הנסיך הארי ומייגן מרקל, כלומר הדוכס והדוכסית מסאסקס, היו אמורים לעבור לבית החדש שלהם השבוע, אבל לפי הדיווחים בעיתונות הבריטית העבודות עדיין נמשכות בפרוגמור קוטג'. עכשיו מדווחים שבני הזוג התקינו בבית בידוד אקוסטי ב-50 אלף פאונד (כ-240 אלף שקל), כולל חלונות עם שלוש שכבות של זגוגיות.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

מערכת הבידוד האקוסטי נחוצה כדי לחסום את רעש המטוסים מנמל התעופה היתרו הסמוך. בממוצע טסים בסביבת הבית כ-28 מטוסים בשעה. "מאז שנות ה-70 התגוררו בבית רק אנשי הצוות של טירת וינדזור", אמר מקור ל"מירור". "רעש המטוסים הוא בעיה מתמשכת, ואני בספק אם הם יבלו בגינה עם כל הרעש הזה". התקנת הבידוד תימשך כחודש, ולכן נראה שהמעבר יתרחש סמוך מאוד ללידת ילדם הבכור של בני הזוג.

View this post on Instagram

A post shared by Melanated Mona Princess (@thatssosussex) on

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

View this post on Instagram

A post shared by John Yunis (@johnyunis) on

פרוגמור קוטג' נמצא בתחומי טירת וינדזור, והארי ומייגן קיבלו אותו במתנה במלכה. בבית היו עשרה חדרי שינה, ולפי הדיווחים במהלך השיפוצים הם אוחדו לחמש יחידות הכוללות חדרי שינה וחדרי רחצה וכן חלל גדול הכולל מטבח ופינת אוכל. בנוסף, בני הזוג התקינו בבית מערכת לייצור אנרגיה ירוקה, גם היא בעלות של 50 אלף פאונד, שתספק חימום, מים חמים וחשמל, וכן רצפה צפה. על עיצוב הבית אחראית ויקי צ'רלס, שעיצבה את תיהם של החברים של מייגן והארי – ויקטוריה ודיוויד בקהאם וג'ורג' ואמל קלוני. מלבד הבית המלכה העניקה לבני הזוג מתנה נוספת – יצירות אמנות מהאוסף הענקי שלה לפי בחירתם.  

View this post on Instagram

A post shared by DKF (@graciousopulence) on

View this post on Instagram

A post shared by John Yunis (@johnyunis) on

השיפוץ בבית עלה כ-3 מיליון פאונד (יותר מ-14 מיליון שקל), לפי "הדיילי מייל", הוצאות הבנייה משולמות מה-Sovereign Grant, כלומר מכספי המסים המגיעים למשפחת המלוכה, ובני הזוג משלמים את הוצאות הריהוט והתקנת מערכת האנרגיה הירוקה והבידוד האקוסטי.