הדיירים: זוג הורים, כבני 35, בעלי מקצועות חופשיים, עם שתי בנות בגילאי גן.
הדירה: דופלקס בן חמישה חדרים, בגודל של כ-160 מ"ר, הממוקם באחת השכונות החדשות בנס ציונה. מדובר בדירה חדשה שנרכשה מקבלן, וכדי לחסוך כסף הדיירים לא ביקשו ממנו לבצע את השינויים, אלא ערכו אותם אחרי שקיבלו את המפתח.
החזון: בית נעים שמשדר אינטימיות, ויחד עם זאת מודרני וללא סממנים כפריים. הדיירים רצו לקבל חלל הרמוני ופתוח ככל האפשר, בשפה עיצובית אחידה.
משך השיפוץ: כחודשיים.
עלות השיפוץ: כ-60 אלף שקל, שכללו עבודות גבס, חשמל, התקנת קיר הלבנים בסלון, טפטים, אי במטבח, חלק מהריהוט, הספרייה בסלון ועוד.

קיר לבנים ושידה מרחפת בסלון

הבית מחולק בצורה ברורה לשני אגפים: בקומת הכניסה נמצאים כל החללים הציבוריים, ואילו בקומה השנייה נמצאים חדרי השינה.

מבואת הכניסה: במקור היה חדר נוסף סגור בכניסה לדירה. חדר זה סגר את החלל והחשיך את הדירה. כחלק מהשיפוץ, חדר זה נפתח לחלל והפך להיות המטבח.

בכדי להגדיר את הכניסה הוספתי שני עמודי גבס דקורטיביים שיוצרים הפרדה סמלית בין החוץ לפנים. העמודים גם משמשים מעין חיץ בין המטבח ובין דלת שירותי האורחים, שכמו במקרים רבים, ממוקמים בצמוד לדלת הכניסה. האלמנט של שני עמודי גבס דקורטיביים חוזר על עצמו בהמשך הקומה, ומגדיר באופן ברור את פינת האוכל.

החלל שבמקור שימש כמטבח הפך לפינת משפחה אינטימית ומזמינה, ויחד עם זאת מחוברת היטב לקומת הכניסה. מדובר בפינה אינטימית המהווה גם מקום משחק עבור הילדות. השידה הגדולה יכולה להכיל פריטים רבים, כמו אלבומי התמונות המשפחתיים ומשחקי הבנות.

 סלון אחרי שיפוץ - חלי ישראלי2 (צילום: זוהר רון)
הדיירים נורא רצו קיר לבנים - וקיבלו אחד כזה. הסלון אחרי השיפוץ | צילום: זוהר רון

הסלון: לא נעשה שם שינוי מבני משמעותי, למעט אחד – כדי להגדיל את שירותי האורחים גזלתי נתח קטן מהסלון. בעלי הבית חלמו על אלמנט של אבנים, וכפתרון קיבלו קיר לבנים בסלון. כאן המקום לציין שמדובר בטרנד, שכמו כל טרנד עלול לחלוף בקרוב. כדי להימנע ממצב כזה, הלכנו על בריקים בצבע לבן, שתמיד אפשר לצבוע בהתאם לאופנות המתחלפות.

השולחן הוא בהזמנה אישית, והכורסאות יוצרות צורת L שמגדירות את החלל ויוצרות ציר מעבר והסתכלות. יש בסלון כל מיני פריטים קטנים, כמו הקעריות הכסופות שעל השולחן או האגרטלים שעל שידת הטלוויזיה. המטרה שלהם היא לשבור את הצבעים האחידים, ולהעניק תחושת רכות בזכות צורתם העגולה. כשקונים פריטים כאלו, חשוב לקנות בכמה גדלים שונים.

השידה היא ארוכה מאוד, כמעט 4.5 מטר, וכדי שלא תיווצר תחושת כובד בסלון, היא בצבע לבן ויש לה רגליים עדינות – כך מתקבלת התחושה שהיא מרחפת. בפינה של הסלון בניתי את הספרייה, כשלידה מוצבת כורסה. הספרייה בנויה עם עמוד שדרה מרכזי, שהמדפים עוטפים אותו. בנה אותה רוני הנגר, והיא עלתה כ-5,000 שקל.

 נישה בסלון אחרי שיפוץ - חלי ישראלי (צילום: זוהר רון)
הפריטים העגולים מעניקים תחושת רכות לחלל. הנישה בסלון אחרי השיפוץ | צילום: זוהר רון

לבשל עם אייל שני ברקע?

המטבח: כאמור, היה ממוקם בחלל אחר בבית, ובנוסף היה קטן יותר. המיקום החדש שלו מאפשר לראות מתוכו את כל קומת הכניסה. הוספתי גם אי, שמפריד בין המטבח לבין החלל הכללי.

ליד האי מותקן מסך טלוויזיה קטן, שמאפשר לראות תוכניות בישול וליישם את מה שמראים בהן, או סתם לצפות בתוכניות הבוקר כששותים קפה. הארונות הם מפורמייקה בצבע מוקה-לטה, וכדי להכניס צבע נוסף למטבח, הוספתי לאי כיסאות כתומים, כשגם ערכת הקפה-תה-סוכר ומטהר המים הם בצבע הזה.

פינת האוכל: במקור פינת האוכל כמעט ולא הייתה מוגדרת. באמצעות שני העמודים, יש עכשיו פינה מובחנת. יש שם שולחן מעץ אלון מלא, וכיסאות שריפדתי בבד שרכשתי בנפרד. מה שמיוחד בפינת האוכל הוא שני גופי התאורה העגולים שמעל השולחן – הם מדברים באותה שפת עיצוב, כשגופי תאורה דומים, רק קטנים יותר, קיימים במטבח. הם נקנו בקמחי תאורה בבני ברק, ועלו כ-1,800 שקל.

שירותי האורחים: מאחר שהאריחים שם הם בצורת מלבן, בחרתי לשבור את זה עם מראה עגולה, אפילו שהטרנד העכשווי הוא מראה צרה וארוכה. הכיור מונח על שיש אפור.

 שירותי אורחים אחרי שיפוץ - חלי ישראלי 2 (צילום: זוהר רון)
המראה העגולה שוברת את המראה המלבני של האריחים. שירותי האורחים | צילום: זוהר רון

ארון הקיר טומן בחובו הפתעה

חדר השינה של ההורים: במקור זה היה חדר הורים סטנדרטי עם יחידת מקלחת קטנה וחדר ארונות לא גדול במיוחד. ביטלתי את חדר הארונות, ועל חשבונו גדלה האמבטיה, וכעת יש שם מקלחון גדול עם ספסל ושתי יחידות כיור.

במקום חדר הארונות נבנה ארון קיר ענק, שתכולתו גדולה מזו שהייתה בחדר הארונות המקורי. הארון מכיל גימיק מיוחד – אחת הדלתות שלו משמשת דלת הכניסה לאמבטיה. הארון נצבע בצבע הקיר על מנת לטשטש את גודלו, ולשוות לו תחושה הרמונית המתאימה לחדר. הריצוף בחדר הוא פרקט עץ, ועל אחד הקירות יש טפט בגווני חום.

כדי ליצור מראה שונה, תליתי שני גופי תאורה קטנים בצידי המיטה. הם ניתנים לכוונון והשליטה עליהם היא בנפרד, כך שכל בן זוג יכול לקרוא בלילה בנוחות. בנישה שנוצרה בקיר ליד המיטה נתלו מדפים, עליהם ניתן להניח חפצים שונים.
בחדר האמבטיה יש ריצוף אבן וארון ארוך עם ידיות אינטגראליות, המופרד לשלושה חלקים – לכל אחד מבני הזוג יש מגירה משלו, כשבאמצע יש מקום לסל כביסה.

 חדר שינה אחרי שיפוץ7 - חלי ישראלי2 (צילום: זוהר רון)
נחשו מה מסתתר מאחורי הדלת בארון? חדר האמבטיה של ההורים | צילום: זוהר רון

חדר הילדות: בני הזוג מאמינים בלינה משותפת, ולכן לילדות יש חדר שינה אחד וחדר משחקים צמוד. בחדר השינה יש רצפת פרקט, וגם בו יש קיר אחד שעליו טפט המשתלב בעיצוב הכללי.

בחדר המשחקים יש כוורת המשמשת לאחסון ספרים וצעצועים, וכן פינת ישיבה נחמדה. בחדר האמבטיה נוספה נישה שימושית ומעוצבת מגבס, עליה ניתן לשים צעצועים, סבונים וכו'. על הקיר שצמוד לאמבטיה יש אריחים בצבע כחול, היוצר הפרדה משאר החלל. על הקיר הניצב לו יש פסיפס בצבע לבן.

דבר המעצבת: החיבור ביני לבין בעלי הבית היה מיידי, החוויה הייתה מהנה והחשוב מכל – הלקוחות קיבלו את מה שביקשו, במסגרת התקציב ולשביעות רצונם.

טיפ: כשאתם רוכשים בית חדש מקבלן, עשו מינימום שדרוגים. תחסכו הרבה כסף אם תעשו אותם באמצעות בעלי מקצוע לאחר קבלת המפתח.

פריט אהוב: הספרייה בסלון - היא יוצרת פינת קריאה אינטימית ונעימה. עמוד השדרה המרכזי מהווה אלמנט עיצובי לא סטנדרטי, שמשווה לספרייה חוסר סימטריה ובכך יוצר עניין רב.

פרגון לאיש מקצוע: רוני הנגר – הוא עושה עבודה מאוד מקצועית, והלקוחות יצאו מאוד מרוצים.

המעצבת: חלי חדד-ישראלי | תכנון ועיצוב פנים

יש לכם בית להשוויץ בו? יש תמונות לפני השיפוץ ולאחריו? כתבו לנו

לבית הקודם: השיק הצרפתי עלה לארץ
לכל הכתבות במדור

רוצים עוד טיפים לעיצוב? צפו בתכנית הבית שלכם שווה יותר, כל שבת ב- 19:00