makoland

מה, אתם גנובים?

יעקב כהן, אביעד בנטוב ואודי גוטשלק הם שלושת הגנבים המצחיקים בהצגה “שכחו אותי בבית”. תפסנו אותם לשיחה וביררנו מה הם חושבים על הדמויות שלהם, אם הם חששו להיפצע בהצגה ומה הם חושבים על קולין, הלא הוא יון תומרקין

מאיה בניטה | מעריב לילדים | פורסם 06/12/11 11:41:36
אין תמונה מעשה בשלושה גנבים

מה הייתם עושים אם הייתם נשארים לבד בבית ולפתע היו נכנסים לבית שלושה גנבים? לקולין מההצגה “שכחו אותי בבית" זה מה שקרה. זוכרים שסיפרנו לכם על ההצגה וראיינו את טל מוסרי ורוני דואני, שמגלמים את אחיו של קולין בהצגה? אז עכשיו הגיע תורם של הגנבים לתפוס את הבמה.

משתלטים על הבית

למי שפספס את הכתבה, נחזור קצת על הסיפור. ההצגה מספרת על משפחת בראון שמחליטה לצאת לחופשה. המשפחה לא שוכחת אף מזוודה, אבל היא כן שוכחת את קולין הקטן. קולין  חושש בהתחלה להישאר לבד בבית, אבל מהר מאוד הוא מבין שזה יכול להיות דווקא כיף. טוב, כיף עד ששלושה גנבים פורצים לבית כיוון שהם חושבים שהוא ריק. קולין בוחר לא להתחבא מתחת למיטה ומחליט להגן על הבית. הוא מתמודד איתם בשלל דרכים יצירתיות עד שהגנבים מצטערים על הרגע שהם נכנסו לבית...
תפסנו לשיחה את אודי גוטשלק (שגם שימש כבמאי ההצגה), אביעד בנטוב ויעקב כהן, שמגלמים את שלושת הגנבים.

היי חבר'ה, ספרו לנו: איך ההרגשה לגלם גנב?
יעקב: "זה כמו לשחק שוטר, זה אתגר. מדובר על גנבים מסוג אחר ממה שאנחנו רגילים אליו. הגנבים האלה קצת משוגעים ומצחיקים. הם בסך הכל לא רוצים לעשות רע".
אודי: "לאביעד ולי יש ניסיון בתור גנבים כי כיכבנו יחד בהצגה '101 כלבים דלמטיים' בתור גנבים, ולכן זה היה פשוט יחסית להיכנס לדמות. הגנבים הם הדמויות המצחיקות של ההצגה. אני מגלם את הגנב האהבל, אביעד הוא הגנב הפחדן ויעקב הוא המוח, הוא מנהיג אותנו".
אביעד: "בהתחלה חששתי מהאופן שבו הילדים יקבלו את העובדה שאני מגלם גנב, שהוא דמות רעה, אבל מכיוון שאנחנו גנבים מבולבלים ומצחיקים הקהל מקבל את זה בהומור".

אין תמונה "בסך הכל לא רוצים לעשות רע"

הייתם רוצים לגלם דמות אחרת בהצגה?
יעקב: "לא, אני מרוצה מהדמות שלי. הדמות של הגנב הכי מעניינת לדעתי כי הכל סובב סביב הגנבים".
אודי: "גם אני מבסוט מאוד מהדמות שלי כי אני עושה הומור פיזי מאוד. הייתי שמח גם לגלם דמות רצינית, כי מבחינתי כל הצעה מאתגרת ומתקבלת בברכה".
אביעד: "לדעתי הדמות של הגנב היא דמות הכי עסיסית ומגניבה בהצגה. למרות שאני רגיל לגלם דמויות מצחיקות, אני חושב שהייתי יכול לגלם גם דמויות רציניות".

אאוץ'

בהצגה הגנבים שנכנסים לבית נתקלים בכל מיני מכשולים שמערים עליהם הילד קולין, שאותו מגלם יון תומרקין. קולין זורק עליהם חפצים מהקומה השנייה, ולא מדובר בבובות פרווה...

לא חששתם מכל הסצינות שבהן קולין זורק עליכם חפצים?
יעקב: "לא חששתי. אני אחד שלא עושה חשבון לדברים ולא מפחד. צריך פשוט לדעת להיזהר ולא להיפצע".
אודי: "בתור במאי יש לי חשש גדול מאוד לביטחון של השחקנים, אבל החפצים שיון זורק עלינו הם חפצי דמה. קופסאות הפח והספרים רק נראים אמיתיים, אבל בעצם מדובר בחפצים שעשויים מקלקר, כך שהכל בטיחותי".
אביעד: "אני רגיל להיפצע. אודי ואני עושים המון הומור פיזי ורגילים שאחד מאיתנו נפצע. פעם, כשצילמנו את 'סבבבנט', אודי פתח את הדלת על הראש שלי ופתחתי את הראש. חצי שנה אחרי זה הוא נתקל בקיר. אני מאמין שגם בהצגה הזאת עלולים לקרות דברים כאלה, אבל אני מקווה מאוד שלא".

אין תמונה "אני רגיל להיפצע"

למרות הסבל שדמויות הגנבים עוברות מצד קולין, יעקב, אודי ואביעד רק משבחים את יון. "הוא מקצוען, מקסים, נפלא וחתיך", הם מסכימים פה אחד.

ספרו קצת על שאר השחקנים בהצגה.
יעקב: "עבדתי בעבר עם אודי ואביעד בתיאטרון, והם צמד שכיף לעבוד איתו. אני תמיד מלמד אותם טריקים על הבמה. תמיד חשבתי שאני משוגע, אבל כשהתחלתי לעבוד איתם הבנתי שהם משוגעים יותר ממני. גם שאר השחקנים: אורנה דץ, מיקי קם, דון לני גבאי, רוני דואני וטל מוסרי מקסימים".
אודי: "כיף ומצחיק עם כולם. מיקי קם תמיד עושה לנו פרצופים וקולות, יעקב כהן תמיד מספר בדיחות ומפיל אותנו מצחוק, רוני, טל ודון מגיעים מערוץ הילדים ויש להם הווי משותף, ואורנה דץ היא הסיבה לכך שמדובר במחזמר. היא זמרת מעולה, וכולם לומדים ממנה איך לשיר באופן מקצועי".
אביעד: "יש אווירה שמחה מאוד על הסט. הרבה פעמים במהלך החזרות אנחנו נזכרים בבדיחות ומחליטים אם להכניס אותן או לא. כך שכל סצינה לוקחת הרבה זמן בגלל הבדיחות שלנו".

בעל הבית

כשהסרט "שכחו אותי בבית" יצא כמעט כולם צפו בו. טוב, כמעט כולם. מתברר שאביעד מעולם לא צפה בו. "לא הכרתי את הסרט ועד עכשיו לא צפיתי בו. עבדתי על דמות הגנב מהמחזה, כך שלא העתקתי דמות, אלא המצאתי חדשה. אני מקווה שכשיהיה לי זמן אצפה בו".

יעקב ואודי, בניגוד אליו, חרשו על הסרט. "צפיתי בו בתור ילד ולמדתי ממנו המון", אומר אודי. "זו פעם ראשונה שהסרט מעובד לתיאטרון. המפיקים הבינו שמדובר בעלילה מעניינת, מרגשת ומצחיקה, והחליטו שהגיע הזמן להעלות את הסיפור על הבמה. כבמאי לא ניסיתי להתחכם ולקחתי את הסיפור, ויחד עם אסף אשתר, שכתב את הלחנים והשירים, ביצענו את העיבוד הבימתי שלו. אני מרגיש שההצגה היא משהו שלא כדאי לפספס"."אני צפיתי בסרט מיליון פעם", מספר יעקב. "זה סרט מקסים וכיפי לכל המשפחה. הילדים שלי מתים עליו".

אין תמונה כל משתתפי ההצגה

קרה לכם שנשארתם לבד בבית בתור ילדים?
יעקב: "בבית של תשעה אחים לא היה אפשר להישאר לבד. לא ידעתי מה זה להיות לבד, בזמן שישנו ארבעה בחדר אחד".
אודי: "לי יצא להיות לבד, ובתור במאי ניסיתי להעביר את החוויות האלה בהצגה".
אביעד: "גם לי יצא להיות לבד. אני זוכר שנהגתי לשחק, לבנות אוהלים, לזחול מתחת למיטה, לבנות עולמות ולצאת להרפתקאות כשהכל אצלי בחדר. הדמיון שהיה לי בתור ילד הוא גם הדמיון שמציל בסופו של דבר את הילד קולין מידי הגנבים".

>>כתבות נוספות של "מעריב לילדים" תוכלו לקרוא בגיליון השבוע. רוצים להצטרף לחודש היכרות?

>>טל מוסרי ורוני דואני בראיון מיוחד

>>לרכישת כרטיסים בהנחה לחצו כאן


>>מחפשים בנרות: כל האירועים וההמלצות לחג החנוכה

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן