makoland

הכו את המומחה!

שוב המומחה משיב על שאלות קשות ומתקילות שלכם. והשבוע: האם רוחות רפאים קיימות? וזומבים, הם באמת ניזונים ממוחות לארוחת צהריים?

דודו בן שטרית | מעריב לילדים | פורסם 12/03/12 11:19:53

שאלה מהעולם הבא: האם רוחות רפאים קיימות?

זאת שאלה קצת מפחידה. המומחה גם ככה מפחד מאוד מרוחות חזקות, אז רוחות רפאים מפחידות אותו שבעתיים! האמת היא שאין דרך ממש לדעת אם רוחות רפאים אכן קיימות באמת. ישנו תחום מסוים במדע שמנסה לחקור את התופעה ולראות אם ניתן למצוא הוכחות מדעיות לקיומן של רוחות רפאים.

הכה את המומחה 3 מפחידדד לאללה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

האמת היא שבינתיים לא מצאו ממש עדויות חד-משמעיות לקיומן של רוחות. ממש כמו תופעות בלתי מוסברות אחרות (כמו עב"מים), גם כאן הדעות חלוקות. יש מי שטוען בוודאות כי רוחות קיימות והן אוהבות להשתעשע בבתים ריקים או במרתפים חשוכים. אחרים טוענים שמדובר באגדות ושכל העדויות המובאות בנושא הן פרי דמיונם של יוצריהן.

כך או כך, רוחות הרפאים נהנות מהילת המסתורין שאופפת אותן. הרי מה שאנחנו לא מכירים בדרך כלל מפחיד אותנו מאוד ובגלל זה יש לא מעט סרטי אימה טובים שמככבות בהם רוחות רפאים. אגב, אני אישית מעדיף רוח ספציפית מאוד - הרוח של קספר. הוא כזה חמוד, נכון?

הכה את המומחה 3 רוחות רפאים בתור לאודישן לסרט אימה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

קספר אוהב לעזור (אפילו שהרושם הראשוני שהוא בדרך כלל עושה הוא לא רושם חיובי במיוחד). אבל הוא תמיד משתדל לשנות את דרך המחשבה שלנו על הדברים שאנחנו בדרך כלל מחשיבים כמפחידים. אם אתם בכל זאת מפחדים קצת מרוחות רפאים, אנחנו יכולים להרגיע אתכם ולהגיד שנכון להיום אין עדות מהימנה או הוכחה לקיומן של רוחות רפאים. חוץ מקספר כמובן...

שאלה מהסרטים: האם זומבים קיימים באמת והאם הם באמת ניזונים ממוחות?

זומבים לא באמת קיימים. אבל הם ללא ספק משמשים השראה רבה ליוצרי סרטים, לסופרים ולתסריטאים רבים. בעצם, כשחושבים על זה, אולי הם כן קיימים. הרי רואים אותם בכל מקום! אפילו במשחקי מחשב! הרעיון של תחיית המתים והמחשבה כי יום יבוא והמתים ייצאו מהאדמה ויתחילו להלך בין החיים הוא רעיון עתיק מאוד.

הכה את המומחה 3 זומבי, אוהב לרקוד זומבה? | צילום: אימג'בנק / Thinkstockלמעשה אפילו בכתבי הקודש ישנם אזכורים על כך שייתכן ובעתיד המתים יקומו לתחייה. לא מוזכר שם ממה בדיוק תהיה מורכבת התזונה שלהם. יכול להיות שהם יעדיפו לזלול מוח על פני סלט ירקות (מי לא היה מעדיף זאת?), אבל הסבירות שהם באמת יקומו לתחייה כדי להתחיל לזלול את החיים נשמעת לי קצת דמיונית.

ראשית, נתחיל מהעובדה הפשוטה שברגע שהאדם מת כל המערכות הגופניות שלו מפסיקות לתפקד. לאט לאט הגוף מתחיל לאבד את היציבות שלו ותאי הגוף מתחילים להתפרק ולהירקב. בסוף תהליך ההתפרקות הזה לא יישאר מאיתנו הרבה וביום תחיית המתים נהיה בקושי רבע זומבי.

הכה את המומחה 3 מי מארגן לנו חסה? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock אגב, אני לא יודע אם אתם מכירים, אבל ישנו משחק מחשב שנקרא "זומבים נגד צמחים", ועל פי יוצרי המשחק הזומבים דווקא מעדיפים מזון מן הצומח מאשר מנה בשרית טובה. וזה באמת מעלה שאלה מעניינת. אם אכן היו זומבים בעולם, מה היו עושים כל אלה שבעודם בחיים היו צמחוניים? האם הם היו אוכלים מוח של ברוקולי בתור זומבים? נקודה למחשבה.

לאן שולחים שאלות? לכתובת האי מייל: yeladim@maariv.co.il

>> את המדור המלא וכתבות נוספות של "מעריב לילדים" תוכלו לקרוא בגיליון השבוע. רוצים להצטרף לחודש היכרות?

 

>>  רוצים לזכות בכרטיסים זוגיים לסרט "מראה מראה"?

>>  קראו הכתבה ואולי תזכו במשחק המגניב BANANAGRAMS!

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן