זהו סיפורו של ש', תושב צפון הארץ בשנות ה-50 לחייו, שעד לפני זמן לא רב היה בעל עסק משגשג למדי בתחום האוכל, מסעדן מצליח שבבעלותו מסעדה גדולה ומוכרת היטב.

עם פרוץ משבר הקורונה וסגירתה של המסעדה שבבעלותו, מצבו הכלכלי של ש' הלך והחמיר, ובנוסף הוא גילה שסכום של למעלה מ-100 אלף שקל נגנב מהכספת בביתו, סכום כסף ששמר בצד לימים קשים ומשברים כלכליים בדיוק כמו זה שהגיע עם פרוץ הקורונה.

מיד אחרי שהבחין בגניבה, שאל ש' את אשתו האם יש לה מושג מי רוקן את הכספת - אך זו השיבה בשלילה, התעלומה רק הלכה והתעצמה, והבעל החליט לשכור את שירותיו של חוקר פרטי כדי שיחקור לאן נעלם הכסף.

עם תחילת החקירה, החוקר הפרטי ערך מעקבים ממושכים אחרי כמה אנשים שונים, ביניהם גם אשתו של בעל המסעדה, בניסיון לפענח את מה שקרה, והממצאים שעלו היו מדהימים ומטלטלים, אחרי שהתברר שהאישה מנהלת רומן סוער עם אחד האקסים שלה מתחת לאפו של בעלה - וזו הייתה רק ההתחלה.

בהמשך החקירה התברר שבנוסף לרומן שניהלה עם האקס המיתולגי שלה, האישה הייתה זו שלקחה את הכסף והלוותה אותו למאהב שלה.

כספת בחדר המלון (צילום: Ander5, shutterstock)
100 אלף שקלים נעלמו מכספת הבית. אילוסטרציה | צילום: Ander5, shutterstock

אחרי שהחוקר הפרטי הציג ל-ש' את ממצאי החקירה, הוא החליט להתעמת עם אשתו וחשף בפניה שהוא יודע שהיא מנהלת רומן מאחורי גבו והיא זו שלקחה את הכסף והעבירה אותו למאהב שלה.

האישה, שהייתה בהלם מוחלט מהממצאים שחשף בפניה בעלה, הודתה שאכן ניהלה רומן עם האקס שלה, והוסיפה שהיא אכן הלוותה לו את הכסף שלקחה מכספת הבית. "הוא הבטיח שיחזיר לי את ההלוואה כולה, הוא נשבע", הסבירה אישה לבעלה, ובהמשך התוודתה בפניו שהרומן הסודי שלה נמשך כבר כמה שנים.

ש' החליט שלא לחכות לראות אם הכסף יוחזר, פנה למאהב בדרישה שיחזיר לו את הכסף שהלוותה לו אשתו, אבל האחרון סירב בתוקף והכחיש את הדברים.

"הכסף שנעלם הוביל אותי למחנק כלכלי קשה ולכך שצ'קים שלי חזרו. הייתי צריך לקחת הלוואה מהבנק כדי לכסות את החובות שהצטברו לי בגלל כל הבלגן הזה", טען הבעל, והוסיף כי הוא חושד שהמאהב סחט את אשתו להעביר לו את הכספים מחשש שזה יחשוף בפניו את דבר הרומן ביניהם.

עו"ד יריב וקנין (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד יריב וקנין | צילום: באדיבות המצולם

באמצעות עו"ד יריב ואקנין, הגיש לבסוף ש' תביעה יוצאת דופן לבית המשפט ותבע מהמאהב של אשתו סכום של 110 אלף שקלים, והמשפט בעניינו צפוי להיפתח במהלך השבועות הקרובים. מאשתו, באופן טבעי, החליט ש' להתגרש מיד כשגילה על מעשיה.