בית המשפט המחוזי בירושלים גזר השבוע עונש מקל על י', צעיר תושב בית שמש שהכה לפני כשנתיים באלימות קשה את מי שחשד כי ניהל מערכת יחסים עם זוגתו. 

הפרקליטות דרשה לגזור על י' עונש מאסר של 18 חודשים בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי כספי לעובד שניהל רומן עם חברתו, אך סנגורו של י', עו"ד בן מעוז, טען בבית המשפט כי מרשו היה קורבן של עבירת אלימות לפני כשמונה שנים, יש להתחשב בו, ובמקרה הזה מדובר במקרה חד פעמי של איבוד עשתונות.

השבוע כאמור החליט השופט אלכסנדר רון להקל משמעותית את עונשו של י', וגזר עליו עונש קל יחסית של ארבעה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, שישה חודשי מאסר על תנאי  ותשלום של 3,000 שקלים לעובד ולאחיו.

שלוש שנים נמשכה מערכת היחסים הרומנטית של י', תושב בית שמש כבן 30, עם תושבת העיר, עד שביום בהיר אחד החל לקנן בו החשד כי חברתו בוגדת בו ומנהלת רומן מאחורי גבו עם אחד העובדים בתחנת הדלק בה היא עובדת.

י', שלא הצליח להתמודד עם החשדות שבערו בו, החליט להתקשר לחברתו על מנת לברר את העניין, וכבר בתחילת השיחה ביניהם היא הודתה שהיא אכן מנהלת רומן עם אחד העובדים במקום עבודתה.

מיד כשהשיחה נותקה, זעמו של י' גבר עליו, והוא החליט לנקום את כבודו, ונסע יחד עם אחיו לתחנת הדלק במטרה לסגור חשבון עם העובד שמנהל רומן עם חברתו.

כשהגיע לתחנת הדלק, הוא ביקש מהעובד לצאת לרחבת התחנה, שלף את אלת הבייסבול שהסתיר במכוניתו, ובזמן שאחז בה הטיח בו: "אתה התעסקת עם החברה שלי!", והחל לחבוט בו בראשו וצלעותיו תוך שהוא מאיים עליו שיירצח אותו.

העובד, שניסה להתגונן ללא הצלחה, החל להימלט מתחנת הדלק, אך י' רדף אחריו כשהאלה בידו והמשיך להכות אותו נמרצות, עד שאחיו של העובד שעבד בתחנה באותה שעה יצא לסייע לאחיו, אחז בבקבוק בירה, ואיים על י' שיעזוב את המקום או שיכה אותו.

תוך שכך, שניות לאחר מכן, אחד הנוכחים במקום חטף את בקבוק הבירה מאחיו של העובד, ו-י' החל להכות אותו ואת אחיו באלה וגרם להם לחבלות חמורות

ה"עובד המאהב", שנזקק לטיפול רפואי, פונה מתחנת הדלק כשהוא סובל מכאבי תופת לבית החולים, שם נתפר ראשו והרופאים אבחנו שבר באחת מצלעותיו.

בקבוק בירה
חטף את בקבוק הבירה והכה גם את אחיו. אילוסטרציה | צילום: shutterstock/Alfa Photostudio

זמן קצר לאחר המקרה עצרה המשטרה את  י' והגישה נגדו כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בירושלים אשר ייחס לו עבירה של חבלה בנסיבות מחמירות, אך בסופו של דבר הוא הורשע בשתי עבירות של גרימת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות.

לדברי של עורך שינו של י' מרשו נחרד לגלות שחברתו בוגדת בו וכל עולמו חרב עליו. עו"ד מעוז ציין כי י' אינו אדם אלים מיסודו, וביקש שלא להחמיר בעונשו ולהתחשב בנסיבות חייו, שכן לא נגרם כל נזק חמור למתלונן.

משה בנסון
עו"ד בן מעוז | צילום: משה בנסון

בתגובה לגזר הדין, מסר עו"ד מעוז: "אני שמח שבית המשפט המחוזי קיבל את עמדתי וגזר עונש מאוזן אשר הולם את מכלול האירוע ואישיותו הנורמטיבית של מרשי".