makoland

הגמר הגדול בתחרות משחקי הרחוב: הצביעו והשפיעו

המון ילדים שלחו לנו סיפורים, ולרבים מהם יישלחו בקרוב שוברי קנייה. הטובים שבסיפורים עולים כאן לגמר, ואתם מוזמנים לקרוא ולהצביע לסיפור שהכי אהבתם. איזה מתח: מי יזכה במקום הראשון באלף ש"ח לקניות?

מקולנד | פורסם 28/12/11 12:00:00
אין תמונה אנחנו רוצים לזכות!

המון ילדים שלחו לנו סיפורים על חוויות המשחק שלהם. סוף כל סוף הגיע הגמר והנה אנחנו מפרסמים את הסיפורים הכי טובים והם מועמדים להצבעה שלכם הגולשים. הפרס הגדול הוא 1,000 ₪ לקניות במגה ספורט, הפרס למקום השני  750 ₪ והפרס למקום השלישי  500 ₪. שיהיה המון בהצלחה לכותבי הסיפורים וכמה שיותר הצבעות!

1. הסיפור של יהודית אזוט

אני רוצה לספר לכם ששיחקנו אני ובעלי עם ילדינו הקטנים, בני שלוש וחמש, את המשחק "עמודו". הם כמובן לא מכירים את המשחק, אבל זה הזכיר לנו את הילדות שלנו.

רציתי לשחק איתם בחוץ בגן שעשועים אבל כשאני לוקחת אותם מהגנים בשעה 16:00 כבר מתחיל להחשיך ונהיה קר, אז שיחקנו בבית.

היה מאוד משעשע, לקח קצת זמן עד שהם הבינו את כללי המשחק והם גם ניסו להוסיף כללים משלהם, למשל שאפשר לעלות על כסא ומי שעולה על כסא לא ניתן לפגוע בו עם הכדור והם גם רצו בכל החדרים של הבית כדי שלא נוכל לפגוע בהם.

היה לי ממש כיף להיזכר במשחק הזה. בילדותי הייתי משחקת שעות.

2. הסיפור של חגית גרינפלד

השבוע אני וחברים שלי היינו בגינה והיה משעמם, אז התחלנו ושיחקנו 3 מקלות, עד שהגענו שכול אחד מהמקלות רחוק אחד משני.

אחת מהחברות שלי קפצה ונפלה בדיוק על העורב שהיה ליד. כמה שזה היא מצחיק אבל הוא עשה לה משהו על הראש עם  המקור. אני לא יודעת בידיוק מה זה אבל אני יודעת שאת היום הזה אני לא אשכח בחיים.

היה כיייף ונהנו. זה המשחק האהוב עלינו.

ילד צופה בטלויזיה ואוכל צאו מהטלוויזיה ותתחילו לשחק | צילום: bttoro, Istock

3. הסיפור של דניאל סטרלצוב

אחחחח, איזה כיף זה לחזור למשחקים של פעם... אני זוכר שבבית ספר שיחקנו כל הכיתה תפסוני והייתי ממש טוב. אך הזמנים עברו, יזמתי אותו עם משפחתי, ושיחקנו ממש מעולה.

אני ואימי מצד אחד, אבא ואחותי מצד שני והצטרפה המשפחה הרחבה - הדודים, הדודות, הסבים והסבתות, מרגו וקליאו חיות המחמד המתוקות שלנו.

אבא ניטר, בכדי לשבות את חברי קבוצתי אני התחמקתי בגלגולים ובנס הוא לא שבה אותי.

אימי אמנם נשבתה, אך פדיתי כשבקצה המסלול תפסתי את אחותי. משם שילבנו את זה בכריות, והתחלקנו לזרוק אחד על השני תוך כדי התפסוני כריות.

מרגו נבחה בשיא כוחה לכל עבר וגרמה לרעש נוראי. קליאו פיזרה וחיסלה עוד ועוד כריות. המון נוצות עפו לכל עבר, והיה ממש ממש בלאגן. לא ראינו אחד את השני מרוב הבלאגן שנותר.

הסבים והסבתות נרדמו מתחת לערימת נוצות, הדודים והדודות הפכו לסביבונים. אני, אימי ואבי התחלנו לשיר בקולי קולות ואחותי פרצה בצחוק תרועתי.

בסוף אני ואימי ניצחנו ובגדול, כי אין על הבלאגן, שנינו היחידים שהצלחנו להיות מפוקסים למרות הבלאגן הגדול. למרות שגם אנחנו בקושי היינו מרוכזים, כיף כזה מעולם לא היה לי. מודה לכם על שהזכרתם לנו על המשחק המדהים הזה.

4. הסיפור של נועם חיימוביץ

המורה שלי לספורט מלמדת אותנו הרבה משחקים חדשים. אחרי הצהריים, אני וחברותיי בבניין, יורדות למטה לרחבה ומשחקות את המשחקים שלמדנו בבית הספר.

אחד המשחקים האהובים עלינו הוא תופסת צבעים. כל אחת מנסה לבחור צבע שאין אותו הרבה בסביבה.

בנוסף, בכל פעם שאני מספרת לאמא שלמדנו משחק חדש ומסבירה לה אותו, היא אומרת: יו זה משחק של פעם, ואני אומרת לה: לא, זה משחק שאנחנו משחקים בו עכשיו.

אחרי מספר פעמים, אמא הסבירה לי, שאת כל המשחקים האלו, היא ושכניה היו משחקים כל הזמן בחצר, שפעם הילדים לא היו יושבים כל היום מול הטלויזיה והמחשב, אלא משחקים בחוץ.

אמא מאוד אוהבת שכולנו יורדים למטה ומשחקים, היא אומרת שזה בריא לגוף ולנשמה.

אין תמונה מה זה כייף

5. הסיפור של משי ששון

אני וחברתי לכיתה כמעט בכל שבוע משחקות תופסת צבעים עם ילדים. שיחקנו תופסת צבעים עם ילדה קטנה שאין לה עם מי לשחק.

אני וחברתי שיחקנו איתה בהפסקה וכך עוד 3 ילדות בגילה הצטרפו אלינו. המשכנו לשחק איתם והם נהנו מאוד.

כך גם השגנו לה 3 חברות וגם כל שבוע אנחנו הולכות אליה ומשחקות איתה וכל פעם מחדש מצטרפות אליה עוד חברות והיא נהיית מרוצה מיום ליום וגם אנחנו (תראו  כמה זה חשוב לעזור לאנשים - גם הם נהנים וגם אתם נהנים!)

ועל כך נאמר: "עשית משהו בשביל מישהו..."

6. הסיפור של מיכל שפרוט

שלום שמי מיכל וכיוון שילדיי כבר מעט בוגרים למשחקים הללו, אני לעיתים משחקת עם הבת של חברתי המקסימה יעלי, שהיא בת 5. הפעם בחרנו בים-יבשה. מזל שלא לבשנו בגד ים ומציל לא היה מזיק, אבל החלק הטוב מכל שלא לכלכנו את הבית מהחול.

היה כייף וברור שלעיתים הים גלש ליבשה, וכן קורים ניסים ויבשה הפכה לים. זה לא תמיד פשוט לילדונת לקפוץ בזמן למעגל אך זה נחמד ומצחיק ואני מקווה שהיא תמשיך לשחק את המשחק עם החברות בגן, כי אלה המשחקים האמיתיים והם אף יותר מוצלחים ממשחקים שעולים ים של כסף. אז זהו, המשיכו לשחק במשחקי הרחוב ואל תשבו כמו בטטות מול מסכי המחשב והטלוויזיה.

אין תמונה מתאים לי שופינג במגה ספורט

7. הסיפור של ירדן צח

הסיפור שלי הוא על תופסת שרשרת. תופסת שרשרת היא אחת המשחקים האהובים עלי. כשהייתי יותר קטנה כל פעם הייתי הולכת עם חברותיי לגינה, לפארק, ואפילו בבית הספר, לשחק תופסת שרשרת.

בחרנו ילד אחד שיהיה התופס וכל השאר היו רצים במעגלים ובורחים מהתופס. כאשר התופס היה תופס מישהו הוא היה מתחבר איתו יד ביד וניסו לתפוס עוד ילדים.

בגינה היינו עולים על מגלצ'ות ובורחים וכאשר היו הרבה ילדים תפוסים וזו היתה שרשרת ארוכה, היינו עושים עיגול סביב הילדים שנשארו ותופסים אותם ביחד.

היה לי כיף לשחק במשחק זה, מכיוון שזו היתה שעת חברה כיפית ביחד. היינו מאוד נהנים לשחק במשחק זה וגם היה לי כיף להיזכר בחוויה זו.

8. הסיפור של אור בן דוד

נתתם לי משימה מאתגרת, מעניינת, שכל אחד יכול ליהנות בה. בשבוע שעבר שיחקתי עם האחים (שזה לא קורה הרבה). שכנעתי אותם לשחק ביחד,ו אז פשוט בשבת ישבנו והתחלנו לשחק את המשחקים. נהנו מכל רגע, והופתענו לגלות שזה ממש כיף, ותחרותי.

המשחק הראשון היה במיוחד לחנוכה אחרי הדלקת החנוכיה, פשוט שיחקנו במשחק הסביבונים, ובזה אח שלי היותר גדול ניצח. הסביבון שלו נשאר הכי הרבה זמן. אין ספק שזה משחק מהנה.

את המשחק השני, תופסת שרשרת, שיחקתי דווקא עם החברים, כי אנחנו לא הרבה במשפחה. זה המשחק החברתי הכי כיף ששחקתי. היה ממש כיף, אחלה של משחק, לא ציפיתי שזה יהיה כל כך כיף.

אין תמונה אז למי אתם מצביעים?

9. הסיפור של גל אביבי

ביום שבת אני ואחי יצאנו לטיילת, שם פגשנו את חברינו. אחי הלך לשחק עם חבריו הקטנים ואני עם חבריי. לאחר שעה כבר לא ידענו במה לשחק , מזל שחבר הביא כדור ואז העליתי את הרעיון לשחק כדורגל סיני.

הסברתי לחברי את המשחק והם מאוד אהבו אותו, התחלנו לשחק. לאחר כמה זמן גם אחי וחבריו הצטרפו אלינו ואז התחילו עוד ילדים להצטרף. המעגל נהיה ממש גדול והמשחק נהיה ממש מצחיק אפילו אמא של אחד הילדים הצטרפה למשחק. מאוד נהניתי לשחק את המשחק. חברתי הטובה ביותר ניצחה. מאוד שמחתי בשבילה.

יש להודות שהמשחק היה מאוד מעייף אך ממש נהנינו. מזל שאמי הגיע עם בקבוק פטל גדול וחילקה לכולם.

 

איזה מתח! מי יזכה באלף ש"ח? מי?!

הפעילות הסתיימה - תודה שהצבעתם!

 

הצביעו לסיפור שהכי אהבתם! מה זה פרויקט "זוזו"? פרויקט ביוזמת התאחדות הספורט לבתי הספר, משרד החינוך ומשרד התרבות והספורט. במסגרתו נערכות פעילויות שונות כמו: הוספת שעת פעילות גופנית ייחודית למערכת השעות, הפקת ימי ספורט וימי חוויה, הקמת חממות ספורט בבתי הספר ונערכת אליפות ישראל במשחקי רחוב.

 

>> לקריאת כללי התקנון

http://www.promomagazine.co.il/page/image1/391/logoB.gif


ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן