מאז שאלינה בן-ארצי ראתה את חדר הארונות של קארי בראדשו ב"סקס והעיר הגדולה" היא רצתה חדר כזה לעצמה. בן-ארצי, ציירת ובעלת גלריה לאמנות, מתגוררת עם בן זוגה ושלושת ילדיהם בקריית ביאליק, ולאחרונה החליטה לנצל את אחד מחדרי הבית ולהגשים את החלום.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> טרנד חדש בחדר הרחצה משגע את הגולשים 

>> עיצבה את הבית החדש בהשראת הבית של סבתא

החדר, שנמצא מול חדר השינה של בני הזוג, שימש את אחד הילדים (שעבר ליחידת דיור מחוץ לבית). שטח החדר כ-12 מ"ר ונשאר בו ארון עם דלתות הזזה שאורכו 2 מטרים. במהלך הסגר עיצבה בן ארצי את חדר הארונות בתוכנה באתר של איקאה. "ידעתי שאני רוצה ארונות פתוחים, והיה לי חשוב שהחדר יהיה אסתטי ויהיה לי נעים להיות בו, לכן בחרתי בצבע לבן", היא מסבירה. "בנוסף, רציתי שהחדר יהיה פונקציונלי עם גישה קלה ונוחה לכל בגד ואפשרות לסדר את הבגדים לפי סוגים. שיניתי את הסקיצה של עיצוב החדר יותר משלוש פעמים, עד שהגעתי לתוצאה שנראתה לי מושלמת", היא אומרת ומוסיפה: "לפני שיוצאים לקניות חשוב למדוד את החדר בדיוק".

חדר ארונות, ג - 3 (צילום: אלינה בן-ארצי)
מקום לתליית בגדים | צילום: אלינה בן-ארצי
חדר ארונות, ג - 5 (צילום: אלינה בן-ארצי)
חלק מהבגדים מאוחסנים בקופסאות | צילום: אלינה בן-ארצי
חדר ארונות, ג - 6 (צילום: אלינה בן-ארצי)
אי משתי שידות של איקאה | צילום: אלינה בן-ארצי
חדר ארונות, ג - 8 (צילום: אלינה בן-ארצי)
מגירת תכשיטים | צילום: אלינה בן-ארצי
חדר ארונות, ג - 9 (צילום: אלינה בן-ארצי)
צילום: אלינה בן-ארצי

חדר ארונות, ג - 10 (צילום: אלינה בן-ארצי)
מגירות נעליים | צילום: אלינה בן-ארצי

בהתאם לתוכניות בן-ארצי רכשה ארונות Pax של איקאה בגובה 236 ס"מ (הארונות זמינים גם בגובה 201 ס״מ). הארונות הורכבו בצורת רי"ש: בצלע אחת שני ארונות שרוחבם 75 ס"מ, ובצלע השנייה ארון שרוחבו 75 ס"מ, ארון ברוחב 100 ס"מ, ארון ברוחב 50 ס"מ וארון נוסף ברוחב 75 ס"מ. במרכז החדר הוצבו שתי שידות של איקאה (Brimnes) גב אל גב, ובכל אחת מהן יש שלוש מגירות.

בחדר יש ארבעה אזורים לתליית בגדים – שניים לבן-ארצי ושניים לבעלה – ורוב הפריטים מסודרים על המדפים ובמגירות הרבות, בהן מגירות ייעודיות לעניבות ולתכשיטים. בחלק מהמגירות יש מחיצות בד לשמירה על הסדר. "בגדים שלא מתקפלים יפה או שסתם בא לי להסתיר מאוחסנים בקופסאות בד על המדפים, ובקופסאות על המדפים העליונים, בגובה אחיד, מאוחסנים הבגדים שלא בשימוש", אומרת בן-ארצי.

לכל אלה הוסיפה בן-ארצי פריטים לקישוט כמו עציץ מלאכותי, מראה מעל מגירת התכשיטים (על ארון ההזזה יש מראת גוף), וילונות בהירים ומתלה בצורת בובת חייטים (הפריט היחיד שאינו מאיקאה). סך הכל עלות החדר היא כ-10,000 שקל.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

בחדר יש שני חלונות המאפשרים לאוורר את החלל. "חששתי שיצטבר הרבה אבק, אבל זה לא קורה", היא אומרת, ומוסיפה: "הארונות הפתוחים מאוד פרקטיים, כי אני יכולה לראות בדיוק אילו בגדים יש לי. בארון הסגור היה קשה לגשת לבגדים והם נדחפו אחורה. לא ראיתי מה יש לי ונוצר בלגן. עכשיו אני רואה שיש לי מספיק בגדים ולא קונה סתם. כיום יש לי יותר מקום מאשר בגדים".

חדר ארונות, ג - 11 (צילום: אלינה בן-ארצי)
מגירת עניבות | צילום: אלינה בן-ארצי
חדר ארונות - 13 (צילום: אלינה בן-ארצי)
מתלה בגדים בצורת בובת חייטים | צילום: אלינה בן-ארצי
חדר ארונות, ג - 2 (צילום: אלינה בן-ארצי)
צילום: אלינה בן-ארצי
חדר ארונות - 1 (צילום: אלינה בן-ארצי)
החדר לפני הרכבת הארונות | צילום: אלינה בן-ארצי

_OBJ

בן-ארצי פרסמה את תמונות החדר המסודר בקבוצת הפייסבוק "רעיונות וטיפים לעיצוב הבית – הרשמית", וקיבלה כמעט 6,000 לייקים ויותר מ-1,300 תגובות. "היו הרבה שאלות ושמחתי לענות ולעזור. היה כיף לגלות שאוהבים את זה ושזה נתן להם השראה", היא מספרת.