הדיירים: זוג בשנות ה- 30 המאוחרות לחייהם + שלושה בנים בשנות העשרה. 

הבית והחזון: נחלה במושב במרכז הארץ. בשטח ניצב בית ישן שלא ראוי למגורים ויועד להריסה. בחצר הגדולה שני עצי פקאן עתיקים ויפהפיים.
הפנטזיה: בית מפואר שיראה כאילו נלקח מתוך טלנובלה ספרדית. הדרישות: יחידה לכל ילד, מרתף רחב לשולחן ביליארד, מטבח שיתפקד כמרכז הבית, חדר מגורים שמשקיף אל הבריכה וג'קוזי צמוד. בנוסף, חדר משפחה לצפייה משותפת בטלוויזיה וחדר שינה ענק ומפנק לבני הזוג.

עלות משוערת של הבית: כארבעה מיליון שקלים עלתה בניית הבית שמתפרש על 850 מטר, וכוללת את השלד, את חדרי הרחצה והמטבח.

 אמבטיה על רגליים, מיני סוויטה לכל ילד

המטבח: לבקשת הדיירים תוכנן כך שיתפקד כמרכז הבית; לבישול ולארוחות משותפות אבל גם להכנת השיעורים והכביסות. כל מכשירי החשמל הוסתרו בארונות סגורים (כולל מכונת כביסה וייבוש, ארונות אחסון לחומרי ניקוי ומשטח קיפול לבגדים הנקיים).
החלל תוכנן בצורת חית, ובמרכזו הוצב אי גדול. המטבח הוזמן מדקור - הארונות בגוון שמנת, השיש בצבע חול והקרניז מעל התנור בצבע לבן, ומעניק מראה עשיר ואלגנטי.   
במקום חלונות תוכננה ויטרינה ברוחב של שישה מטר, שנפתחת לגינה ומכניסה הרבה אור ונוף.

התקרות בבית גבוהות ומשוות לו מראה מרווח מאוד, עוצמתי ולא שגרתי. בחלק מהמקומות התקרה מתנשאת לגובה של שישה מטר. כדי למלא את המרחב, תלינו גופי תאורה גדולים וגרנדיוזים. צבענו את התקרות בגוונים שונים, והוספנו קרניזי גבס שהדגישו את הגובה. תקרת חדר השינה של בני הזוג נצבעה באדום ובזהב. 
רצפת הבית היא משיש מקרמה מרפיל בצבע בז', בשילוב פסים דקיקים של פליז (חומר בגוון זהב).

חדר האירוח: הסלון ענק ושתי החזיתות שלו פונות לגינה ולבריכה. בארבע פינותיו מוקמו עמודי שיש שנצבעו בצביעה אומנתית. מערכת הישיבה בצבעי שמנת וחול. 

חדר השינה של ההורים: בגודל 60 מטר כולל מבואה + חדר ארונות וחדר רחצה. גם בחדר השינה ישנה ויטרינה גדולה ורחבה שמשמשת כפתח יציאה למרפסת ולבריכה.
המיטה מעץ מלא בצבע שמנת עם ראש מגולף בעבודת אמן. בנוסף, ישנה פינת ישיבה מהודרת ווילונות מקטיפה אדומה.
חדר הרחצה: רוצף באריחים דמויי טפט מוזהב של חזי בנק. הארון נבנה מעץ וונגה עם ידיות מוזהבות, משטחו שיש שחור והברזים במראה עתיק. בחלל הוצבה אמבטיית FREE STANDING, (עומדת על ארבע רגלים) ומשקיפה על הגינה, ומקלחון מרווח עם ג'טים. להשלמת הלוק המלכותי, מהתקרה משתלשל שנדליר מסוגנן.  

חדרי ילדים: לכל ילד יחידה נפרדת שכוללת אזור אירוח לחברים, אזור פרטי, חדר רחצה ומרפסת. פינת הלימודים מוקמה במפלס התחתון מול ויטרינה גדולה הנפתחת אל הגינה.
במרתף הוצבו שולחן הביליארד ומכונות השירות לבריכה.
חדרי רחצה: הכלים הסניטרים נקנו מספדה, חיפוי חדר האמבטיה והרחצה משיש קרמה מרפיל ספרדי בשילוב עם דקורים משיש שחור ועורקים מוזהבים. 

פריט אהוב בבית: שולחן מרשים עם פלטת שיש מיוחדת בגודל 2*2 מטרים, שהדיירים העבירו מהבית הקודם שלהם.

חדר המגורים ומבט למרפסת- גלית אבינועם (צילום: אסף הבר)
שולחן מאסיבי בסלון, בריכת שעשועים בחצר | צילום: אסף הבר
 

פרולוג: תהליך התכנון של בית חדש או דירה הוא תמיד קסום עבורי - להפוך בליל של חלומות ומחשבות לקווים ורדיוסים. קצת כמו מכשפה שמערבבת שיקויים בתוך סיר גדול ומבקשת " תעלה בית!", רק שבסוף באמת נבנה בית שאנשים גרים בו ונהנים ממנו.
כאדם וכאשת מקצוע אני מאמינה שאפשר להגשים כל חלום עיצובי ולברוא כל פנטזיה - הסוד הוא להיות נאמן לרעיון ולקונספט, ולמצוא את איש המקצוע הנכון שיתחבר לחזון ויהפוך את הפנטזיה למציאות.

גלית פנינה אבינועם, אדריכלות ועיצוב פנים

רוצים לראות בתים נוספים במדור?

שיפצתם את בית חלומותיכם ואתם רוצים לשתף את הגולשים? כתבו לנו מייל