ג', תושב דרום הארץ, גילה לתדהמתו דרך הפייסבוק שנולדה לו ילדה. המקרה עצמו התרחש כבר לפני כארבע שנים, והתגלגל מהר מאוד גם לבית המשפט לענייני משפחה. ג', צעיר בשנות ה-30 לחייו, חי כמה שנים בארצות הברית, במהלכן הכיר את אם בתו, בזמן שזו עבדה אצל כמה מחבריו.

"בהתחלה לא היה בינינו שום קשר רומנטי", טען ג' בתצהיר שהגיש לבית המשפט לענייני משפחה. "כמה חודשים לאחר מכן חזרתי לארץ, ואז חודש הקשר בינינו, אבל לא בצורה עקבית, והיינו נפגשים מדי פעם אחרי שגם היא חזרה ארצה".

לטענתו של ג', במהלך הקשר ביניהם, הישראלית שהכיר בארה"ב נכנסה להריון, והוא ביקש ממנה שתעבור הליך של הפלה במימונו ותמיכתו, זאת מאחר והוא חלה בסרטן ומצבו הבריאותי לא היה טוב. "ביקשתי ממנה שתעשה הפלה כי באותה תקופה הייתי חולה, וגם אחיה ביקש זאת ממנה. בגלל שחליתי בסרטן מסוג שפוגע בפוריות, לא הייתי משוכנע שהיא נכנסה להריון כתוצאה מהקשר שלנו", ציין ג'. "ואז, כשלושה חודשים אחרי שהיא הודיעה לי שהיא בהיריון - נפרדנו".

ג', חי את חייו בשקט ובשלווה, עד שביום בהיר אחד גילה כאמור דרך הפייסבוק שנולדה לו בת מהצעירה שהכיר בארה"ב וחזר להיות איתה בקשר בארץ. "על הלידה של הבת גיליתי באופן מקרי לגמרי. אבא שלי ראה בפייסבוק של האקסית שלי שהיא פרסמה פוסט עם הבת שלה, והיא לא הודיעה לי כלום על כך", טען ג'.

האישה מצדה הגישה תביעת מזונות נגד ג', ולדבריה היא גרה עמו מבלי שנישאו והבת שנולדה לה היא של שניהם. "הוא עזב את הדירה מבלי לשלם את דמי המזונות וההוצאות של הילדה", טענה האישה בתביעה. בהמשך היא ציינה כי ג', מסרב ומתחמק מלשלם לה דמי מזונות בטענה שהיא גנבה את זרעו, זאת למרות שהוא משתכר כ-15 אלף שקלים בחודש ומדובר באדם בריא לחלוטין. היא דרשה ש-ג' ישלם לה דמי מזונות חודשיים בסכום של 3,800 שקלים

ג' מצדו עבר בדיקת רקמות בהוראת בית המשפט ונקבע שהוא אכן אבי הילדה, והוא טען להגנתו כי מעולם לא התגורר עם אם בתו, כך שמעולם לא עזב את דירת המגורים שלהם שלא הייתה קיימת בכלל. הוא הכחיש שהוא משתכר 15 אלף שקלים בחודש, ולטענתו עקב מחלתו הוא מתקיים מקצבת הבטחת הכנסה של 1,670 שקלים בלבד, ולדבריו הוא התמכר למשככי כאבים ולא יכול לעבוד.

בתום הדיון הסוער קבעה לאחרונה השופטת, לאחר שנים של משא ומתן, כי ג' ישלם מדי חודש דמי מזונות בסך 1,400 שקל לבתו שאותה גילה לגמרי במקרה.