makoland

הנרי דוד: "אין מצב שהייתי מתקבל לכיתת מחוננים"

אהבתם את העונה הראשונה של "יוני והמחוננים"? עוד לא יצא לכם לראות? הסדרה חוזרת בעונה שנייה שתוכלו לראות החל מהשבוע מדי יום חמישי בשעה 15:30 בערוץ דיסני ביס. לכבוד העונה החדשה תפסנו לראיון מיוחד את הנרי דוד ומאי מלר כוכבי הסדרה

ענבל סינגר | מקולנד | פורסם 08/09/11 14:09:12 

"יוני והמחוננים" היא סדרה מוסיקלית שמתרחשת בפנימיית המחוננים "אולימפוס". בעונה החדשה תעקוב הסדרה אחר המשך עלילותיהם של יוני, עלמה, אדם ונעה בבית הספר. במרכז תעמוד מערכת היחסים בין הדמויות, ובמיוחד המשך סיפור האהבה של יוני (איתי עשת) ועלמה (מאי מלר). בנוסף לשחקנים האהובים נתי קלוגר, עידן אלתרמן, הנרי דוד ועידו מוסרי, נוכל לראות בעונה החדשה את דוד שאול ("השועלים") בתפקיד רון – תלמיד חדש שמנסה לנצל את כולם בלי חשבון, אלכס מ"היפה והחנון", דרק שארפ, גיא לואל ומיקי גבע.

לכבוד עליית העונה החדשה קבלו ראיון עם שניים מהכוכבים - הנרי דוד שמשחק את מייק המורה המגניב למוזיקה ומאי מלר שמשחקת את עלמה, התלמידה הכי מוזיקאלית בבית הספר.

לו רק היית קצת פחות המורה שלי

אין תמונה המורה שכולכם הייתם רוצים

היי הנרי, נחמד לך לשחק מורה למוזיקה. איך אתה והמורים הסתדרתם בבית ספר?
"לא כל כך הסתדרנו. הייתה לי ביקורת חריפה על צורת הלימוד ועל זה שלא מרתק אותי. תליתי את מלוא האחריות על כך במורים או במשרד החינוך. היה משעמם, לא מאתגר, לא מעניין, היו רק מבחנים על גבי מבחנים".

ובתור מישהו שיש לו בטן מלאה על מורים, איך זה בשבילך לשחק מורה?
"מייק, המורה שאני משחק, מחפש דרכים חדשות להעביר חומר ולעניין תלמידים. הוא קושר אותן להווי היומיומי שלהם, שיהיה להם מעניין ולא מחפש רק איך להעביר את התכנית כדי לסמן וי. הוא באמת דואג לילדים והוא גם אוהב אותם, ואני חושב שזו אולי הנקודה המרכזית. הוא מורה מגניב כזה אבל דווקא כי הוא אוהב את התלמידים ולא כי הוא חייב ללמד".

היו מקבלים אותך לכתת מחוננים?
"אין סיכוי. הייתי תלמיד גרוע שלא לומד כל כך. היה לי נורא משעמם וניסיתי לבדר את עצמי בכל דרך אפשרית מחוץ לכתה או בכתה. שנאתי מבחנים, עד היום שונא. זה משפיל, זה גרוע, זה מעודד תחרותיות מגיל צעיר ומלמד את הילדים לשנאה ולא לאחווה ולחברות".

מחונן וחננה, זה אותו דבר לדעתך?
"ההבדל הוא באיך שהסביבה החיצונית מסתכלת על זה, פעם קראו לזה חננה והיום מחונן".

אם יזדמן לך לפנות לתחום ההוראה, מורה לאיזה מקצוע תהיה?
"למדעי החיים, והכוונה אינה לביולוגיה. אני חושב שזה מקצוע שלא מלמדים בכלל, מה זה חיים ולמה חיים ומה עושים בחיים האלה, חוץ מפונקציונאליות רובוטית שאליה מחנכים אותנו".

אין תמונה המחוננים הכי לא חנונים

מי לדעתך יותר מופרעים בסדרה, אתם או התלמידים?
"לנו יש מופרעות קלינית שלא ניתן לתקן כבר אבל לחבר'ה הצעירים עוד יותר תקווה".

היה קשה לעבוד עם בני נוער שאין להם את הניסיון של השחקנים בוגרים?

"היה ממש כיף לעבוד אתם. בהרבה מובנים הם יותר מבוגרים מאיתנו. הייתה תחושה שהם יותר בשלים לחיים מאיתנו, מהדור המבוגר. הם תמיד היו מוכנים ומלאי ביטחון. לא ציפיתי מהם לפחות מזה, אבל הפתיעו אותה לטובה".

את הילדים שלך היית שולח לפנימיית מחוננים?
"יש לי שני ילדים, מיכאל בן שנתיים ודריה בת 3 חודשים. אני לא אשלח אותם לבית ספר רגיל, זה בטוח. אני מקווה שבעוד חמש שנים משרד החינוך ישתנה מן הקצה אל הקצה".

מה תמיד תכננת לעשות בחופש הגדול ולא הספקת?
"תכננתי לשכוח מהסיוט שנקרא בית ספר ואף פעם לא הצלחתי. אם בית הספר היה מעניין, אז החופש לא היה כל כך הכרחי. התלמידים היו פשוט נהנים בבית ספר".

"אני מחוננת, אבל מכל המחוננים אני משחקת את המגניבה ביותר"

אין תמונה מאי מלר ואיתי עשת

מאי מלר רק בת 18, אבל יש מאחוריה שובל של הצגות תיאטרון בהן שיחקה, ובימים אלה היא משחקת בתיאטרון העירוני של הרצליה בנוסף לכיכובה בסדרה. חוץ מזה, בעוד חצי שנה היא מתגייסת לצבא ועתידה להיות בלהקה צבאית. אין ספק שהיא בדרך הנכונה.

תגידי מאי, זה לא קצת פאדיחות לשחק מחוננת?
"זהו, שעלמה היא מחוננת למוזיקה אז מכל המחוננים היא המגניבה ביותר. היא צינית ורוקיסטית והיא חכמה וזה לא פאדיחה להיות חכם ומחונן. אני חושבת שזו המהות של שחקן, להיות בתפקיד קיצוני ומביך, זה יותר מושך אותי".

חננה ומחוננת, זה היינו הך?
"המון פעמים אמרו לי יוני והחננים ותיקנתי למחוננים. מחונן זה מישהו שיש לו תכונה שהוא נולד איתה, שיש לו כישרון. חננה זה גם בהתנהגות וזה לא רק הכישרון שקיבלת. גם בסדרה, בנועה ואדם יש משהו חנוני בנוסף לכישורים. אז יש הבדל".

היית רוצה להיות בכתת מחוננים?
"זה יותר קשה. אני תלמידה סבבה אבל בכתת מחוננים אין באמת צחוקים כמו בסדרה".

אין תמונה ארבעת המופלאיםבמה את דומה לדמות שאת משחקת, של עלמה?
"בקטע של המוזיקה. אני אוהבת מאוד וחברותית ואכפתית, היא מאוד דומה לי. אני חושבת שהיא יותר צינית ממני. יכול להיות שהייתי מגיבה אחרת ממנה במצבים דומים. עדיין, כל העקיצות שלה זה עם המון אהבה ובצחוק".

איך צילומי התכנית הסתדרו עם עיסוקייך הלימודיים?
"אין מה לעשות, לימודים זה חשוב. אימא הזכירה לי כל הזמן לא לזלזל והלימודים זה משהו חשוב. דיסני הבינו אותנו. לא באתי בשעות הבוקר אלא אם זה היה שבת. אין ספק שזה לא היה קל, צילמנו את שתי העונות רצוף, אבל התחשבו בנו מהבחינה הזאת".

מה באשר לתגובות של החברים?
"ממש פרגנו. שמו לי בפייסבוק קליפים מתוך הסדרה על הקיר ונתנו לייקים. יצא שילדים זיהו אותי ברחוב. הייתי בסינמה סיטי וילדה אחת הסתכלה עליי והלכה אחריי רבע שעה ולא הבנתי. בסוף היא תפסה אומץ לבקש תמונה איתי".

איך את מסתדרת עם איתי שמשחק את יוני, על הסט ומחוץ לסט?
"הוא מקסים. אני מתה עליו. התחברנו ממש. גם דביר וגם אליסה, נהיינו חברים טובים. אכלנו לפני הצילומים ואחרי. זו תקופה שנמצאים המון ביחד".

בסדרה את שרה. יש מחשבות להיות זמרת?
"ברור זו מטרה משמעותית. אני אוהבת במה וזה מתבטא בתיאטרון, מחזות זמר, גם ריקוד. אני עכשיו מופיעה בתיאטרון הרצליה, וגם בלהקה של חברים. התחלנו לפני כמה זמן, עוד אין שם ללהקה, אנחנו מנגנים בעיקר ג'אז ובלוז, בינתיים קאברים. יש סקסופינסט, קלידן ובסיסט".

יוני והמחוננים פרק 1 אף אחד לא לומד פהאיך זה לשחק עם שחקנים מנוסים כמו עידן אלתרמן והנרי דוד?
"כיף, זה מלמד מאוד. אלה אנשים שש להם יותר ניסיון במקצוע, יותר חופש על הסט ויכולת אלתור. מעניין לראות איך הם לומדים טקסטים ומשנים. לא היו הרמות אף וכאלה עלינו הצעירים, להיפך, רק צחוקים ושיתוף".

זכורה לך חוויה מיוחדת מסט הצילומים?
"עידו מוסרי התחפש לבת בסדרה ופשוט לא יכולתי להפסיק לצחוק בכל פעם שהוא נכנס לסצנה, לא עצרתי את עצמי והתחלנו שוב ושוב מהתחלה. השחקנים הבוגרים קורעים במצחוק, כן ירבו מורים כאלה במציאות. יהיה אחלה לבוא כל יום לבית ספר עם מורים כאלה, אבל הבעיה שלא כל כך לומדים".

>> העונה השנייה של "יוני והמחוננים" משודרת החל מה-08.09 מדי יום חמישי בשעה 15:30 בערוץ דיסני לצופי יס.

 

 

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן