יוקה טקקואה מעולם לא חלמה להיות מפורסמת. היא נולדה בשנת 1998 בסין, ועברה יחד עם אביה ואמה לטוקיו, שם היא חלמה להפוך למורה לגיל הרך. בסיום התיכון היא התקבלה לאוניברסיטת טייקיו והחלה את לימודי התואר שלה בחינוך – ושם זה קרה.

חייה של יוקה קיבלו תפנית בלתי צפויה בשנת 2017, כשנה אחרי תחילת הלימודים האקדמיים, אחרי שהחליטה שעדיף לה לעבוד מאשר להשתתף במירוץ אחר התואר. בהתחלה היא עבדה במרכז לימודי לילדים ועזרה להם להתכונן למבחני הקבלה לתיכונים, אבל החזיקה מעמד בתפקיד רק שנה ובהמשך עברה למשרה קצת יותר שנויה במחלוקת כשהפכה למארחת בגירל'ס בר.

אם אתם לא מעורים בתרבות היפנית, גירל'ס בר (Girl's Bar) הוא שם גנרי לבר-מסעדה בו גברים מתארחים ומשלמים כסף בשביל לשוחח עם נשים צעירות שעובדות במקום – רובן בדרך כלל בשנות ה-20 לחייהן. הלקוח משלם כרטיס כניסה, ובהמשך משלם על האוכל ואז גם על הזמן של הגברת הצעירה עמה בחר להעביר את הזמן. יוקה השתלבה במקום תוך פחות משנה ומהר מאוד הפכה ממארחת למנהלת הבר. בזמן הזה אגב היא כבר הפכה לאושיית רשת עם מאות אלפי עוקבים בחשבונות הסושיאל שלה.

View this post on Instagram

A post shared by ゆの (@yuyuyunochan)

בחשבון האינסטגרם שלה, שמונה כיום יותר מ-82 אלף עוקבים, היא נהגה להעלות תמונות שלה בתחפושות של דמויות יאנדרה (Yandere). מה זה אומר? בבקשה: בתרבות הפופ היפנית המודרנית, יאנדרה היא דמות של אישה אובססיבית שתעשה הכל בשם האהבה – אפילו אם זה אומר לנהוג באלימות איומה - והיום, אלו שמכירים את סיפורה של יוקה, יודעים היטב שהיא לחלוטין התעלתה על כל הדמויות אותן העריצה.

כשאהבה הופכת לאובססיה

באוקטובר 2018 חייה של יוקה קיבלו תפנית נוספת כאשר גבר מסתורי ויפה תואר נכנס לבר שלה. הוא הציג את עצמו בתור לונה פיניקס, מארח במועדון סמוך שהיה מעין הקבלה גברית לגירל'ס בר (שם נשים שילמו כסף בשביל אינטראקציות עם בחורים צעירים ויפים). יוקה גילתה עניין רב בבחור הצעיר, ומהר מאוד גילתה שגם היא מצאה חן בעיניו. ערב אחד היא מצאה בחשבון הטוויטר שלה שורת הודעות מהמארח שהזמין אותה לבוא אליו לבר – אבל מה שהתחיל בחיבה בין חברים למקצוע התפתח לאובססיה חולנית ופרועה.

יוקה מצאה את עצמה משקיעה סכומים אדירים של כסף רק בשביל לפגוש את לונה; היא נהגה לבקר אותו במועדון כמה פעמים בשבוע ובכל פעם גם לשכור את שירותיו לשעות ארוכות. היו ימים שהיא הייתה מבזבזת 10,000 דולר רק בגלל האינטראקציות שלה עם לונה. כשהיא הייתה מרוששת, היא מצאה דרכים אחרות להשיג את הכסף – מלהפוך לשוגר בייבי ולפעמים אפילו עסקה בליווי.

וכך, באחד הערבים יוקה הגיעה למועדון לפגישה עם לונה מצוידת בבקבוק שמפניה מהר מאוד היא חשפה את רגשותיה כלפי הבחור הצעיר והופתעה לגלות שהתחושות הדדיות. באותה פגישה המארח אמר לה שהוא מאוהב בה ורוצה לעבור לגור איתה ואפילו להתחתן. זה היה הערב הראשון בו השניים קיימו יחסי מין והפכו לבני זוג לכל דבר. למרות זאת, מערכת היחסים שלהם לא החזיקה מעמד הרבה זמן.

בתמימותה, יוקה חשבה שברגע שלונה יעבור לגור איתה אז הוא יעזוב את עבודתו כמארח. אך לא כך היה הדבר. לונה אהב את חיי הלילה של טוקיו וגם את מקום העבודה שלו, ובשלב הזה הוא גם הפך לאחד משלושת המארחים הפופולריים ביותר במועדון וקיבל משכורת יפה לבחור בגילו – אז רק בן 21. בדיעבד, ייתכן שהטעות של שניהם הייתה שלא הגדירו כמו שצריך את גבולות הזוגיות שלהם.

ב-21 במאי יוקה גילתה מאחד מעמיתיו לעבודה של לונה שהוא בילה ערב עם אחת הלקוחות שלו במלונית. כאשר היא התעמתה איתו לגבי העניין הוא טען שהם לא קיימו יחסי מין והיא מצאה את עצמה עם לב שבור. לונה בילה מאז את משמרות הערב שלו עם לקוחות נוספות ויוקה הרגישה שהיא כבר שהיא לא מסוגלת לשלוט ברגשות שלה. בהודעה שכתבה לעצמה בטלפון הנייד היא ניסתה לתאר את רגשותיה: "אני רוצה להיות הגיבורה הטראגית – איך הוא יכול להסתכל על נשים אחרות? אני יודעת שלהרוג אותו יהיה הפתרון הטוב ביותר. אם אהרוג אותו זה יהיה נצחי. לא יהיה יותר כאב. אני לא צריכה שום דבר אחר חוץ ממנו".

View this post on Instagram

A post shared by ゆの (@yuyuyunochan)

View this post on Instagram

A post shared by AYANO AISHI (@ayano.aaishi)

יומיים לאחר מכן לונה הגיע אל דירת זוגתו אחרי יום עבודה, השניים בילו זה עם זו את שארית הערב וקיימו יחסי מין. יוקה חיכתה עד שהוא ירדם לפני שניגשה למטבח ושלפה את הסכין שקנתה כמה שעות קודם לכן. שניות לאחר מכן היא ניגשה אל לונה בזמן שישן ואז נעצה את הסכין בבטנו. לונה התעורר בבהלה וראה את יוקה רוכנת מעליו ושואלת אותו: "אתה אוהב אותי?".

כמה שעות מאוחר יותר לוקה סיפרכיצד אמר לזוגתו שהוא אוהב אותה ושהוא יישאר איתה לנצח, הכל בתקווה שהיא תזעיק אמבולנס למקום. בשלב מסוים, כך שחזר בדיעבד, היא הרחיקה ממנו את הסכין לרגע אחד ולונה ניצל את ההזדמנות לברוח מהדירה כשהוא שותת דם.

יוקה אספה את הסיגריות שלה ואת הטלפון הנייד ורצה אחרי בן זוגה הפצוע ומצאה אותו שוכב על רצפת לובי הבניין כשהוא מחוסר הכרה. לראשונה באותו ערב היא הרגישה חרטה על מעשיה והזעיקה אמבולנס למקום. כשצוות של פראמדיקים הגיע לזירה, כמה עשרות אנשים כבר התאספו במקום. אחד מהם אפילו צילם תמונה של האישה הצעירה יושבת לצד בן זוגה המגואל בדם כשהיא מעשנת סיגרה ומדברת בטלפון – על פניו, מנותקת לחלוטין מכל מה שמתרחש סביבה. אותה תמונה הפכה מאז לוויראלית בכל העולם.

לונה הובהל לביה"ח כשהוא במצב אנוש ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ כשהוא תחת בתרדמת. רופאיו סיפרו לאחר מכן שפציעותיו היו קשות כל כך שהם העריכו שסיכויי ההישרדות שלו עומדים על 20%. למרות זאת, ובניגוד להערכות, הוא שרד את התקיפה. זמן קצר אחרי שהתעורר הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "סליחה על ההיעדרות, חזרתי. פשוט דקרו אותי בכבד ועכשיו אני לא יכול לשתות יותר אלכוהול". באותו הזמן בדיוק יוקה הודתה בחקירת המשטרה שלה שדקרה את לונה רק בגלל שאהבה אותו.


יוקה הודתה במעשיה, וב-3 בדצמבר 2019, נדונה לרצות 3 וחצי שנות מאסר בפועל על ניסיון רצח. כמו כן, בית המשפט גזר עליה לשלם פיצוי בגובה של 50 אלף שקלים לקורבן התקיפה. לונה התייחס מאז לפרשה וטען שהוא לא שומר טינה לזוגתו לשעבר: "אני כנראה לעולם לא אבין למה היא עשתה את זה, אבל הייתה לה כנראה סיבה. אני לא יכול לומר שאני כועס עליה. הרי רק בזכותה הפכתי לאחד המארחים בפופולריים ביותר במקום העבודה שלי".

יוקה טקקואה מעולם לא חלמה להיות מפורסמת, אבל מאז ניסיון הרצח שלה היא הפכה בדיוק לזה. מעבר לחשבונות המדיה החברתיים שלה, שפופולריים יותר מתמיד, יש לה היום עדת מעריצים אובססיביים שנוהגים להגן עליה באדיקות ברשתות החברתיות. למעשה, חלקם אפילו פתחו קמפיין גיוס כספי המונים בשביל לממן את ההוצאות המשפטיות שלה, תשלומי הערבות ואת התשלומים לעורך הדין לערעורים. יוקה אמנם הודתה במעשיה והביעה עליהם חרטה, אך נראה שבסופו של דבר מעשיה המזוויעים קנו את מה שתמיד רצתה יותר מכל: אהבה. ולא של גבר אחד, אלא של כמה אלפים מטורפים לא פחות ממנה.