שיכול להרגיע הרבה מהלחץ שמופעל על הגברים בימינו. עוד מצאו החוקרים שיש התאמה בין גובה האדם לאורך הפין ביחס ישר, ואילו המוצא כלל אינו קשור לגודל. מה שעוד יותר מפתיע במחקר הזה, הוא עניין תסמונת הפין הקטן. לא, זה לא צחוק, גברים בעלי איבר מין ממוצע, נוטים לחשוב שהוא פשוט קטן מדי, למרות שבפועל, המיקרופינס (פין זעיר) קיים רק ב-0.6 אחוז מהגברים.

זוג במיטה
אין שום סיבה לחרדת ביצוע | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אז האם הגודל כן קובע? כששאלנו ישראלים בדיוק את אותה השאלה, הרוב המכריע קבע שכן. אבל לקראת עליית העונה החדשה של חתונה ממבט ראשון למסך (שבת ב-21:15, קשת 12), השאלה האמיתית היא האם גם בזוגיות לטווח ארוך התשובה היא אותה אחת? הרי בכל הקשור לסקס במערכת יחסים, יש הרבה מעבר לרק חדירה. בין אם זו המשיכה, הכימיה, הפתיחות המינית, המין האוראלי ועוד פטישים למיניהם שמשתנים מאדם לאדם, בוא נודה בזה - לפעמים אלה הביצועים שקובעים. 

אלא שהדעות חלוקות בעניין. כך למשל אחד מהנשאלים טען ש"אי אפשר להשתמש במשפטי פתיחה כאלה מפגרים של 'כן, אני יודע איך להשתמש בו'. לא, אתה לא יודע". ואילו האחר הבהיר שמבחינתו "יותר חשוב איך להשתמש בו מאשר הגודל, אם אתה יודע על איזה כפתורים ללחוץ, זה עובד". אבל הכי הפתיע אותנו, המסקנה של הבחור הזה: "אם יש את הגודל, לא צריך לעשות הרבה". על סמך מה ולמה?

בוא לא נתמם, כשאנחנו מגיעים לאקט החדירה עצמו, אין ספק שהפרופורציות הנכונות בין איבר המין הנשי לזה הגברי חשובות. "גבר שיש לו גדול מדי, זו גם בעיה", טענה אחת מהנשאלות, "אז הוא חושב שחדירה וזהו, לא צריך לעשות שום דבר". ואכן, ההנאה של שני הצדדים לא נקבעת אך ורק מהחדירה, ודווקא גברים עם בעיות של ביטחון בכל הנוגע לאיבר המין שלהם, הם אלה ששקדו, למדו וחקרו איך לפצות על החוסר שהם מרגישים (כן, כן, גם הן מרגישות). כך למעשה, ההנאה המינית של הבחורה יכולה להיות גבוהה הרבה יותר עם אדם שבאמת מרגיש אותה, ולא רק מסתמך על הגודל.

אמנם עוד לא פיצחו נוסחה קבועה לאורגזמה הנשית, כל אחת והפורקן שלה, אבל אם אפשר לקבוע דבר אחד הוא שהרבה מהנשים בכלל לא גומרות מחדירה. כמובן שיש כאלה שנהנות מגירוי של החלק הקדמי-עליון של הנרתיק, אבל אחרות לא מגיבות לו כלל. מה שכן, נקודות העצבים הכי רגישות באיבר המין של האישה נמצאות בדגדגן, דבר שמגדיל את הסיכוי לאורגזמה נשית דווקא במין אוראלי, וזאת בדיוק הסיבה שהגודל לא באמת קובע.