זהו סיפורם של בני הזוג בשנות ה-40 לחייהם, המתגוררים באחד מיישובי השפלה. הם נישאו לפני כ-15 שנה, אחרי שהכירו עוד כשהיו עוד תלמידים בתיכון. לאט לאט הקשר הלך והתעצם, התחזק גם בשירות הצבאי ולאחריו כאמור הם נישאו בחתונה מאושרת.

"מבחינתי היה ברור  שזו האישה שלי לכל החיים", סיפר בזמנו הבעל לחבריו, ולאורך השנים השניים הביאו לעולם ארבעה ילדים, כשאת הילדה הקטנה הביאו לפני כשלוש שנים.

אלא שזמן קצר אחרי לידתה של בת הזקונים, פרץ משבר קשה בחיי הנישואים שלהם, משבר שלא ניתן היה לגישור וכלל צעקות ומריבות על בסיס יומי, והם החליטו לפרק את החבילה ולהתגרש.

השניים הורידו את טפסי הגירושים מאתר האינטרנט, מילאו אותם התייצבו בבית הדין הרבני במקום מגוריהם וכעבור כמה שבועות התגרשו. "רצינו להתגרש בכבוד, מהר ובזול, ומבלי לערב עורכי דין", הסביר הבעל.

כעבור כמה חודשים אמו של הגבר ביקשה ממנו להגיע אליה בדחיפות, אז היא סיפרה לבנה שהיא חושדת שבתו הקטנה היא לא בתו, והיא אינה דומה לו או לגרושתו. "תשמע הסתכלתי עליה הרבה, על הבת שלך", סיפרה האם לבנה בדרמטיות, "והיא לא דומה לא לך ולא לגרושתך. לא בפנים, לא בעיניים, ולא בגווני השיער", אמרה האם לבנה.

"מאז שהיא נולדה חשדתי שהיא לא הבת שלכם. היא לא דומה לכם בכלל. אני מתה על הנכדים שלי אבל אתה צריך דחוף לבדוק את העניין אם הבת שלך בכלל", אמרה לו מבלי להסס והרעידה את עולמו.

הגבר לקח קשה מאוד את דבריה של אמו, וכדי להסיר ספק מליבו ולהיות בטוח שזו בתו - הוא החליט לעשות בדיקת די.אנ.איי, לקח שיערה מראשה של בתו ועוד אחת משיער ראשו - ושלח אותן לבדיקת מעבדה בחו"ל.

כעבור כמה שבועות הגיעו תוצאות הבדיקה, האב פתח את המעטפה בידיים רועדות, ונחרד לגלות שאמו אכן צדקה: הבת שגידל במשך שלוש שנים היא כנראה פרי אהבתם של מי שהייתה אשתו והמאהב שלה.

"במשך שלוש שנים גידלתי ילדה שהיא לא שלי",  מירר האב בבכי בפני אמו, "זו תחושה נוראית. הרגשתי שכל עולמי חרב עלי. שהילדה שגידלתי היא תוצאה של בגידה של אשתי באותם ימים עם המאהב שלה".

עו"ד גלית צור (צילום: ענת קזולה)
עו"ד גלית צור | צילום: ענת קזולה

בהמשך הבעל עשה תחקיר מעמיק ונדהם עוד יותר לגלות שגרושתו חשפה את הרומן הלוהט שהיה לה עם המאהב שלה בפני חברתה הקרובה, כולל העובדה שהבת נולדה כתוצאה מאותו רומן - וגם סיפרה לחברתה מי אביה האמיתי של הילדה - כל זאת בזמן שהיא הסתירה זאת ממי שהיה בעלה.

לבסוף, הגבר החליט לשכור את שירותיה של עו"ד גלית צור, והוא מתכוון להגיש בימים אלו תביעת פיצויים נגד גרושתו בגין הונאה, ודורש את החזרת דמי המזונות ששילם עבור מי שחשב שהייתה בתו הקטנה.