בעל שנמנע מלקיים יחסי מין עם אשתו בנימוק שהיא "לא משרה עליו אווירה רומנטית" ושמדובר באישה קרירה, צעקנית ושכועסת עליו כל הזמן - ישלם לה פיצויים של 180 אלף שקלים, כך קבעו לאחרונה דייני בית הדין הרבני.

סיפורם של בני זוג וכוכבי הפרשה, תושבי מרכז הארץ, החל לפני כחמש שנים אז נישאו בחתונה אינטימית, ולאורך השנים הביאו השניים לעולם זוג תאומים.

בתחילת הדרך נישואיהם של בני הזוג התנהלו על מי מנוחות - אבל מהר מאוד הם החלו להתווכח ולריב בלי סוף, ולטענת הבעל הוא נאלץ לעזוב את הבית בגלל שאשתו לא הפסיקה לצעוק עליו ולהעיר לו על כל דבר שהוא עושה ולא עושה. "אשתי היא אדם קר מאוד ובגלל שהיא צועקת עליי - החלטתי שאני לא מקיים עמה יחסי מין ולכן גם עזבתי את הבית", טען הבעל.

מנגד, מיד כשעזב את הבית המשותף, האישה הגישה נגד בעלה תביעה לגירושים וקבלת גט לבית הדין האזורי בתל אביב, ולדבריה, בעלה הוא 'מורד' על פי ההלכה שכן הוא נמנע מלקיים עמה יחסי אישות מזה תקופה ארוכה וכל ניסיונותיה ליצור עמו קשר מיני נכשלו.

האישה תבעה מבית הדין לחייב את בעלה לשלם לה את מלוא סכום הכתובה שעמד על 555 אלף שקלים, והבעל בתגובה ביקש לדחות את דרישת אשתו לחייבו בסכום הכתובה שכן היא זו שאשמה בכך שלא קיים עמה יחסי מין.

"אשתי כל הזמן צועקת עליי ומעירה לי על כל דבר. האם אפשר לקיים יחסי אישות במצב כזה? לצערי לא, ולכן גם לא יכולתי להישאר יותר בבית", טען הבעל להגנתו, והודה שאכן לא קיים יחסי מין עם אשתו בגלל שהיא נוהגת לצעוק עליו.

"היא רצתה לקיים יחסי מין, אבל אני גבר רומנטי שצריך אווירה של חום ואהבה, אבל אשתי גרמה לאווירה של מתח וכעסים, וכשהיא כועסת אני לא יכול לקיים עמה יחסי מין", ציין הבעל, "אני לא יכול לקיים איתה יחסים בלי אווירה טובה".

הדיינים, ששמעו את שני הצדדים, קבעו שאין מנוס ובמצב הקיים על בני הזוג להתגרש, ובנוסף הם פסקו כי מאחר והבעל עזב את הבית ונמנע מלקיים יחסי מין עם אשתו הוא ישלם לה פיצוי של 180 אלף שקלים.