אומרים שהשום בריא לגוף האדם ומשפר את האנרגיות ואת זרימת הדם, אבל דבר ידוע הוא שלמרות אותן סגולות בריאותיות, לא כולם מתחברים לריח שלו. קחו לדוגמה את הגבר תושב צפון הארץ שלא ציפה שאהבתו לשום תפגע במערכת היחסים שלו.

הגבר ואשתו, שניהם כאמור תושבי הצפון בשנות ה-40 לחייהם, הם הורים לשלושה ילדים. הוא עובד בתפקיד בכיר במפעל באזור ואשתו כיועצת חינוכית. לפני כמה חודשים גילה הגבר את "נפלאות השום" והתמכר אליו, אבל אשתו, כך מתברר, התלהבה הרבה פחות. "בכל בוקר הוא אוכל כמה שיני שום, וכך גם בערב כשהוא חוזר מהעבודה והוא מסריח לי את כל הבית. זה פשוט בלתי נסבל", קבלה האישה, "אני שונאת שום והוא בכוונה אוכל לי אותו מול הפנים".

האישה, כך לטענתה, ביקשה מבעלה פעמים רבות לחדול ממנהגו, או לפחות לעשות זאת מחוץ לביתם, אך הוא סירב בכל תוקף. "למה שאפסיק? אני אוהב שום, זה בריא ואת יכולה להצטרף אליי כך לא תרגישי את הריח. זה בריא מאוד, ואם את לא אוהבת את זה - זו בעיה שלך", ענה הבעל לאשתו, "אני לא מתכוון לוותר על כך".

שום שחור (צילום: mnimage, shutterstock)
אולי שום שחור היה פותר הכל? | צילום: mnimage, shutterstock

האישה מצדה החליטה שהגיעו מים עד נפש, ופנתה לעו"ד שרין סולן בדרישה לשלוח מכתב התראה לבעלה שזה יחדול מאכילת שום, ולא היא מתכוונת להתגרש ממנו. לבסוף, לאחר דין ודברים בין השניים, האישה אכן פנתה לבית הדין הרבני בדרישה להתגרש מבעלה לאחר שסירב להפסיק עם התחביב הבריא שלו.

הדיינים מצדם הציעו הסכם פשרה לפיו הבעל יחדול מאכילת שום בביתם המשותף במשך כמה שבועות, ואם לא יעמוד בהסדר השניים ימשיכו בהליכי הגירושים. הבעל הסכים לנסות להיגמל מהפקעת הפופולרית, אבל לא הבטיח דבר, והוסיף שבמידה ולא יצליח, הוא ואשתו יצטרכו לחלק את רכושם וכל אחד ילך לדרכו.

במקרה דומה אחר, שהתרחש לאחרונה בנגב, היו אלה בני זוג מהאזור, שניהם בשנות ה-50 לחייהם, ובמקרה הזה היה זה הגבר שביקש להתגרש מאשתו בגלל אהבתה המוגזמת לגויאבה. הגבר טען שהוא רגיש לריח הפרי הבולט, והרבה יותר כשהפרי נמצא בתוך המקרר. "הריח הזה השתלט לנו על המקרר ואני לא יכול לאכול כלום. אני אוכל עגבנייה או מלפפון והם עם ריח של גויאבה, זה מזעזע", טען הגבר.

האישה מצדה טענה שבן זוגה ידע מאז ומתמיד על אהבתה לפרי הריחני, עוד בטרם נישואיהם, והיא לא מבינה את טענותיו שצצו כך פתאום. "אני משוגעת על גויאבות, ואי אפשר להשאיר אותן בחוץ כי הן יתקלקלו וחייבות להיות במקרר. בעלי פשוט מחפש תירוצים כדי להתגרש, ואולי יש לו בכלל מאהבת וזו הסיבה שהוא מעוניין לפרק את החבילה", טענה האישה בזעם.

לאחר נשלשחו לגישור, בניסיון לפתור את המחלוקת הביזארית, החליטו בני הזוג לנסות ולתפור אותה ביניהם, זאת בטרם תוגש תביעת גירושים מצד הבעל. אכן עולם מופלא.