בית המשפט לענייני משפחה דן לאחרונה בתיק יוצא דופן בו גבר שהתגרש מאשתו תבע לקבל לידיו את שלושת הכלבים שגידל יחד איתה - בזמן שהאישה טענה מנגד שהוא בכלל לא דאג לכלבים.

בני הזוג, שניהם בשנות ה-30 לחייהם, גרו יחד במשך כמה שנים, ולאחר מכן החליטו למסד את יחסיהם. מהרגע שעברו לגור יחד הם גידלו בביתם שלושה כלבים שהיו כמו ילדיהם.

כעבור כמה חודשי נישואים, יחסיהם של בני הזוג עלו על שרטון והם החליטו להתגרש. לטענת האישה, היא ברחה מהבית בגלל שבעלה התעלל בה ואיים להתאבד כשהוא מונע ממנה לקחת את הכלבים יחד איתה.

בתחילה, הגיעו השניים להסכמה שהכלבים ישהו שבוע אחד אצל האישה ושבוע אחד אצל הגבר, אך לאחר מכן החליטה האישה שהכלבים יישארו בחזקתה, מה שהוביל את הגבר להגיש תביעה לבית המשפט לענייני משפחה ולתבוע את העברת הכלבים לחזקתו.

"הכלבים משותפים לשנינו, ולכן יש לתת לי אפשרות שהם יהיו בחזקתי חלק מהזמן. זה שהכלבים רשומים רק על שמה זה עניין טכני בלבד. יש הסכם של הסדרי ראייה שעשינו לכלבים אבל היא מסרבת לקיים אותו. שנינו אימצנו את הכלבים האלה יחד", טען הגבר.

האישה מצדה התנגדה נחרצות לבקשה, ולדבריה היא זו שאימצה את הכלבים עוד לפני שנישאה לו, והכלבים רשומים במחלקה הווטרינרית ברשות המקומית על שמה. "הוא בכלל לא דאג לכלבים ולא הוציא אותם לטיולים. הוא אדם מאוד אובססיבי, כפייתי ואלים, ובגלל ההתעללות שלו ברחתי מהבית והוצאתי נגדו בבית המשפט צו הרחקה", טענה האישה.

השופט פליקס גורודצקי שדן בתביעה דחה את בקשת הגבר לראות את הכלבים במסגרת הסדרי ראייה וקבע ששלושת הכלבים יישארו בחזקת האישה בלבד. לדבריו, בעל חיים ליד אדם הוא כמו ילד, ולכן טובת הכלבים שיישארו אצל האישה שהייתה זו שאימצה אותם טרם מיסוד היחסים בינה לבין זוגה לשעבר.

גורודצקי הוסיף כי העובדה שהגבר לא פגש את הכלבים במשך שנתיים, והנתק שנוצר בינו לבין הכלבים הוא לא באשמת האישה, וציין כי אחרי שהוכח שהכלבים אומצו על ידי האישה בלבד הם יישארו בחזקתה המלאה.