חמש נשים בגילים שונים, אמניות ישראליות ותיקות וצעירות, מרכזות בתערוכה "מְדַבְּרוֹת" בגלריה של המרכז האקדמי ויצו בחיפה כוח נשי ברור באמצעות עבודות חזקות ומעוררות השראה. האמניות – ארבע ציירות וצלמת – מציגות בתערוכה יצירות עזות מבע. העבודות עצמן עוסקות בדמויות נשיות, ואף כי התערוכה אינה עוסקת ישירות בשאלות של מגדר או פמיניזם והיא איננה אילוסטרציה או תוצר נלווה לתנועת Me Too, יש בה הד לנושאים אלו.

גלריה ויצו חיפה, רקפת וינר-עומר, צילום-עודד לבל (צילום: עודד לבל)
רקפת וינר-עומר | צילום: עודד לבל
גלריה ויצו חיפה, רחל ארז, ליהי 2, הדפס מלוח רטוב, 2015
רחל ארז, ליהי 2, הדפס מלוח רטוב, 2015

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

"אלו אמניות מדורות שונים שמדברות בשפה מאוד אקספרסיבית ואמיצה", אומרת האוצרת ענת גטניו. "הן אינן פוחדות לשים בפרונט דיבור על נשיות חזקה או על מאבק של נשים ולגעת בשאלות אישיות לגבי נשיות. התערוכה מאד לא מופנמת – הפורמטים של העבודות גדולים, הצבעים עזים, הסצנות לא מתפשרות ולא מתנצלות".

גלריה ויצו חיפה, ענת מיכאליס-לוי, תגיד אי ורוד (פרטים מתוך מיצב)
ענת מיכאליס-לוי, תגיד אי ורוד (פרטים מתוך מיצב)
גלריה ויצו חיפה, גליה פסטרנק, יחד נביט, טושים על נייר, 2016
גליה פסטרנק, יחד נביט, טושים על נייר, 2016

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

רחל ארז היא צלמת המשתמשת בטכניקות צילום ישנות ובצילום אנלוגי ומעבדת זיכרונות אישיים לדימויים מטאפוריים המיוצגים על ידי דמות נשית עוצמתית. רקפת וינר-עומר מציגה קבוצה של ציורים העוסקים בשאלת הדיבור באמצעות דמויות נשיות אקספרסיביות וגרוטסקיות. ענת מיכאליס-לוי מציגה מיצב המשלב רישומים קוויים עם כתמי צבע תעשייתי אטום ולצדם אובייקטים המקיימים דיאלוג עם דמויות נשיות שצפו מן הלא-מודע. ענבל מנדס-פלור מציגה ציורים גדולי-ממדים המתארים סצנות של נשים במצבי התנגדות וכוח, השאובות מאירועים אקטואליים או מהמיתולוגיה בצבעים חזקים ומפתים. גליה פסטרנק מציגה גוף עבודות אינטימי, מעין דפי יומן המתארים סצנה מרוכזת הנוגעת לחייה כאמנית ואם, בשפה המשלבת דמיון, הומור וכאב.

3 במאי עד 3 ביוני; הגלריה של המרכז האקדמי ויצו חיפה, הגנים 21, המושבה הגרמנית חיפה; א'-ה'  18:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת, ערבי חג וחג – סגור