makoland

ראיונות חייתיים עם אפרת גוש, גלעד כהנא ויעל דקלבאום

פגשנו את גלעד, אפרת ויעל במופע "ארבע על ארבע". ביחד עם אמנים נוספים הם עלו ושרו מהלב למען הצלת בעלי חיים. שאלנו אותם כמה שאלות חייתיות ברוח הערב

ענבל סינגר | מקולנד | פורסם 04/11/11 10:20:56

אחת לשנה מתקיים מופע "ארבע על ארבע" שכל הכנסותיו נתרמות לעמותות למען בעלי חיים. באירוע שהתקיים השבוע במועדון בתל אביב הופיעו הג'ירפות, הפיל הכחול, אפרת גוש, יעל דקלבאום ונקמת הטרקטור. תפסנו את הזמרים האהובים לראיונות חייתיים.

ארבע על ארבע גלעד כהנא: אין על כלב שמעריץ אותך | צילום: רביב מרום

היי גלעד, אוהב חיות?
"תלוי איזה. כלבים אני אוהב, אבל עם חתולים יש לי קצת בעיה".

למה?
"אני טיפוס של כלבים. יש לי בעיה עם זה שחתולים חושבים שהם אלה שמשלמים את שכר הדירה. כלבים הם החברה הצעירה הזאת, שמעריצה אותך וכל מילה שלך היא קדושה. חתולים חיים בעולם אחר, שאתה חייב להם ומדי פעם הם מביאים לך יונה או עכבר או מקק".

יש לך כלב?
"אין לי כלב כרגע, אבל היו לי כלבים כל החיים, מאז שזוכר את עצמי. גידלתי את מוקי, קליאו וקווינסי, כל כלב בתקופה אחרת. את קליאו וקווינסי גידלתי ביחד. יום אחד קליאו הודיעה לנו שיש לנו עוד כלב ששמו קווינסי, גור שהיא מצאה ברחוב והביאה לנו".

להורים לא הפריע לגדל עוד כלב?
"מה שקליאו אמרה, עשינו".

נאלצת לשכנע את ההורים להביא הביתה חיה?
"אבא תמיד אמר שזו טעות ואימא אמרה אין מה לעשות. תמיד אימצנו, הכול מעמותות, חוץ מפעם אחת שקנינו אייריש סטר, שזו כלבת ציד יפהפיה עם פרווה ארוכה. היא לא החזיקה מעמד בבית כי היא כלבת חוץ".

מי היה מטייל עם הכלב בבית?
"אני הייתי מטייל עם הכלב, אחרי ריבים ארוכים סביב הנושא".

תגיד, למה ללהקה שלך קוראים ג'ירפות?
"היה לי חלום, אפשר לקרוא לזה חלום בהלות. אני ג'ירפה בתוך עדר ג'ירפות. אנחנו רצים בסוואנה ולא יודעים לאן. פתאום אנחנו רואים בור עמוק, לא יכולים לעצור וכולנו נופלים לתוך הבור ובועטים אחד בשני ונאבקים לצאת מהבור. נשברים לנו הצווארים ואנחנו מתים. כך נולדה הלהקה".

וואו. לסיום, יש לך טיפ לילדים איך לשכנע את ההורים לאמץ חיה?
"צריך להגדיל את העיניים, לפתוח אותן כמו בסרטים היפניים. אי אפשר לסרב".

ארבע על ארבע אפרת גוש: עוזרת למצוא בית חם לכלבים | צילום: רביב מרום

היי אפרת, את טיפוס של כלבים או חתולים?
"כלבים זה אני. במשך שנים עשיתי מבחן לבחורים שיצאתי אתם. אם בחור אמר שהוא אוהב יותר חתולים מאשר כלבים זה הבהיר לי אם כדאי להמשיך אתו. אנשים שאוהבים חתולים אוהבים שהם לא תלותיים ושיש להם אישיות משל עצמם, שיש להם עאלק אופי שלכלבים אין. הבנתי שבחורים שאוהבים כלבים מחפשים את הביתיות והחום, כמוני".

יש לך כלב?
"אין לי כלב שלי כי יש לי אורך חיים משוגע אבל אני נותנת בית חם לכלבים שמגיעים מעמותות. כולל כלבים שמועמדים להמתה. אני לוקחת אותם אליי הביתה ומוצאת להם בית קבוע. גם גורים וגם כלבים מבוגרים שאנשים פחות אוהבים לקחת".

מעשה מבורך מאוד.
"השבוע מצאתי בית לכלבה מהממת מעמותת 'חברים לחיים'. לקחתי אותה מגן מאיר. ביום שישי הם עומדים שם וסיפרו לי שיש להם בעיית מקום, ולכן נאלצים לשים את הכלבים הקטנים יחד עם הגדולים. אז לקחתי אותה אליי, כלבה בת שנה וחצי, ומצאתי לה בית".

איך זה מסתדר לך עם הלו"ז הצפוף?
"אני לוקחת כלבים יחסית קטנים כדי שיוכלו לבוא איתי לחזרות ולפגישות. להופעות אין מצב כי הרעש מפריע להם".

בילדות היה לך כלב?
"כן, סבי עדיין חי, אבל נורא מבוגר, בן 15. מגיל 13 יש לי אותו. זה היה הכלב הראשון. עד אז פחדתי מכלבים כי כלבה נשכה אותי כשהייתי קטנה. אני יכולה להמליץ להורים שילדיהם מפחדים מכלבים לקחת כלב הביתה. לי זה עשה כל כך טוב".

למה קוראים לו סבי?
"אחי הגדול בדיוק התגייס לגבעתי והיה במחלקת סברס. הוא לבלדור מעורבב. כל כך חמוד וכל כך מבוגר. בכל פעם שאני רואה אותו, לבי יוצא אליו".

אם היית חיה, איזה היית?
"בטוח כלבה, כי אני צורכת חום ומחפשת בית".

ארבע על ארבע יעל דקלבאום: גידלתי נחש בגיל שמונה | צילום: רביב מרום

מה אתך יעל, איזה חיות עושות לך את זה?
"אני מאוד מאוד אוהבת חיות. כל החיות. כלבים, חתולים, נחשים, אריות, יש לי אריה אבל פשוט קטן, הוא חתול. זה כמו סוואנה מה שהוא עושה לי. לחתול שלי קוראים צ'ופקצ'יק. הוא בן שלוש. מצאתי אותו באילת ליד מועדון באמצע הלילה. באתי לבקר באילת וחזרתי עם חתול".

תמיד גידלת חיות?
"היו לי הרבה. גדלתי כל מיני חיות. כל הזמן כלבים וחתולים. אבא שלי חובב חיות. הוא דאג שיהיו לי אפילו נחשים. לנחש שלי קראו ביוטי. הייתי מחזיקה אותו ומאכילה אותו, אהבתי את הנוכחות שלו. הייתי בת 8, התעסקתי עם נחשים בגיל שמונה בלי פחד".

איזה חיה היית רוצה להיות?
"דולפין, כי הם טובים וחזקים".

יש לך טיפ לילדים איך לשכנע את ההורים לאמץ חיית מחמד?

"בבקשה, בבקשה, בבקשה, בבקשה, תנו לי לקחת חתול בגלל שזה יעזור לתדמית האישית שלי וזה יגביר את האחריות שלי כי אני אקח אחריות על החיה. אם ילד רוצה לקחת כלב או כל חיה אחרת, הוא צריך לקחת אחריות. למזלי גדלתי במושב אז לא היה צריך לריב מי יוצא עם הכלב, יכל להסתובב לבד".

>>צפו: כלב שזורק ומוסר לעצמו

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן