למרות שרכש דירה חדשה בבניין חדש, היה חשוב לרווק הצעיר לשדרג אותה, כך שתתאים לצרכיו. אחרי שנים שחי בחו"ל בשליחות העבודה הוא חזר לארץ ומצא בשכונת פלורנטין בתל אביב דירת שני חדרים קטנה (38 מ"ר). ומהם צרכיו של בחור בשנות ה-20 לחייו שאוהב לארח את חבריו? לתת תשומת לב מרבית למטבח ובגלל גודלה של הדירה – ליצור כמה שיותר מקומות אחסון. "קיבלנו את הדירה מחולקת ומרוצפת. לא היה צורך לבצע חלוקה מחדש ואת כל השינויים וההתאמות היינו צריכים לעשות מבלי לפגוע בריצוף הקיים", מספרת האדריכלית ליאת בני פלד.

דירת 38 מטר, מטבח מקרוב (צילום: מולי פלד)
מטבח מרווח לרווק שאוהב בישולים | צילום: מולי פלד

דירת 38 מטר, מטבח כיור (צילום: מולי פלד)
גם מכונת הכביסה נכנסה למטבח | צילום: מולי פלד

אוסף לוחיות בסלון

השיפוץ, שארך חודש ועלותו הייתה כ-100 אלף שקלים, התמקד באזור הסלון והמטבח בעיקר. "מכיוון שזה רוב שטחו של הבית, הוא תוכנן כך שיהיו בו מקומות אחסון רבים ככל האפשר", אומרת בני פלד. "המטבח מכיל גם את המקום לאכילה (שולחן בר). הוספתי ארון לכניסה לבית שמאחסן בו הרבה פריטים וחלקו פתוח למכתבים, מפתחות וכו'. הדירה היתה ריקה וללקוח לא היו פריטים בכלל, למעט הלוחיות שהוא אוסף שנים ואיתן קישטנו את הקיר בסלון".

דירת 38 מטר, סלון (צילום: מולי פלד)
אוסף הלוחיות נתלה בסלון, כל השאר חדש | צילום: מולי פלד

דירת 38 מטר, ארון (צילום: מולי פלד)
החלק הפתוח בארון הכניסה מיועד למכתבים ומפתחות | צילום: מולי פלד

לדירה נכנסים דרך מבואה קטנה בה מוקם הארון המעוצב. בחדר הרחצה נוסף צבע באמצעות ארון אדום וקיר אחד בחדר השינה נצבע בכחול ועליו מדבקת קיר כתובה. לצד המיטה הוצב ארון שנקנה בהרדור (13 אלף שקלים). "הסלון והמטבח קרובים זה לזה ובהם יש מקום לאירוח ומשטח מרווח לבישול (שזו אהבתו של הלקוח ולא היה לו אף פעם מטבח מפנק)", מספרת בני פלד. "מכונת הכביסה עם המייבש נכנסו לארון לצד המקרר. בסלון הכנסנו את אוסף הלוחיות שהלקוח אוסף שנים. ביחד מיינו ותלינו מעל הספה (שנקנתה באיקאה) את הלוחיות שהתאימו מבחינת צבעוניות ועניין. שולחן הקפה הקומפקטי נקנה ב-my home page ב-700 שקלים.

דירת 38 מטר, חדר שינה (צילום: מולי פלד)
מדבקת קיר והרבה מקומות אחסון | צילום: מולי פלד

מהסלון יוצאים למרפסת שמש מקורה ובה הוצבו שולחן זכוכית שקוף (כדי שלא יקטין את החלל) ונתלו ערסלים מפנקים.

דירת 38 מטר, שירותים (צילום: מולי פלד)
ארון אדום מוסיף צבע | צילום: מולי פלד

"אני מאוד אוהבת לעצב דירות קטנות, אומרת בני פלד. "האתגר תמיד גדול יותר ואפילו מורכב יותר, זו היתה חוויה מרעננת לעבוד עם רווק - ההחלטות יותר מהירות וקלות. מאוד חשוב בדירות קטנות לדאוג שיהיה הרבה מקומות אחסון למנוע בלגן, להיפטר מחפצים לא שימושיים שתופסים מקום וליצור מקום כיפי לאירוח ולהתרווח -  כמו המרפסת בדירה הזו".

דירת 38 מטר, דלת (צילום: מולי פלד)
מרפסת מפנקת לדייר ולחבריו | צילום: מולי פלד

תכנון ועיצוב פנים: ליאת בני פלד

במדור הקודם: הופכים שתי דירות לאחת עם אופציה לחלוקה מחדש
לכל הכתבות במדור אורבני