makoland

שון גיטלמן: "אין לי מושג כמה דברים עשיתי בשנה האחרונה"

אהבתם לשמוע את שון גיטלמן שר ב"בית ספר למוסיקה" וגם מדבב בסדרה המצוירת "העולם המופלא של גאמבול". עכשיו יש לכם הזדמנות נוספת לשמוע את שון - הפעם הוא מדבב זברה מתוק בן חמש בסדרה "זו" בערוץ דיסני ג'וניור. פגשנו אותו באולפן וראינו אותו מדבב בפעולה

ענבל סינגר | מקולנד | פורסם 13/12/12 13:56:07 

עם הכניסה לאולפן הדיבוב בוקע מהרמקולים קולו המתוק של שון גיטלמן. מבעד לחלון גדול הוא יושב עם ערימת דפים רמה, ומבטו נודד בין הדפים לבין המסך שעליו מוקרנת סדרה מצוירת. כולו מרוכז לחלוטין במלאכת הדיבוב, מסתבר שכבר למעלה משעתיים. "הוא מאוד מקצועי", אומרת הבימאית שעוקבת אחריו ליד קונסולה עם הרבה כפתורים. "כיף לעבוד אתו".

מסתבר ששון בן ה-10.5 מבלה בזמנו הפנוי מלימודים לא רק בשירה אלא גם בדיבוב סדרות וסרטים מצוירים. לפני שהוא דיבב בסדרה "העולם המופלא של גאמבול" הוא כבר עשה מספר תפקידים קטנים בהפקות מצוירות אחרות, ומיד אחרי שהוא מסיים את יום העבודה הנוכחי, הוא קופץ לאולפן בהמשך המסדרון כדי לדבב תפקיד בסרט "קסם של הורים". "אני כבר רגיל לזה", שון מודה. "אני יודע שאולי זה נראה קשה לדבב, אבל זה ממש לא קשה".

בסדרה המצוירת החדשה "זו" אתם מוזמנים להצטרף לזו, זברה קטן ומקסים בן חמש (אותו מדבב גיטלמן) שחי בעיר המודרנית בחברת משפחתו: הוריו, סבו וסבתו וסבתא רבא שלו.

הסדרה זו בערוץ דיסני ג'וניור מי יותר חמוד: שון או זו? | צילום: דיסני ישראל

זו חי חיים רגילים, שכל ילד יכול להכיר ולהזדהות איתם, אך בעולמו של זו, כל מצב של טעות, שגיאה, אי הבנה, פליטת פה או בלבול, יכולים להתפרש כמשחק בלבד ולא יותר. "הוא כל הזמן חי בהפתעות", מספר שון. "ולפעמים הוא מגלה שהדברים שהוא רוצה הם לא באמת אותו דבר כמו שהוא חשב".

 -איך עובד כל העניין הזה של דיבוב?
"יש לך טקסט מול העיניים על השולחן, ורשום לך בדף הראשי כמה משפטים יש לך לעשות. אני יושב מול המסך, מוקרן הפרק ואני צריך להגיד מה שהם אומרים בעברית, בזמן שאני שומע את האנגלית".

-זה בטח ממש קשה.
"לא תמיד זה קשה".

-דרך טובה ללמוד אנגלית.
"האמת שאני לא מקשיב לאנגלית שלהם כדי לא להתבלבל".

-איך היית מסכם את השנה האחרונה מאז "בית ספר למוסיקה"?
"שנה מאוד כיפית ומוצלחת. וואו, עשיתי הרבה דברים השנה, אין לי מושג כמה. היה ממש מיוחד וכיף לעשות את הקליפ עם קרן פלס, זה היה הקליפ של הסינגל הראשון שלי. יש תכנון לעבוד על שירים נוספים, אבל עדיין לא הקלטנו, לא עבדנו, אפילו לא הוציאו לחן או מילים, אבל רוצים. אז כרגע אני מתמקד בדיבוב סדרות מצוירות. פה ב'זו' אני צריך לשרוד דיבוב של 52 פרקים!".

שון גיטלמן שון גיטלמן באולפן הדיבוב | צילום: ענבל סינגר

-איזה שינוי התרחש אצלך בשנה הזאת?
"עברתי תהליך, אבל זה היה קשה. בתקופה של 'בית ספר למוסיקה' לקח לי חצי שנה להתרגל לכל העניין הזה של מעריצות, תגובות, ראיונות בתקשורת. בהתחלה אפילו נלחצתי".

-יש לך מלא מעריצות?
"כן, בטח, אני אוהב את זה!".

-יש לך פייסבוק?
"כן, אבל יש הרבה הרבה חיקויים.  פעם אחת מישהי עשתה לי פרופיל בפייסבוק וכתבה שאני 'בת'. זה בכלל מצחיק".

-איזה טיפ יש לך לילדים שרוצים לדבב?
"קודם כל, לא לשכוח שלא רואים אתכם, שומעים אתכם - הקול זה מה שהכי חשוב".

-איזה סדרות מצוירות אתה אוהב לראות?
"פיניאס ופרב, קסם של הורים, אחותי מתה על קיק ולפעמים אני רואה איתה".

שון גיטלמן אוהב את המעריצות | צילום: ענבל סינגר

-איך הילדים בבית ספר מגיבים להצלחה ולפרסום?
"הכיתה שלי סבבה עם זה. בקליפ שעשיתי לסינגל הראשון הרבה ילדים מהכיתה שלי השתתפו והיה להם ממש כיף לקחת חלק בזה. צילמנו בבית ספר. אולי יש כמה שקצת מקנאים לפעמים".

-איך אתה מרגיש עם זה שמקנאים?
"לי לא אכפת. יודעת מה הבעיה שלהם? הבעיה שלהם שהם לא יודעים לפרגן. אני מכיר את זה שיש כאלה שלא יודעים לפרגן. אני לא מגיב לזה. זה בסדר שיש גם תגובות כאלה".

>> הסדרה "זו" משודרת בערוץ דיסני ג'וניור בימים א'-ה' בשעה 18:45. פרקים חדשים ישודרו החל מה-04.01.13 בימי ו' בשעה 16:25.

 

>> תובל שפיר: "מה יהיה בעונה השנייה של גאליס? יותר משולשי אהבה!"

 

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן