פרשת היעלמותו המסתורית של נער צעיר תושב דרום-מערב רוסיה נפתרה בצורה הזויה אחרי שהוא שנמצא במרחק של אלפי קילומטרים מביתו.

הנער, אדוארד ק. בן ה-15, נמצא לבסוף בזמן שתפס טרמפים באזור העיר טיומין שבסיביר, שם הבחין בו נהג אלמוני שמיהר להזעיק את הרשויות. מאוחר יותר, אחרי שאדוארד חזר לחיק הוריו, חוקרי המשטרה בדקו את הפרשה לעומק והבינו שהנער ברח מהבית ומסיבה די יוצאת דופן.

גורמים המעורים בפרטי התקרית סיפרו שהצעיר, תושב העיירה צ'רקסק, החליט לברוח מביתו כדי לפגוש את אהובתו המתגוררת בנובוסיבירסק, כמעט 4,000 ק"מ צפון-מזרחית לביתו.

בן ה-15 חיכה שהוריו יצאו מהבית כדי לעלות על אוטובוס לעיר סטברופול (120 ק"מ צפונית ממנו) ומשם תפס טרמפים במשך 10 ימים לאורך יותר מ-3,000 ק"מ (המרחק האווירי בין תל אביב להמבורג) בניסיון להגיע למחוז חפצו.

מאות מתנדבים ואנשי משטרה השתתפו בחיפושים אחר הנער שלא נמצא במשך ימים, ורק זמן ממושך לאחר מכן מצאו החוקרים את התכתובות שלו עם אהובתו (אישה בת 22) והבינו שהוא עושה את דרכו לסיביר.

חוקרי המשטרה הוסיפו שהנער יצא למסע המופלא שלו ברחבי מרכז רוסיה כשברשותו רק 250 רובל (כ-11 שקלים), ובמהלך חקירתו הוא הודה כי נאלץ למכור את הטלפון הנייד שלו כדי שיהיה לו קצת כסף לקנות אוכל ושתייה.

עוד נמסר מהמשטרה כי הם הופתעו בהתחלה מכך שהנער לא עורר כל חשד לפני שהגיע לסיביר, אך הוסיפו כי אדוארד, שרק השנה צפוי להתחיל ללמוד בכיתה י' מתנשא לגובה של 180 ס"מ ונראה מאוד בוגר לגילו. ומה עם אהובתו? ובכן מתברר שהם לא נפגשו בסוף והיא עדיין מחכה לו.