זה קרה לפני מספר חודשים באחד היישובים במרכז הארץ. א', צעירה באמצע שנות ה-20 לחייה העובדת בחברת הייטק, הכירה גבר כבן 30 העובד יחד עמה, והשניים החלו לנהל מערכת יחסים רומנטית.

לדברי מקורביה, היא יצאה עם הגבר במשך כמה שבועות, במהלכם נפגשה גם עם הוריו. "שנינו באים מבית דתי והוא בחור מדהים, באמת חשבתי שהוא גבר החלומות שלי. אבל כמה שבועות אחרי שהתחלנו לצאת נפגשתי עם הוריו, והם לא ממש התלהבו ממני", סיפרה א' למקורביה.

"ההורים שלו טענו שאני לא מספיק דתייה בשביל הבן שלהם, ושאני לא אחת שמקפידה על כל המצוות. הרגשתי שהם קרירים כלפי ולא רוצים אותי ככלה לבן שלהם", סיפרה א', והוסיפה שהיא התאכזבה ונעלבה מהיחס שלהם כלפיה.

זמן קצר לאחר מכן התברר ש-א' החליטה להוכיח לבן זוגה עד כמה הוריו טועים, ובעיקר עד כמה הם לא בדיוק "שומרי מצוות", ושכרה את שירותיו של חוקר פרטי שיעקוב אחרי הוריו של בן זוגה: "הם טענו שאני לא דתייה מספיק, אז אמרתי לעצמי שכדאי לבדוק עד כמה הם דתיים באמת", הסבירה א'.

וכך, שבועיים אחרי ששכרה את שירותיו של החוקר הפרטי שעקב אחרי הוריו של בן זוגה, גילתה א' באמצעותו שהשניים נוהגים להתארח אחת לשבוע בביתם של זוג חבריהם עד לשעות הלילה הקטנות, וכשהגבר אינו חובש כיפה לראשו והאישה מתלבשת באופן לא צנוע.

כעבור כמה ימי חקירה נוספים, גילה החוקר הפרטי שהוריו של בן זוגה של א' נוהגים בנוסף ללכת למסיבת חילופי זוגות במועדון קטן בתל אביב, והיא החליטה לסגור איתם חשבון, והגיעה למקום יחד עם החוקר הפרטי שהתחזה לבן זוגה.

בשלב מסוים א' הבחינה בהוריו של החבר, ניגשה אליהם, ואלה זיהו אותה מיד, חשו מבוכה גדולה ועזבו את המקום בסערה.  "זו הייתה הנקמה שלי בהם על כך שהשפילו אותי ודיברו אליי לא יפה וטענו שאני לא דתייה ואיני שומרת מצוות. מבחינתי הוכחתי להם שהם צבועים", סיפרה א' לחבריה הקרובים.

לדבריה, היא מעולם לא סיפרה לבן הזוג שלה על מעללי הוריו, אבל לאחרונה החליטה להיפרד ממנו כי הבינה שחתונה לא תצא מזה, ועדיף לה לחפש בן זוג אחר לחיים. "אחרי שגיליתי את הפרצוף האמיתי של הוריו הוא גם דרש ממני בנוסף להקפיד יותר על מצוות ולא ללכת עם מכנסיים אז ויתרתי, זה כבר היה יותר מדי בשבילי", סיכמה א'.