makoland

דנה פרידר: "תמיד הייתי מאחרת לשיעורים. זה משהו כרוני אצלי"

עם תחילת שנת הלימודים מתחילה עונה חדשה ושביעית של "הפיג'מות" - הסדרה הכי חמודה בערוץ הילדים. אספנו את כוכבי הסדרה - דנה פרידר, יובל סגל, עודד פז, אילן רוזנפלד וקובי פרג' - לראיון פתיחת עונה ושנה מצחיק במיוחד

ענבל סינגר | מקולנד | פורסם 01/09/11 13:53:04 

"הפיג'מות", הסדרה המצליחה שכבשה את הלב שלנו, חוזרת החל מהיום (01.09) בעונה חדשה ומפתיעה שתשודר מדי יום (א' עד ה') במהלך השבוע בשעה 15:25. העונה החדשה תמשיך לעקוב אחר מעלליהם של חברי להקת "הפיג'מות", אילן, קובי ועודד, שעברו מנתניה לתל אביב הגדולה כדי להתפרסם ולהצליח. חברי הלהקה גרים בדירתה של דודתו של אילן, ואת רוב זמנם מבלים בניסיון למצוא את הלהיט הגדול הבא.

אל הלהקה הצטרפו במהלך העונות יופי של שחקני חיזוק: דנה, ימית ונתן. בפרק הפתיחה של העונה החדשה תתגלה לצופים האמת על ה"המבורגרי". חוץ מזה, במהלך העונה החדשה הפיג'מות יקדישו פרק מיוחד לאמן המתח והמסתורין אלפרד היצ'קוק, וינסו ליצור את הפרק הקצר ביותר ששודר אי פעם. בנוסף, לאחר שבעונה שעברה הביאו את גרסתם ל"דורה", צפויה גרסה מיוחדת של "הדרדסים". אז בהחלט יש למה לחכות!

אספנו את כוכבי הסדרה - דנה פרידר, יובל סגל, עודד פז, אילן רוזנפלד וקובי פרג' - לראיון פתיחת עונה ושנה מיוחד.

את האמת, איזה תלמידים הייתם?
קובי: "חנון לא הייתי. בכיתה הייתי על תקן המצחיקן"
דנה: "תמיד הייתי מאחרת! זה משהו כרוני אצלי, ואני לא שולטת בזה. אני שונאת את זה, אך לא מצליחה להימנע מההרגל המגונה הזה עד היום".
יובל: "אני הייתי ילד ממש טוב. מהתלמידים ה"חרשנים" שלא מפריעים ואפילו הייתי גם די מקובל. אולי בגלל שהייתי במגמת תיאטרון והצחקתי את כולם".
עודד: " ללא ספק הייתי הילד הכי לא מקובל בכיתה וגם תלמיד לא משהו. ברגע שגיליתי את עולם המשחק נפתחתי קצת והפכתי מילד ביישן ולא מקובל למצחיקן של הכיתה. לגבי הלימודים, נשארתי תלמיד בינוני חוץ מאשר בשיעור תיאטרון, שם תמיד קיבלתי מאה עם ציון לשבח".
אילן: "זאת שאלה קצת מכשילה, מפני שמצד אחד, אני זוכר בוודאות שהייתי אחד הילדים הכי מגניבים, קולים ומקובלים שהיו בבית הספר. מצד שני, לא זכור לי שהברזתי משיעור, או שקיבלתי ציון נכשל במבחן מתישהו והייתי חבר מאד טוב של המורים. אז, במחשבה לאחור, יכול להיות שהייתי פחות קול ממה שאני חושב".

אין תמונה אז תבואו למסיבה של הפיג'מות

אילו טיפים יש לכם לתחילת השנה שעשויים להכריע את גורל כולה?
דנה: "כשהייתי תלמידה לא היה אכפת לי מכלום מלבד דבר אחד, לתפוס את המקום הכי שווה בכיתה. עזבו אתכם משטויות של מה תלבשו ומה תספרו, תהיו אתם. החברים שלכם מכירים אתכם ואוהבים אתכם כמו שאתם. אז תגיעו מוקדם, תתפסו מקום שווה, וכל השאר יסתדר, מבטיחה לכם. ועוד דבר קטן- תהיו נחמדים לילדים החדשים בכתה. הם יותר לחוצים מכם וזה לא פשוט עבורם".
יובל: "הטיפ הכי חשוב הוא לאכול את האוכל שיש לכם בתיק. אין משהו יותר מבאס מלהיזכר ביום הלימודים האחרון ששכחתם את הסנדביץ' ששמתם בתיק ביום לימודים הראשון. איכס".

עודד: "הכי טוב לבוא ללימודים בפיג'מה. ככה לא צריך לקום ולהתארגן שעות לפניי שהולכים לבית הספר. וגם אם במקרה יש לכם להקה שקוראים לה 'הפיג'מות', אז אתם כבר לבושים להופעה. לא שמישהו רוצה שנופיע אבל נו. חוץ מזה, תעשו עבודת הכנה מעמיקה לגביי חבריכם החדשים לכיתה. הדבר הכי חשוב שצריך לדעת זה במה ההורים שלהם עובדים ומה עיסוקם. לדוגמא, אם אתם אוהבים לאכול אז ברור שתתחברו עם הילד שאבא שלו שף. ואם לדוגמה אתם אוהבים לשחות, אז  ברור שתתחברו עם הילדה שאמא שלה היא בריכה".

אין תמונה דנה: "לתפוס את המקום הכי שווה בכיתה"

אילן: "הכי חשוב לא לשבת בשורה הראשונה וגם לא לשבת בשורה האחרונה. לכן, אני ממליץ לשבת בשורות האמצעיות. במידה ואפשר, הכי טוב זה לעבור כמה שולחנות בזמן השיעור זה מבלבל את המורים לגמרי".
קובי: "כדאי לשבת ליד מי שרושם או רושמת, בדרך כלל זה רושמת, את הסיכומים הכי טובים. גם לא לקחת סנדביץ' עם גבינה צהובה או עם טונה. הם תמיד משנים את מצב הצבירה שלהם אחרי כמה שעות בתיק".

איזה שיעור הכי אהבתם ואיזה הכי שנאתם?
דנה: "הכי אהבתי ספורט והכי שנאתי תורה שבעל פה".
יובל: "הכי אהבתי את מגמת תיאטרון ובמיוחד את שיעורי הג'גלינג. כן, כן, למדנו בבית ספר איך להחזיק שלושה, ארבעה ואפילו חמישה כדורים באוויר, למדנו ללכת על קביים וממש להיות ליצנים. והשיעור שהכי פחות אהבתי היה אזרחות".
עודד: "הכי אהבתי ללמוד משחק והכי שנאתי ללמוד חשבון. יותר מדיי מספרים זה עשה לי, ועדיין עושה לי, כאב ראש".
אילן: "אהבתי שיעור חופשי בחוץ. שנאתי שיעור חופשי חורפי בחוץ".
קובי: "הכי אהבתי את המקצועות ההומניים כמו ספרות ותקשורת. השיעור שהכי לא אהבתי הוא אנגלית".

יש חוויה מתקופת הלימודים שרודפת אתכם עד היום?
יובל: "אני זוכר שפעם כל הכיתה יצאה לטיול במוזיאון. חילקו אותנו לקבוצות, שמו אותנו מול ציור ונתנו לנו משימה. אני ושני חברים עבדנו ממש קשה כדי להשלים את המשימה: לצייר את הציור ולכתוב הסבר עליו ועוד כל מיני דברים. כשסיימנו הסתכלנו מסביב וגילינו להפתעתנו שכולם הלכו. רק כשיצאנו החוצה הבנו שפשוט שכחו אותנו במוזיאון. בהתחלה קצת נבהלנו אבל התחלנו לצחוק כמו מטורפים כשראינו את המורה רצה לכיווננו, מבוהלת שנעלמנו".

אין תמונה קובי: "לא לקחת סנדביץ' עם גבינה צהובה או עם טונה"עודד: "פעם נכנסה אל הכיתה מורה שלא הכרנו והתחילה ללמד אותנו. אחרי רבע שעה שבמהלכה ניסינו לשאול מי היא ומה לומדים, נכנסה מנהלת בית הספר והסבירה למורה שהיא נכנסה לכיתה הלא נכונה".
אילן: "ביום הראשון ללימודים מאד חשוב מה לובשים כי זה יכריע מה שיחשבו עליכם במשך השנה. אל תעשו את הטעות שאני עשיתי ביום הראשון. חשבתי שזה מגניב לבוא עם חולצה מכופתרת אפורה וצרור מפתחות על המכנס. אחר כך שנה שלמה הייתי צריך להביא גירים למורים ולתקן כיסאות כי חשבו שאני השרת. מה שכיף כשחוזרים מהחופש זה אפשר לספר כל מיני מעשיות על הפעילויות והמעשים בחופש. רק תיזהרו מהיכן אתם שואבים רעיונות. אני פעם סיפרתי שנסעתי עם ההורים לדנמרק ושאכלתי שם משהו שהפך אותי לגמד, ואז חזרתי לארץ על גבי אווז בר בשם מולי. מסתבר שאני לא היחידי שראה 'נילס' במהלך החופש".

בסדרה יש לכם יופי של להקה. אם הייתם כלי נגינה - איזה כלי זה היה?
דנה: "דרבוקה, כי אני חופרת חופרת אבל גם עושה שמח".
יובל: "אני חושב שהייתי פסנתר, כי אני מנגן על פסנתר. אבל אולי באיזשהו מקום הייתי רוצה להיות אקורדיון".
עודד: "דיג'רידו. זה כלי נגינה אוסטרלי שנושפים בו והוא מוציא אך ורק את התו דו. למה? בגלל שזהו התו היחידי שאני יודע לשיר".
אילן: "משולש, לא עושה הרבה אבל אי אפשר להתעלם ממנו".
קובי: "הייתי רוצה להיות קונטרה בס. אני חושב שהסיבה ברורה, לא צריך להסביר".

שלישיית הפיג'מות בטקס נבחרי ערוץ הילדים "תצפו לצחוקים, צחוקים ועוד קצת צחוקים" | צילום: עודד קרני

מה צפוי לנו בעונה החדשה?
דנה: "אילן עדיין ירצה לחזור לנתניה ועודד עדיין יהיה חייב ללכת, גרי כרגיל ישנא את שפרה ונתן יתבכיין כמו תמיד. אבל מה נראה לכם? שלא יהיה טירוף? תצפו לצחוקים, צחוקים ועוד קצת צחוקים, מה רע?".
יובל: "צחוקים, בלאגנים, שטויות, אילתורים, פספוסים, פצפצים, צ'ינצ'ילות, התבכיינויות, הפתעות, מזימות, דמויות מצחיקות, שחקנים אורחים ועוד מלא מלא מלא דברים".
עודד: "אני מוכן לחשוף פרק אחד בלבד ולספר שחוץ ממנו צפויים עוד 24 פרקים מצחיקים, מקסימים ואפילו לקראת הסוף מרגשים. הפרק שאספר עליו הוא פרק שכבר היה בעונה השלישית והחלטנו לעשות לו שיחזור. זה פרק שהיה כולו מצויר. אנחנו החלטנו הפעם לצלם אותו. זו חוויה מאתגרת לצלם פרק שנכתב כסרט מצויר".
קובי: "יהיה ספיישל פספוסים באחד הפרקים. 'הפיג'מות' מקבלים תוכנית משלהם בערוץ 'החיים הטובים' וכמובן פרק 'הדרדסים' ששווה מאוד לחכות לו".

 

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן