אחרי פחות משבוע: תושבת השרון כבת 25 הבינה בליל הכלולות שבעלה בן ה-35 הוא לא בדיוק גבר חלומותיה, קיימת ביניהם חוסר התאמה, היא טעתה בבחירה - והחליטה להתגרש ממנו כעבור שלושה ימים בלבד.

השניים הכירו לפני כשנתיים, ובהתחלה נדמה היה שמדובר בזוגיות מנצחת והם מתכוונים לבלות יחד עוד שנים רבות מלאות באושר וילדים משותפים. אלא שבמהלך חתונם פרצה מריבה קשה בין השניים - מריבה שהובילה אותם מהר מאוד למדרגות הרבנות. "הגעתי למסקנה שהוא לא מתאים לי וזה לא מה שחיפשתי בחיים. עשיתי טעות", טענה האישה.

וכך, כעבור שלושה ימים של ויכוחים ומריבות על אופי חייהם המשותפים והתנהלותם הכלכלית העתידית, החליטה הכלה הטרייה לעזוב את החתן ההמום שלא התעכב ומיהר להגיש בקשה לקבלת גט מרעייתו לבית הדין הרבני בתל אביב.

במהלך הדיונים בבית המשפט התברר שהשניים כלל לא קיימו יחסי אישות, והאישה הסכימה לשחרר את הגט לבעלה בתנאי שכל ענייני הכתובה יסתיימו קודם לכן - כלומר, סכום הפיצוי שעל הבעל לשלם לה יועבר באופן מלא.

דייני בית הדין הרבני החליטו לדחות את עניין הכתובה עד לאחר שהצדדים יתגרשו באופן רשמי, וכפו על האישה לתת גט לבעלה כדי שיתחיל בחיים חדשים ולא יהיה עגון.

למרות זאת, האישה התעקשה שרק לאחר הדיינים בבית הדין יקבלו החלטה בנוגע לסכום הכתובה שעל בעלה לשלם לה, ותהיה הסכמה על חלוקת הרכוש ביניהם - היא תסכים לתת לו גט.

הבעל מצדו תמה על כך שאשתו לא מוכנה לתת גט על שלושה ימי נישואים בלבד שבהם לא קיימו יחסי אישות, וחזר על רצונו לשכוח ממה שהיה ולפתוח בחיים חדשים.

דייני בית הדין דנו באחרונה בתביעת הבעל להרחיב את הסנקציות נגד אשתו שלטענתו מסרבת לתת לו גט, וקבעו: "הצדדים חייבים להתגרש מיידית ויפה שעה אחת קודם", ציינו הדיינים.

בפסק הדין הסופי החליטו הדיינים בצעד נדיר מאוד להטיל סנקציות על האישה המסרבת לתת גט לבעלה, באופן הבא: על כל יום שהאישה תסרב לתת גט לבעלה היא תשלם קנס של 100 שקלים, והסכום יקפוץ בהמשך ל-150 שקל על כל יום נוסף, ועד 200 שקל ליום שיורדו מסכום הכתובה שבעלה צריך לשלם לה.