"מצאתי את הספרים המוזרים שאשתי קוראת – ועכשיו אני חושד שהיא רוצה לשכב עם אביה": גבר אלמוני חשף לאחרונה את הרגע בו מצא את חומרי הקריאה של אשתו - ונדהם לגלות שמדובר ברומנים ארוטיים על גילוי עריות.

במכתב למדור השאלות של אתר האינטרנט Slate, ציין אותו גבר שתמיד היו לו תחושות מוזרות לגבי מערכת היחסים בין אשתו לאביה - ולמרות זאת הוא תמיד הניח שזה בגלל שהוא לא מבין את הדינמיקה בין אבות ובנות – ועכשיו הוא כבר בכלל לא בטוח בכלום.

"זאת אולי רק פנטזיה בשבילה, אבל אני חושש שאולי ילדים ונערים במשפחה עלולים להיות בסכנה", סיפר הגבר. "אני חושב שאם יהיו לנו ילדים אז זה תמיד יהיה לי בראש שאולי היא רוצה מהם משהו. אולי זה אפילו ימנע ממני לעשות איתה ילדים. יש דרך טובה להעלות את העניין מולה?".

ריץ' ג'וזביאק, אחד העורכים במדור השאלות של האתר, הרגיע את הבחור וטען שפנטזיות על גילוי עריות הן הרבה יותר שכיחות ממה שנדמה לו. למעשה, סקר של החוקר ג'סטין למילר, שנערך בשיתוף יותר מ-4,000 משתתפים, חשף שכ-20% מהנשאלים העידו שהיו להם פנטזיות על קרובי משפחה שלהם בשלב כזה או אחר בחייהם.

"לאנשים יש יכולת לחשוב כל מיני מחשבות ולטפח כל מיני פנטזיות מבלי ליישם אותן", הוסיף ג'וזביאק. "במקרה של אשתך, אז זה כנראה גילוי עריות. אני לא מתכוון לפקפק באינטואיציה שלך ואולי החשש של מוצדק, אבל ספרים עלילתיים הם לא בדיוק אקדח מעשן או אפילו ראיה למשהו – למעט עניין בז'אנר".

העורך הציע לבחור לגשת לעניין עם ראש פתוח ובמקום להפנות אצבעות מאשימות, ולשאול שאלות. "כל דבר שמפריע לך במערכת היחסים או עשוי לגרום לך להחליט החלטות גורליות - שווה דיון", הוסיף ג'וזביאק. "למרות זאת, אני מציע לך להיערך לכעס מצד אשתך ולשאלות מצדה, בייחוד מאיפה אתה יודע מה היא קוראת בפרטיות".