זהו סיפורם של בני זוג בשנות ה-50 לחייהם מאזור הצפון. השניים נישאו לפני 23 שנה, במהלך נישואיהם נולדו להם שני ילדים, ולאחרונה החליטה האישה, גננת במקצועה, לחזור בatkv, בזמן שבעלה העובד בחברת תקשורת גדולה דבק באמונתו - מה שהוביל למשבר חריף ביחסיהם. 

למרות כמה נסיונות לשקם את הזוגיות' השניים החליטו לבסוף להפריד כוחות, החלו לישון בחדרים נפרדים, והשיא מבחינתו של הגבר הגיע כשהאישה החליטה להכניס לאחרונה שני כלבים לביתם ללא הסכמתו, זאת למרות שהיא יודעת שהוא אלרגי אליהם. 

אחרי שהגבר ביקש מאשתו להוציא את שני הכלבים מהבית לחצר וזו סירבה בתוקף, הוא החליט להגיש בקשה לבית המשפט לענייני משפחה בנצרת בדרישה להורות לאשתו להוציא את הכלבים מביתם המשותף. 

"מאז שהכלבים נכנסו לבית הם עושים צרכים על הרצפה והרהיטים. אני אלרגי לכלבים ואפילו לא יכול לאכול בביתי כמו שצריך. אחת הכלבות מכרסמת רהיטים ורכוש ומדיפה ריח נוראי. אשתי יודעת שאני אלרגי אבל לא עושה כלום ומתעלמת ממני", טען הבעל שהוסיף שאחד הכלבים אף קפץ עליו בהפתעה ותקף אותו.

לדבריו של הגבר הוא ואשתו היו נשואים באושר במשך שנים ארוכות, ועד למשבר ביניהם היא מעולם לא הכניסה כלבים לביתם והבחירה שלה לעשות זאת כעת פוגעת באיכות חייו. "כלב זו חיה טמאה, ומעבר לזה אשתי מחטטת לי בחפצים, שופכת לי אקונומיקה על הבגדים ועושה הכל כדי שאעזוב את הבית", קבל הבעל, "היא גם הגישה נגדי תלונות שווא במשטרה כדי להוציא אותי מהבית. אני רק רוצה חיים שקטים".

מנגד טענה האישה כי לבית המשפט אין סמכות לדון בבקשת הבעל מאחר ובקשתו הוגשה בחוסר תום לב משווע וכי בעלה מגיע לישון בביתם לעיתים רחוקות והיא חוששת שהוא יפגע בה ובכלבים. "בבית של ההורים שלו יש כלב ופתאום יש לו אלרגיה?", טענה האישה, "אני לא מבינה מה הבעיה שלו. הילדים שלי קשורים מאוד לכלבים, הם מחונכים ונקיים ולא מסכנים אף אחד", הוסיפה האישה שביקשה לדחות את בקשת בעלה ולחייב אותו בהוצאות המשפט.

השופט מחמוד שדאפנה שדן בבקשה טען כי יש סמכות לבית המשפט לדון בה, ובפסק הדין הייחודי הוא ציין כי על פי ההלכה היהודית מותר להחזיק בכלב בבית לצרכי ביטחון ושמירה, הוסיף כי האישה לא הוכיחה שגידול הכלבים בבית חיוני הכרחי ונחוץ, ולבסוף דחה את טענותיה לאחר שציין שמדובר במגורים משותפים ועליה לקבל את הסכמת בעלה להכנסת הכלבים.

לדבריו של השופט שדאפנה הכנסת כלב לבית מבלי לקבל את הסכמת הבעל היא כמו להכניס גבר זר. "זכותו של הנתבע כבעלים בבית לא להכניס כלב לביתו ואין חולק כי לגבר זכות למנוע זאת מהאישה", הדגיש השופט שקבע לבסוף כי הכלבים יוחזקו בחצר כשהם קשורים.